Płytka przedsionkowa

Płytka przedsionkowa to rodzaj aparatu ortodontycznego. Produkt ten poprzez wykorzystanie naturalnej pracy mięśni poprawia wady zgryzu oraz zapewnia prawidłowe warunki do jego rozwoju. Jest przeznaczona dla młodszych dzieci, u których pojawiły się już zęby mleczne.

Ponadto płytka przedsionkowa służy również do odzwyczajania dziecka od nawyku ssania smoczka, kciuków lub palców oraz do korygowania wad wymowy. Poprzez swoje oddziaływanie na mięśnie warg i języka znacznie ułatwia wykonywanie ćwiczeń logopedycznych, dzięki czemu są one znacznie bardziej skuteczne oraz szybciej przynoszą oczekiwane efekty. Jest to więc obecnie podstawowy element wyposażenia każdego profesjonalnego gabinetu logopedycznego. Polecamy ją również rodzicom dzieci, które zmagają się z zaburzeniami mowy. Produkt ten umożliwi bowiem wykonywanie ćwiczeń w domu.

Korekcja wad wymowy i zgryzu z płytką przedsionkową

Płytka przedsionkowa ma również wiele innych zalet. Przede wszystkim pomaga w korekcji dysfunkcji języka, uniemożliwia oddychanie ustami (które może prowadzić do upośledzenia górnych dróg oddechowych), pomaga ustawić prawidłowy nagryz oraz wzmacnia mięśnie ust, co dodatkowo poprawia wymowę.

Przed zakupem płytki powinniśmy koniecznie skonsultować się z logopedą, który określi, czy jej zakup jest konieczny, doradzi nam w kwestii rozmiaru oraz podpowie, czy konieczne jest wyposażenie ich w zaporę dla języka. Dostępne w Liger płytki przedsionkowe są produktem całkowicie skutecznym i bezpiecznym, co potwierdza atest CE. 

Aktywne filtry