Rękawice sensoryczne. Pomoce SI
Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.
Dokonująca się na wczesnym etapie rozwoju dziecka integracja sensoryczna stanowi podstawę późniejszych nawyków, reagowania na różne sytuacje, schematów uczenia się czy umiejętności kontrolowania emocji. To zdolność do odczuwania i analizowania bodźców, zmian w rozkładzie dnia, wrażeń zmysłowych, a także reagowania ciała. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrywanie zaburzeń czy trudności związanych z umiejętnościami rozpoznawania i przetwarzania tych bodźców. Ważnym elementem diagnostyki i terapii jest sprzęt do integracji sensorycznej.
Wszelkiego rodzaju przyrządy do integracji sensorycznej służą prawidłowej diagnostyce oraz usprawnianiu u dziecka świadomości własnego ciała.
Sklep Liger przygotowuje akcesoria, sprzęt oraz pomoce, które w terapii odgrywają nieocenioną rolę.
Sprzęt do integracji sensorycznej przeznaczony jest do ośrodków, które wspierają dzieci mające trudności w syntezie bodźców pochodzących z różnych zmysłów w jedną całość. Najmłodsi należący do tej grupy mają kłopoty z koordynacją ruchową, nadmierną agresją, koncentracją, aparatem mowy czy snem. Mogą być również niespokojne i płaczliwe.
Dzięki tym narzędziom dziecko może pracować nad rozwojem bodźców wzrokowych, dotykowych, słuchowych, węchowych i smakowych. Pozwalają one dzieciom rozwijać umiejętności z pomocą różnych ćwiczeń. Systematyczny trening pomoże dzieciom odzyskać równowagę i wesprzeć rozwój zdolności ruchowych, zmysłów i pracy. Takie dzieci znacznie lepiej funkcjonują również w grupie z innymi rówieśnikami. Są to na przykład huśtawki, ścianki wspinaczkowe, maglownice, piłki sensoryczne i wiele, wiele więcej.
To istotny element w pracy terapeuty, ale także wychowawcy przedszkola. Sprzęt do integracji sensorycznej pozwala na prawidłową ocenę lateralizacji czy stopnia integracji bodźców i reakcji u dziecka. Ważne jest odpowiednie stymulowanie dziecka, by chciało podjąć wysiłek pracy nad pogłębianiem zaburzonych umiejętności – stąd sprzęt i pomoce do si przybierają często kształty zabawek zaprojektowanych w taki sposób, by zabawa nimi sprzyjała rozwijaniu konkretnych zdolności. Polecanymi pomocami są huśtawka podwieszana, pozwalająca rozwijać wyobraźnię dotykową dzieci ścieżka sensoryczna oraz kształtki rehabilitacyjne pomocne przy różnego rodzaju ćwiczeniach.
Wśród naszych propozycji przyrządów do integracji sensorycznej znajdą Państwo między innymi tzw. piasek sensoryczny – inaczej nazywany piaskiem kinetycznym. Dzięki delikatności jest dobrze tolerowany przez dzieci o wysokiej wrażliwości na dotyk, sprzyja stymulacji małej motoryki, a także rozwija wyobraźnię. Piasek sensoryczny może być wykorzystany do kreatywnej zabawy – jego zaletą jest plastyczność, brak powodowania zabrudzeń i łatwość formowania – nawet dla małych rączek.
Inną propozycją pomocy do integracji sensorycznej dla dzieci są elastyczne przybory do rehabilitacji mięśni rąk, np. ringo sensoryczne. jest szczególnie wskazane w terapii ręki.
Polecane w terapii sensorycznej są również suche baseny z kulkami, które często są wykorzystywane, jako element wyposażenia sal zabaw w przedszkolach i ośrodkach terapeutycznch. Oprócz świetnej zabawy, sprawdzają się one również w terapii. Łagodzą skutki urazów i upośledzeń oraz wspomagają ćwiczenia z zakresu terapii integracji sensorycznej.
Kolejną propozycją, która świetnie się sprawdzi jako sprzęt do terapii integracji sensorycznej są tunele sensoryczne. Tunel sensoryczny może służyć do siedzenia, przeciskania, leżenia i rolowania. Szczególnie polecany jest dzieciom, które mają zapotrzebowanie na bodźce czucia głębokiego.
