Programy komputerowe i aplikacje dla dzieci z autyzmem

Odpowiednio opracowane programy komputerowe to niezawodne rozwiązanie dla terapeutów, psychologów i pedagogów, którzy na co dzień pracują z dziećmi ze spektrum autyzmu. Wersja przeznaczona dla profesjonalistów umożliwia korzystanie z programu nieograniczonej liczbie użytkowników, dla których terapeuta może stworzyć osobne profile i dopasować rodzaj gry oraz jej poziom trudności indywidualnie do potrzeb każdego z pacjentów.

Specjalnie dla rodziców dzieci z autyzmem, którzy we własnym zakresie pragną rozwijać umiejętności społeczne u swojego dziecka, przygotowana została również wersja domowa programu, przeznaczona dla jednego użytkownika. Również w tym wariancie znajduje się 6 gier o różnym poziomie trudności.

Programy komputerowe dla dzieci z autyzmem - oferta

To ciekawe rozwiązanie które często pomaga od razu zdiagnozować postępy dziecka. Wspierają one trening podstawowych umiejętności społecznych, takich jak podążanie za wzrokiem, rozumienie gestu wskazywania i inicjowanie kontaktu. Gry zostały stworzone w oparciu o technologię motion capture. Korzystając z programów dziecko uczy się podążania za kierunkiem wzroku, podążania za kierunkiem głowy, podążania za gestem wskazywania, inicjowania wspólnej uwagi, a wykonywanie zadań ćwiczy u dzieci rozumienie mimiki, koncentrację, samodzielność w podejmowaniu decyzji, czekanie na swoją kolej, dopasowywanie obrazów do siebie.

Aplikacje dla dzieci to świetne rozwiązanie dla rozwinięcia umiejętności społecznych, rozumienie gestów i wielu innych rzeczy.

Terapeutyczne i logopedyczne programy komputerowe dla dzieci i uczniów z autyzmem

Programy komputerowe i terapeutyczne pomoce multimedialne przygotowane przez zespół specjalistów pomagają w ćwiczeniu koncentracji, motoryki oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zostały dostosowane do potrzeb dzieci chorych na autyzm, mających trudności ze skupieniem oraz potrzebujących dodatkowych ćwiczeń w zakresie umiejętności społecznych. W trosce o dobro najmłodszych wszelkie efekty dźwiękowe oraz grafiki i animacje zostały uproszczone i przygotowane w taki sposób, by nie rozpraszać dzieci w trakcie zabawy.

Rola programów komputerowych na rozwój uczniów z autyzmem

Programy komputerowe dla uczniów z autyzmem pomagają dziecku w nauce konkretnych umiejętności, np. inicjowania kontaktu, rozpoznawania obiektów czy kierunku patrzenia drugiej osoby. Dzięki grom terapeutycznym dzieci ćwiczą także:

    • samodzielne podejmowanie decyzji,
    • czekanie na swoją kolej,
    • pamięć krótkotrwałą,
    • dopasowywanie elementów do wzoru.

Aplikacje i programy komputerowe dla dzieci z autyzmem w sklepie Liger

Programy komputerowe dostępne w sklepie Liger zostały stworzone przez profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób pomagać dzieciom w ćwiczeniu umiejętności społecznych. Dostępne w ofercie wersje gier terapeutycznych przeznaczone są zarówno dla profesjonalnych terapeutów, jak i dla rodziców, którzy mogą wykorzystać je do nauki w domu.

Programy komputerowe logopedyczne dla dzieci z autyzmem stanowią skuteczne rozwiązanie podczas terapii i ułatwiają im codzienny trening. Aby mieć pewność, że zakupione gry edukacyjne będą pomocne i zaciekawią najmłodszych, warto skorzystać z oferty godnego zaufania sklepu Liger, który od lat troszczy się o prawidłowy rozwój dzieci.

Zobacz także:

pomoce logopedyczne

pomoce dla dzieci z autyzmem

Aktywne filtry