Płytka przedsionkowa

Płytka przedsionkowa to rodzaj aparatu ortodontycznego. Produkt ten poprzez wykorzystanie naturalnej pracy mięśni poprawia wady zgryzu oraz zapewnia prawidłowe warunki do jego rozwoju. Jest przeznaczona dla młodszych dzieci, u których pojawiły się już zęby mleczne.

Zastosowanie płytki przedsionkowej dla dzieci

Płytka przedsionkowa służy również do odzwyczajania dziecka od nawyku ssania smoczka, kciuków lub palców oraz do korygowania wad wymowy. Poprzez swoje oddziaływanie na mięśnie warg i języka znacznie ułatwia wykonywanie ćwiczeń logopedycznych, dzięki czemu są one znacznie bardziej skuteczne oraz szybciej przynoszą oczekiwane efekty. Jest to więc obecnie podstawowy element wyposażenia każdego profesjonalnego gabinetu logopedycznego. Polecamy ją również rodzicom dzieci, które zmagają się z zaburzeniami mowy. Produkt ten umożliwi bowiem wykonywanie ćwiczeń w domu.

Korekcja wad wymowy i zgryzu z płytką przedsionkową

Płytka przedsionkowa ma również wiele innych zalet. Przede wszystkim płytka przedsionkowa jest nieocenioną pomocą logopedyczną, która wspiera korekcję dysfunkcji języka, uniemożliwia oddychanie ustami (które może prowadzić do upośledzenia górnych dróg oddechowych), pomaga ustawić prawidłowy zgryz oraz wzmacnia mięśnie ust, co dodatkowo poprawia wymowę.

Przed zakupem płytki przedsionkowej dla dziecka powinniśmy koniecznie skonsultować się z logopedą, który określi, czy jej zakup jest konieczny, doradzi nam w kwestii rozmiaru oraz podpowie, czy konieczne jest wyposażenie ich w zaporę dla języka. Dostępne w Liger płytki przedsionkowe są produktem całkowicie skutecznym i bezpiecznym, co potwierdza atest CE.

Jak używać płytki przedsionkowej?

Stosowanie płytki jest wyjątkowo proste – wystarczy włożyć ją dziecku do ust. Płytka odpowiada za prawidłowe ułożenie języka i zapobiega m.in. oddychaniu ustami. Odpowiada także za ogólne pobudzenie mięśni ust i twarzy do pracy.

Przykładowym ćwiczeniem z płytką przedsionkową dla dziecka może być stopniowe wprowadzanie płytki do ust w pozycji stojącej. Dziecko z coraz większą siłą odciąga płytkę do przodu, jednocześnie starając się nie dopuścić do jej wypuszczenia z ust. Ćwiczenie warto wykonywać od 5 do 15 razy, od 2 do 3 razy dziennie, w zależności od stopnia rozwoju dziecka.

Pielęgnacja płytki przedsionkowej

Ze względu na swoją nieskomplikowaną budowę, płytka przedsionkowa jest wyjątkowo łatwa w pielęgnacji – wystarczy regularnie mycie za pomocą ciepłej wody z odrobiną delikatnej pasty do zębów, by skutecznie utrzymać płytkę przedsionkową w odpowiednio czystym stanie.

Sprawdzone płytki przedsionkowe dostępne w Sklepie Liger

W naszym sklepie szczególnie dbamy o to, by najmłodsi odbiorcy zawsze mogli otrzymać dokładnie to, czego potrzebują. Sprowadzamy jedynie sprawdzony, certyfikowany asortyment, którego użytkowanie jest w pełni bezpieczne, pomaga poradzić sobie z problemami dotyczącymi m.in. wad zgryzu, a także wykonywać liczne ćwiczenia, znacznie przyspieszające naukę i powrót do pełnej sprawności. W naszej ofercie mogą Państwo również znaleźć gry logopedyczne, programy logopedyczne oraz wibratory logopedyczne.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą!

Aktywne filtry