Kształtki rehabilitacyjne dla dzieci

W rehabilitacji oraz w usprawnianiu rozwoju fizycznego u dzieci z autyzmem i zaburzeniami integracji sensorycznej istotne jest wykorzystanie odpowiednich materiałów. Sklep Liger dostarcza m.in. kształtki rehabilitacyjne, które z powodzeniem sprawdzą się, jako wyposażenie w przedszkolach, szkołach, a także w specjalistycznych gabinetach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Miękkie kształtki piankowe dla dzieci stanowią wyzwanie do zabawy – dzięki swoim kształtom sprzyjają rozwijaniu wyobraźni. Są lekkie i dzieci chętnie budują z nich konstrukcje, domy, bazy, w których świetnie się bawią, ćwicząc przy tym zdolności ruchowe, równowagę i interakcje w grupie.

Kształtki piankowe do rehabilitacji – wykorzystanie

Poprzez zabawę dzieci chętniej aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach, dlatego kształtki rehabilitacyjne to bardzo przydatny element wyposażenia placówek, w których prowadzone są zajęcia dla najmłodszych. Dostępne w sklepie Liger kształtki piankowe dla dzieci wykonane są z bezpiecznych materiałów – ekologiczna skóra odporna jest na ścieranie, a same kształtki rehabilitacyjne nie zawierają ftalanów, dzięki czemu dzieci nawet najmłodsze dzieci są bezpieczne. Nasze kształtki rehabilitacyjne są projektowane w taki sposób, aby ich przechowywanie było łatwe i bezproblemowe, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca po złożeniu.

Rola kształtków rehabilitacyjnych w rozwoju dziecka

Kształtki rehabilitacyjne przez swój wygląd i miękką strukturę skutecznie zachęcają dzieci do zabawy, stając się przy okazji świetnym narzędziem do przeprowadzania rehabilitacji. Kształtki coraz częściej pojawiają się w gabinetach rehabilitacyjnych, wspomagające wykonywanie ćwiczeń przez dzieci. Lecz na tym nie koniec korzyści – częste i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pomaga maluchom dużo szybciej wrócić do pełnej sprawności ruchowej.

Dlaczego warto kupić kształtki rehabilitacyjne w sklepie Liger?

Największym plusem jest możliwość zakupu kształtek w pełni bezpiecznych dla maluchów – nie zawierają one substancji szkodliwych, a do tego posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Atrakcyjne formy i kolory, a także łatwość przechowywania to niewątpliwe atuty dostępnych u nas kształtek rehabilitacyjnych.

Zobacz także: sprzęt do integracji sensorycznej, zabawki do motoryki małej oraz zabawki zręcznościowe.

Aktywne filtry

Klin Atlas

Baza Romulus

320,00 zł Cena

Baza to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Baza przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Łuk Atlas

390,00 zł Cena

Łuk to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Łuk przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Walec Atlas

255,00 zł Cena

Walec to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Walec to element, który przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Klin Atlas

Tunel Atlas

299,00 zł Cena

Tunel to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Tunel to element, który przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Klin Atlas

Schody Atlas

399,00 zł Cena

Schody są samodzielnym elementem wchodzącym w skład zestawu Atlas. Schody przeznaczone są do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Klin Atlas

Materace Atlas - zestaw 4 sztuk

1 150,00 zł Cena

Materace to komplet czterech samodzielnych elementów, które wchodzą w skład zestawu Atlas. Materace przeznaczone są do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Klin Atlas

Kostka Atlas

299,00 zł Cena

Kostka to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Kostka to element, który przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Zestaw Atlas

Klin Atlas

365,00 zł Cena

Klin to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Klin przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Zestaw Atlas

Fala Atlas

390,00 zł Cena

Fala to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Fala przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. Wykonanie z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń.

Zestaw Atlas

Zestaw Atlas

31 850,00 zł Cena

W skład zestawu wchodzi 11 możliwych do łączenia elementów, co pozwala na wiele wariantów ustawień. Komplet Atlas wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń.

Klin Atlas

Belka Romulus

290,00 zł Cena

Belka to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Belka przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Bieżnia Romulus

420,00 zł Cena

Bieżnia to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Bieżnia przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Maxiwalec Romulus

440,00 zł Cena

Maxiwalec to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Maxiwalec przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Klin Atlas

Opona Romulus

280,00 zł Cena

Opona to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Opona przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Półkoło Romulus

420,00 zł Cena

Półkoło to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Półkoło przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Rampa Romulus

510,00 zł Cena

Rampa to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Rampa przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Schody Romulus

550,00 zł Cena

Schody to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Schody przeznaczone są do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Łuk Romulus

430,00 zł Cena

Łuk to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Łuk przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Zestaw Atlas

Balans Romulus

2 300,00 zł Cena

Komplet Balans Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.