Ćwiczenia i pomoce do rozwoju umiejętności społecznych

Dzieci już od najmłodszych lat uczą się ról i zachowań społecznych, naśladując przy tym dorosłych. Umiejętności te nabywają podczas kontaktów z rówieśnikami oraz rodzicami, jednak niektórym z nich znacznie trudniej jest pojąć zasady panujące w świecie, rozpoznawać emocje czy porozumiewać się z innymi. Specjalnie dla nich stworzone zostały różnorodne zabawki, w tym książki i gry, które zawierają ćwiczenia rozwijające umiejętności społeczne.

Ćwiczenia do rozwoju kompetencji i umiejętności społecznych - oferta

Umiejętności społeczne najlepiej ćwiczyć poprzez kontakt z innymi dziećmi, jednak najpierw malec musi zrozumieć uczucia i emocje swoich rówieśników. Rozpoznawanie emocji jest niezwykle ważne w komunikacji międzyludzkiej. Niektórym osobom musimy jednak pomóc w nauczeniu się rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji. Dzięki książeczkom z serii „Poznajemy emocje”, które składają się z wielu serii, dziecko szybko pojmie co czują otaczający go ludzie. Zwłaszcza dla dzieci z autyzmem wyrażanie i rozpoznawanie uczuć może być wyjątkowo trudne.

Aby dziecko ze spektrum autyzmu mogło swobodniej funkcjonować w społeczeństwie niezbędne jest posługiwanie się pojęciami i rozumienie ich. Dzięki „Planom dnia” pojęcia nie tylko staną się bliższe, ale przed wszystkim mogą być zrozumiałe dla dziecka, dzięki czemu łatwiej będzie mu wyrazić potrzeby i porozumieć się z innymi. Równie przydatne mogą okazać się piosenki, których będzie uczyło się dziecko. Dzięki nim zrozumie więcej, ale również chętniej zacznie się odzywać chcąc je zaśpiewać. Karty z pytaniami i odpowiedziami sprawią, że maluch będzie potrafił zadać pytanie i odpowiedzieć na nie, co stanowczo ułatwi komunikację. Do ćwiczenia emocji przydadzą się kolorowe Woreczki Emocji, które zachęcą dziecko do rozmowy o uczuciach i doznaniach, o których często nie potrafią rozmawiać.

W ćwiczeniach i pomocach logopedycznych znajdą Państwo piosenki dla dzieci, które uczą je zrozumienia i zachęcają do rozmowy na trudne tematy. Warto więc wspierać malca i pomagać mu różnymi akcesoriami.

Ćwiczenia i zabawki do rozwoju kompetencji społecznych - zalety

Pomoce naukowe w postaci książek i zabawek pomagają dzieciom rozpoznawać i ćwiczyć wszelkie umiejętności społeczne w bezpiecznych i przyjaznych warunkach. Tego typu trening oswaja je z otaczającą rzeczywistością i ułatwia codzienne kontakty z rówieśnikami.

Zabawki do nauki umiejętności społecznych przeznaczone są dla rodziców, którzy poprzez zabawę pragną edukować dzieci i rozwijać ich kompetencje. Produkty z tej kategorii wspierają dziecko w nauce norm społecznych, dlatego mogą być wykorzystywane również przez terapeutów oraz nauczycieli, podczas współpracy z podopiecznymi.

Ćwiczenia do rozwoju umiejętności społecznych dla dzieci

Produkty przeznaczone do nauki umiejętności społecznych wspomagają rozwój każdego dziecka, jednak najbardziej przydają się dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, chorującym na autyzm lub mającym trudności w komunikacji i relacjach z rówieśnikami.

Zaprojektowane z myślą o nich zabawki edukacyjne dla dzieci stanowią doskonały trening umiejętności, a ich głównym celem jest rozwijanie kompetencji społecznych. Ćwiczenia z zakresu budowania relacji czy rozpoznawania emocji pomagają dzieciom poprzez zabawę oswoić się z otaczającym je światem.

Ćwiczenia do rozwoju kompetencji i umiejętności społecznych dla dzieci w sklepie Liger

Sklep Liger oferuje szeroki wybór zabawek, które pomagają rozwijać umiejętności społeczne. Ćwiczenia dla dzieci zawarte w książkach, grach edukacyjnych czy kartach pracy pobudzają ich kreatywność i pomagają im zrozumieć normy społeczne. Wszystkie produkty znajdujące się w sklepie Liger zostały dopasowane do różnorodnych potrzeb dzieci, mających trudności komunikacyjne.

Książki i gry wspierają rozwój dziecka na różnych etapach jego życia, ułatwiając mu prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie. Dzięki regularnej zabawie specjalistycznymi produktami dziecko zyskuje szansę, aby w przyjaznej atmosferze przyswoić najważniejsze umiejętności społeczne.

Zobacz także:

pomoce terapeutyczne

pomoce SI

Aktywne filtry

Mata twister sensoryczny

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Mata emocje

Mata animacyjna. Gra Emocje 100 cm

169,00 zł Cena

Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.

Klocki edukacyjne

Klocki Mini Waffle Edu 500 szt.

342,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Blok terapeutyczny

55,00 zł Cena

Pomoc Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Blok terapeutyczny przeznaczona jest do kształtowania i ćwiczeń językowych. Zapewnia także wsparcie w obszarze umiejętności poznawczych, które często są zaburzone u dzieci ze spektrum autyzmu.

Gra terapeutyczno-edukacyjna

Góra uczuć. Gra terapeutyczno-edukacyjna

85,00 zł Cena

Góra uczuć to gra terapeutyczno-edukacyjna świetnie sprawdzająca się podczas terapii psychologicznej dzieci. Jest wstępem do rozmowy na temat emocji stanów myślenia oraz postrzegania rzeczywistości przez dzieci. Góra uczuć, dzięki umiejętnie zastosowanym technikom, pozwala na zapoznanie się z wewnętrznym światem dziecka, terapeuta ma możliwość wychwycić schematy myślenia dziecka oraz zaobserwować kontakty dzieci w grupie rówieśniczej.

Zestaw ćwiczeń dla dzieci z autyzmem

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 3. Kuchnia

265,00 zł Cena

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe to zestaw ćwiczeń dla dzieci ze spektrum autyzmu lub zagrożonych autyzmem. Wielkim plusem tej pozycji jest możliwość kontynuowania i utrwalania rozwijanych umiejętności w środowisku domowym, z rodzicami.

Poduszki - siedziska emocje (zestaw 6 szt. ekoskóra)

Poduszki - siedziska emocje (zestaw 6 szt. eko skóra)

245,00 zł Cena

Poduszki emocje mają szerokie zastosowanie w pracy terapeutycznej oraz dydaktycznej. Mogą być wykorzystywane podczas zabaw z dziećmi, które mają problemy z wyrażaniem i nazywaniem własnych uczuć, dlatego stanowią ciekawą i przydatną pomoc w terapii psychologicznej.

Poduszki emocje (zestaw 6 szt.)

Poduszki emocje (zestaw 6 szt.)

210,00 zł Cena

Poduszki emocje mają szerokie zastosowanie w pracy terapeutycznej oraz dydaktycznej. Mogą być wykorzystywane podczas zabaw z dziećmi, które mają problemy z wyrażaniem i nazywaniem własnych uczuć, dlatego stanowią ciekawą i przydatną pomoc w terapii psychologicznej.