Istotnym elementem w terapii SI są odpowiednie zabawki sensoryczne oraz gry zręcznościowe - znajdą je Państwo w naszym sklepie.
Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.
Kamizelki obciążone codzienne przeznaczone są do terapii – stymulacji czucia głębokiego, wyciszenia, rozluźnienia, skoncentrowania podczas zajęć w przedszkolu czy szkole, mogą być z powodzeniem noszone podczas zabawy, jak i po prostu jako zwykła część garderoby w czasie dnia.
Platformy należą do podstawowych narzędzi pracy terapeuty SI.
Przyrząd ten znajduje zastosowanie w ośrodkach rehabilitacyjnych, które specjalizują się w terapii zaburzeń integracji czynności zmysłowych metodą SI. Przyrząd umożliwia jednoczesną pracę nad podstawowymi trzema układami zmysłu: przedsionkowym, czucia powierzchniowego, czucia głębokiego.
Publikacja jest zbiorem bardzo przydatnych i praktycznych informacji potrzebnych do zrozumienia zaburzeń przetwarzania sensorycznego.
Cylindry sensoryczne oddziałują szczególnie na zmysł dotyku, znakomicie sprawdzają się w terapii integracji sensorycznej, w terapii dzieci ze spektrum autyzmu, nadwrażliwych dotykowo, a także u osób niewidzących i niedowidzących.
W książce przedstawiono związek między zaburzeniami integracji sensorycznej i zaburzeniami językowymi u dzieci w wieku wczesnoszkolnym.
Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.
Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.
Huśtawka terapepeutyczna typu konik to przyrząd służący głównie do stymulacji układu przedsionkowego. Koniki wspomagają mechanizmy posturalne, kształtują obustronną koordynację, orientację w przestrzeni.
Przeznaczona do wspomagania terapii bazalnej ( stymulacja taktylna, proprioreceptywna, westybularna). Umożliwia jednoczesną stymulację podstawowych trzech zmysłów.
Wąż sensoryczny, uszyty jest z jednakowej długości 6 segmentów, co daje efekt 120 cm zróżnicowanej pod każdym względem, wspaniałej zabawki.
Książka ta przeznaczona jest dla terapeutów integracji sensorycznej. W przystępny, a jednocześnie fachowy sposób autorka wyjaśnia, na czym polegają uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, z jakimi dysfunkcjami się one wiążą i jak się przejawiają.
Konik przeznaczony do pracy metodą SI, poprzez którą układ nerwowy i mózg uczą się i integrują wrażenia zmysłowe, nabywają doświadczenia w ich celowym wykorzystaniu.
Kołyska służy do ćwiczeń związanych ze stymulacją zmysłu równowagi.
Rodzic wychowujący malucha z zaburzeniem integracji sensorycznej (SPD) nie zawsze jest w nastroju do zabawy, choć ta jest znakomitym narzędziem terapeutycznym, i nie zawsze wie, jak zająć się nie-zgranym dzieckiem.
Huśtawka terapeutyczna typu T to przyrząd przeznaczony do aktywizacji pracy zginaczy w rehabilitacji zaburzeń integracji czynności zmysłowych do terapii metodą SI.
Zaburzenie integracji sensorycznej, problem, z którym boryka się piętnaście procent dzieci, to zjawisko, o którym w Polsce mówi się coraz więcej.
Deska - równoważnia duża służy do ćwiczeń związanych ze stymulacją zmysłu równowagi. Dzięki krótszym płozom jest mniej stabilna, a jej ruch wymaga większej kontroli.
Huśtawka terapeutyczna - grzybekto dobrze znana i popularna forma huśtawki.
Doskonale rozwija równowagę. Wykonana jest z antypoślizgowego tworzywa sztucznego.
Zeszyt 1 stanowi uzupełnienie książki zatytułowanej Metoda integracji sensorycznej we wspomaganiu rozwoju mowy u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.
Trampolina wykorzystywana jest w rehabilitacji, fitness oraz treningu ogólnorozwojowym.
Przyrząd przeznaczony do aktywizacji pracy zginaczy w rehabilitacji zaburzeń integracji czynności zmysłowych do terapii metodą SI.
Ścieżka fakturowa składa się z 6 tafli o różnorodnej fakturze, które pozwalają rozwijać wrażliwość dotykową.
Stymuluje receptory znajdujące się w stopach.