Kształtki rehabilitacyjne dla dzieci

W rehabilitacji oraz w usprawnianiu rozwoju fizycznego u dzieci z autyzmem i zaburzeniami integracji sensorycznej istotne jest wykorzystanie odpowiednich materiałów. Sklep Liger dostarcza m.in. kształtki rehabilitacyjne, które z powodzeniem sprawdzą się, jako wyposażenie w przedszkolach, szkołach, a także w specjalistycznych gabinetach rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Miękkie kształtki piankowe dla dzieci stanowią wyzwanie do zabawy – dzięki swoim kształtom sprzyjają rozwijaniu wyobraźni. Są lekkie i dzieci chętnie budują z nich konstrukcje, domy, bazy, w których świetnie się bawią, ćwicząc przy tym zdolności ruchowe, równowagę i interakcje w grupie.

Kształtki rehabilitacyjne do rozwoju dzieci

Kształtki rehabilitacyjne można stosować w celu poprawy funkcjonowania narządów ruchu, koordynacji ruchowej, siły mięśniowej oraz wydolności organizmu. Często używają ich dzieci dotknięte problemami zdrowotnymi i ruchowymi. Pomagają in one odbudować sprawność i poprawić ją. Są też pomocą w codziennych czynnościach. Stosuje się je w celu rehabilitacji po urazach i zabiegach medycznych. Dzieci często używają ich w różnych ćwiczeniach i zabawach ruchowych.

Kształtki rehabilitacyjne - korzyści

Poniżej główne zalety użycia kształtek rehabilitacyjnych:

  • pomagają dzieciom w poprawie ich zdolności motorycznych i sprawności, wspomagają małą motorykę.
  • uczą dzieci lepiej radzić sobie z własnymi problemami zdrowotnymi i ograniczeniami.
  • wzmacniają mięśnie, stawy i poprawiają koordynację ruchową,
  • są stosowane do ćwiczeń oddechowych, które pomagają dzieciom w lepszym oddychaniu.
  • używa się ich do terapii sensorycznej, by dzieci mogły lepiej odczuwać i rozumieć bodźce.

Kształtki piankowe do rehabilitacji – wykorzystanie

Poprzez zabawę dzieci chętniej aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach, dlatego kształtki rehabilitacyjne to bardzo przydatny element wyposażenia przedszkoli oraz placówek, w których prowadzone są zajęcia dla najmłodszych.

Dostępne w sklepie Liger kształtki piankowe dla dzieci wykonane są z bezpiecznych materiałów – ekologiczna skóra odporna jest na ścieranie, a same kształtki rehabilitacyjne nie zawierają ftalanów, dzięki czemu dzieci nawet najmłodsze dzieci są bezpieczne. Nasze kształtki rehabilitacyjne są projektowane w taki sposób, aby ich przechowywanie było łatwe i bezproblemowe, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca po złożeniu.

Rola kształtek rehabilitacyjnych w rozwoju dziecka

Kształtki rehabilitacyjne przez swój wygląd i miękką strukturę skutecznie zachęcają dzieci do zabawy, stając się przy okazji świetnym narzędziem do przeprowadzania rehabilitacji. Kształtki coraz częściej pojawiają się w gabinetach rehabilitacyjnych, wspomagające wykonywanie ćwiczeń przez dzieci. Lecz na tym nie koniec korzyści – częste i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pomaga maluchom dużo szybciej wrócić do pełnej sprawności ruchowej.

Szeroki asortyment kształtek rehabilitacyjnych w sklepie Liger

W sklepie Liger oferujemy szeroki wybór różnorodnych kształtek rehabilitacyjnych, które pomogą dzieciom w różnych celach. Wszystkie mają atrakcyjne dla dzieci kolory i kształty. Są Przyjemne w dotyku i zachęcają dziecko do zabawy.

W sklepie Liger można znaleźć m.in.:

Wysoka jakość kształtek rehabilitacyjnych

Nasze kształtki rehabilitacyjne wykonane są z pianki i odporne na ścieranie - ma to duże znaczenie, gdy używa ich wielu podopiecznych np. na sali rehabilitacyjnej.

Przed użyciem dobrze jest umyć kształtki rehabilitacyjne w gorącej wodzie z mydłem, aby usunąć brud i bakterie. Po użyciu kształtki należy dokładnie przetrzeć wacikiem nasączonym wodą z mydłem, aby usunąć wszelkie pozostałości potu, brudu i bakterii. Po wyczyszczeniu kształtek należy je dokładnie osuszyć, aby zapobiec rozwojowi zarazków. Kształtki należy przechowywać w suchym, czystym miejscu, wolnym od kurzu i wilgoci.

Dlaczego warto kupić kształtki rehabilitacyjne w sklepie Liger?

Największym plusem jest możliwość zakupu kształtek w pełni bezpiecznych dla maluchów – nie zawierają one substancji szkodliwych, a do tego posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty. Atrakcyjne formy i kolory, a także łatwość przechowywania to niewątpliwe atuty dostępnych u nas kształtek rehabilitacyjnych.

Zobacz także: sprzęt do integracji sensorycznej, zabawki do motoryki małej oraz zabawki zręcznościowe.

Aktywne filtry

Zestaw Atlas

Walcodrom Romulus

1 380,00 zł Cena

Komplet Walcodrom Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.

Zestaw Atlas

Ścieżka maxi Romulus

2 700,00 zł Cena

Komplet Ścieżka maxi Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.

Zestaw Atlas

Równoważnia Romulus

2 400,00 zł Cena

Komplet Równoważnia Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.

Zestaw Atlas
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Mini komplet Romulus

3 120,00 zł Cena

Komplet Mini komplet Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.

Zestaw Atlas
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Belkodrom Romulus

1 300,00 zł Cena

Komplet Belkodrom Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.

Zestaw Atlas

Balans Romulus

2 550,00 zł Cena

Komplet Balans Romulus wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń. Komplet wykonany jest w kolorze żółto - niebieskim.

Zestaw Atlas

Zestaw Romulus. Komplet rehabilitacyjny 11 kształtek.

4 340,00 zł Cena

W skład zestawu wchodzi 11 możliwych do łączenia elementów, co pozwala na wiele wariantów ustawień. Komplet Atlas wykonany jest z pianki o podwyższonej gęstości dla uzyskania lepszej sprężystości, poprawiającej efektywność ćwiczeń.

Klin Atlas

Łuk Romulus

469,00 zł Cena

Łuk to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Łuk przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Schody Romulus

599,00 zł Cena

Schody to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Schody przeznaczone są do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Rampa Romulus

570,00 zł Cena

Rampa to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Rampa przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Półkoło Romulus

455,00 zł Cena

Półkoło to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Półkoło przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Opona Romulus

310,00 zł Cena

Opona to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Opona przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Maxiwalec Romulus

499,00 zł Cena

Maxiwalec to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Maxiwalec przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Klin Atlas

Bieżnia Romulus

440,00 zł Cena

Bieżnia to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Bieżnia przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Belka Romulus

330,00 zł Cena

Belka to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Belka przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Baza Romulus

325,00 zł Cena

Baza to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Romulus. Baza przeznaczona jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Łuk Atlas

419,00 zł Cena

Łuk to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Łuk przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci. 

Klin Atlas

Walec Atlas

265,00 zł Cena

Walec to samodzielny element wchodzący w skład zestawu Atlas. Walec to element, który przeznaczony jest do ćwiczeń ruchowych we wszystkich grupach wiekowych dzieci.