Układanka magnetyczna ABC
Układanka magnetyczna ABC to pomoc edukacyjna i jednocześnie atrakcyjna zabawka. Pozwala na poznawanie i utrwalanie liter, łączenie ich w proste sylaby, co sprzyja nauce czytania poprzez zabawę.
Rozwój mowy dziecka to harmonijny proces, który powinien być bacznie obserwowany i kontrolowany przez rodziców na pierwszych etapach życia dziecka. Rzutuje to na ogólny rozwój dziecka. Do kształtowania podstawowych nawyków mowy u dziecka służą akcesoria logopedyczne.
Dzieci uczą się mówić intuicyjne przez obserwowanie i nasłuchiwanie dorosłych. Jednakże warto także skorzystać z kreatywnych pomocy logopedycznych, które ten proces jeszcze przyspieszą. Książki, zabawki sensoryczne, puzzle klocki i inne narzędzia przygotowane w odpowiedni sposób pomogą wpłynąć na lewą półkulę mózgu oraz pomóc w rozwoju mowy.
Zabawki te także powinny rozwijać motorykę małą i dużą Pierwsza odpowiada za zręczność, z kolei druga uwzględnia ćwiczenia obejmujące ogólną koordynację ruchową.
Zabawki do rozwoju mowy przeznaczone są dla każdego dziecka, które jest na etapie nauki tej umiejętności. Jednakże szczególnie zaleca się ich stosowanie w przypadku dzieci, które mają problemy w obrębie aparatu artykulacyjnego.
W nauce mowy u dziecka pomogą zabawki edukacyjne i interaktywne. Mogą to być na przykład książeczki logopedyczne wykonane z przyjemnych materiałów i przedstawiające zwierzęta wydające różne dźwięki. Kolejnym przykładem są interaktywne stoliki przeznaczone dla maluchów kolejno od 6, 12 i 18 miesiąca życia. Zabawki powinny wspierać rozróżnianie dźwięków, rytmów, słów oraz zachęcać do rozmów.
Wyróżniamy cztery podstawowe etapy określające rozwój mowy dziecka - okres melodii, wyrazu, zdania oraz swoistej mowy. Dzieci w pierwszym okresie rozwoju artykułują pojedyncze dźwięki, zbliżone brzmieniem do samogłosek. Warto zaznaczyć, że na tym etapie dźwięki wydają zarówno dzieci z prawidłowym rozwojem oraz te głuche, gdyż jest to element bezwarunkowy. Wpływa to oczywiście na przebieg terapii.
W okresie wyrazu dochodzi do rozumienia słów. Na tym etapie rozwoju mowy dziecko potrafi odpowiedzieć na zadane pytania oraz wykonuje próby formowania pierwszych zdań poprzez wymawianie akcentowanych sylab bądź dźwiękonaśladownictwo. Następny etap to formowanie zdań z różnym stopniem ich poprawności i częsta zmiana semantyki słowa oraz używanie czasowników w bezokolicznikach. Najdłuższym okresem rozwoju mowy jest okres zmian jakościowych w mowie, w których to pod ich koniec dziecko powinno być w stanie poprawnie artykulować głoski. Zjawiskiem typowym dla tego okresu jest tworzenie i używanie neologizmów językowych, powstałych na skutek przestawienia głosek, upodobnień wyrazów oraz tworzenie jednego słowa z kilku. Warto zadbać o odpowiednie zabawki dla dziecka wspomagające rozwój i koordynację, aby umożliwić mu lepszy rozwój.
U podstaw prawidłowego rozwoju mowy i komunikacji leżą takie elementy jak więzi z rodzicami czy ciekawość świata zewnętrznego oraz wpajanie nawyków i przyzwyczajeń do przeglądania a potem czytania literatury. Dla rodziców, którzy zaobserwują niepokojące zmiany bądź opóźnienia w mowie dziecka zalecane są specjalistyczne poradniki i książki logopedyczne.
Układanka magnetyczna ABC to pomoc edukacyjna i jednocześnie atrakcyjna zabawka. Pozwala na poznawanie i utrwalanie liter, łączenie ich w proste sylaby, co sprzyja nauce czytania poprzez zabawę.
Książeczki z serii Sylaba, wyraz, zdanie służą do ćwiczeń i nauki płynnego czytania, stanowią ciekawe wsparcie dla nauczycieli i rodziców dzieci, które rozpoczynają naukę czytania oraz dla tych, które chcą usprawnić tę umiejętność.
Seria książeczek Opóźniony rozwój mowy przeznaczona jest dla najmłodszych, którzy z różnych przyczyn mają trudności z przyswajaniem nowych sylab, słów, tworzeniem prostych wypowiedzi. Ćwicząc z wykorzystaniem książeczek, rozwijamy u dziecka koncentrację, wprowadzamy w proces nauki czytania oraz uczymy kojarzenia i logicznego myślenia.
ĆWICZENIA DLA OSÓB Z AFAZJĄ. Zeszyt 1 i 2. To doskonała pomoc dla wszystkich zainteresowanych problematyką afazji.
Książeczka o Puciu, który poznaje kolory i dźwięki, stanie się ulubioną lektura każdego malucha. Wspólne czytanie i oglądanie obrazków, kształtuje w dziecku uwagę słuchową, ćwiczy koncentrację i pokazuje, w jaki sposób można czerpać radość z obcowania z książką. Mocno zbliża też dzieci i rodziców (opiekunów, dziadków). Wspólne czytanie bowiem zbliża i zacieśnia więzi.
Pomoc logopedyczna Moje pierwsze słowa. Co tu pasuje? to pomoc dla najmłodszych, którzy nie zaczęli jeszcze mówić lub mają kłopoty z opanowywaniem języka i rozbudowywaniem słownictwa. Pięknie wykonana, zachęca swą bogatą kolorystyką i sprzyja rozwojowi słownika czynnego oraz rozumienia mowy.
Gra memory Zabawki rozwija szereg kompetencji u dzieci. Pozwala na przyswajanie nazw zabawek, kolorów, uczy szeregowania i kategoryzowania. Przyczynia się do rozwijania słownictwa oraz nabywania umiejętności zadawania pytań: dlaczego? po co?
Nazwij i wrzuć! Wakacje w kamperze, to propozycja gry rozwojowej dla maluchów, która sprawi im wiele radości nie tylko w okresie wakacyjnym, kiedy to przygotowujemy się zazwyczaj do wakacyjnych wyjazdów. Zabawę możemy kontynuować przez cały rok, ćwicząc tym samym koordynację wzrokowo-ruchową, analizę i syntezę oraz spostrzegawczość i koncentrację.
Gra w memory to proste zasady, dzięki czemu mogą w nią grać i dzieci i dorośli. Zapewnia mnóstwo pozytywnej zabawy, rozwija i uczy. Piękne zdjęcia przyciągają uwagę i skłaniają do wspólnej gry.
Gra memory Farma to pomoc poznawcza i dydaktyczna dla najmłodszych. Nie musimy wykorzystywać jej typowo, jako memory ale może posłużyć do nazywania obrazków, ćwiczeń dźwiękonaśladowczych i rozwijania umiejętności poznawczych.
Zabawy pismem to gra i pomoc z serii Uczę się bawiąc. Gra pozwala na naukę pisania i wykonywanie ćwiczeń i zadań o rosnącym poziomie trudności.
Moje Pierwsze Słowa to gra edukacyjna, która jest złożona z 16 układanek. Gra rozwojowa
Ciekawy świat liter i słów skompresowany w postaci jednej gry.
Pomoc z programem słuchowym Obrazkowe sylaby pozwala na opanowanie i utrwalenie paradygmatów z głoskami b i l. Pomoc sprawdzi się podczas terapii indywidualnej i grupowej.
Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.
Ćwiczenia Taki sam - tematyczne to zestaw obrazków, za pomocą których dziecko ćwiczy i doskonali umiejętność wyszukiwania takich samych elementów spośród zbioru. Zabawa w wyszukiwanie stanowi wstęp do zapamiętywania sylab i wyrazów jednosylabowych.
Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.
Pomoc terapeutyczna Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci pozwala rozwijać mowę i rozumienie dzieci u z afazją, a także tych, które borykają się z opóźnionym rozwojem mowy.
Afazja. Ćwiczenia językowe dla dzieci to pomoc dla dzieci z afazją ale także dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Pozwala na naukę budowania zdań poprawnych składniowo oraz rozwija rozumienie.
Pomoc Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy przeznaczona jest także dla dzieci z afazją oraz dla wszystkich, którzy mają problemy z prawidłowym i swobodnym posługiwaniem się językiem polskim we wszystkich jego strukturach.
Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.