Sprzęt do integracji sensorycznej dla najmłodszych

Dokonująca się na wczesnym etapie rozwoju dziecka integracja sensoryczna stanowi podstawę późniejszych nawyków, reagowania na różne sytuacje, schematów uczenia się czy umiejętności kontrolowania emocji. To zdolność do odczuwania i analizowania bodźców, zmian w rozkładzie dnia, wrażeń zmysłowych, a także reagowania ciała. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrywanie zaburzeń czy trudności związanych z umiejętnościami rozpoznawania i przetwarzania tych bodźców. Ważnym elementem diagnostyki i terapii jest sprzęt do integracji sensorycznej.

Wszelkiego rodzaju przyrządy do integracji sensorycznej służą prawidłowej diagnostyce oraz usprawnianiu u dziecka świadomości własnego ciała. Sklep Liger przygotowuje akcesoria, sprzęt oraz pomoce, które w terapii odgrywają nieocenioną rolę.

Integracja sensoryczna - jaki sprzęt wybrać?

To istotny element w pracy terapeuty, ale także wychowawcy przedszkola. Pomoce integracji sensorycznej pozwalają na prawidłową ocenę lateralizacji czy stopnia integracji bodźców i reakcji u dziecka. Ważne jest odpowiednie stymulowanie dziecka, by chciało podjąć wysiłek pracy nad pogłębianiem zaburzonych umiejętności – stąd sprzęt i pomoce do si przybierają często kształty zabawek zaprojektowanych w taki sposób, by zabawa nimi sprzyjała rozwijaniu konkretnych zdolności. Polecanymi pomocami są huśtawka podwieszana, pozwalająca rozwijać wyobraźnię dotykową dzieci ścieżka sensoryczna oraz kształtki rehabilitacyjne pomocne przy różnego rodzaju ćwiczeniach.

Wśród naszych propozycji przyrządów do integracji sensorycznej znajdą Państwo między innymi tzw. piasek sensoryczny – inaczej nazywany piaskiem kinetycznym. Dzięki delikatności jest dobrze tolerowany przez dzieci o wysokiej wrażliwości na dotyk, sprzyja stymulacji małej motoryki, a także rozwija wyobraźnię. Piasek sensoryczny może być wykorzystany do kreatywnej zabawy – jego zaletą jest plastyczność, brak powodowania zabrudzeń i łatwość formowania – nawet dla małych rączek.

Inną propozycją pomocy do integracji sensorycznej dla najmłodszych ze spektrum autyzmu są elastyczne przybory do rehabilitacji mięśni rąk, np. ringo sensoryczne. Zabawa w łapanie sprzyja uruchomieniu i stymulacji stref odpowiedzialnych za refleks. Ringo sensoryczne jest szczególnie wskazane w terapii ręki.

Pomoce do integracji sensorycznej dla najmłodszych

Polecane w terapii sensorycznej są również suche baseny z kulkami. Oprócz świetnej zabawy, sprawdzają się one również w terapii. Łagodzą skutki urazów i upośledzeń oraz wspomagają ćwiczenia z zakresu terapii integracji sensorycznej.

Kolejną propozycją, która świetnie się sprawdzi jako sprzęt do terapii integracji sensorycznejtunele sensoryczne. Tunel sensoryczny może służyć do siedzenia, przeciskania, leżenia i rolowania. Szczególnie polecany jest dzieciom, które mają zapotrzebowanie na bodźce czucia głębokiego.

Istotnym elementem w terapii SI są odpowiednie zabawki sensoryczne - znajdą je Państwo w naszym sklepie.

Jest 290 produktów.

Pokazano 1-24 z 290 pozycji

Aktywne filtry

Rękawice sensoryczne

Rękawice sensoryczne. Pomoce SI

115,00 zł Cena

Komplet 4 sztuk rękawic sensorycznych, to doskonała pomoc w terapii integracji sensorycznej. Służą, jako pomoc terapeutyczna, do masowania, stosowane są w celu stymulacji układu dotykowego i proprioceptywnego.

Beczka terapeutyczna

Beczka terapeutyczna. Sprzęt to terapii Integracji Sensorycznej

590,00 zł Cena

Przyrząd ten znajduje zastosowanie w ośrodkach rehabilitacyjnych, które specjalizują się w terapii zaburzeń integracji czynności zmysłowych metodą SI. Przyrząd umożliwia jednoczesną pracę nad podstawowymi trzema układami zmysłu: przedsionkowym, czucia powierzchniowego, czucia głębokiego.

Poduszki sensoryczne

Poduszki sensoryczne - pomoce SI

182,00 zł Cena

Komplet poduszek sensorycznych składa się z 8 kwadratów o wymiarach 28 cm x 28 cm.

Poszczególne elementy mogą doskonale spełniać rolę ruchomej ścieżki sensorycznej, a jako poduszki obciążać nogi, plecy, uda, czy głowę.

Wąż sensoryczny

Wąż sensoryczny

135,00 zł Cena

Wąż sensoryczny, uszyty jest z jednakowej długości 6 segmentów, co daje efekt 120 cm zróżnicowanej pod każdym względem, wspaniałej zabawki.

Ścieżka fakturowa

Ścieżka fakturowa (sensoryczna)

1 450,00 zł Cena

Ścieżka fakturowa składa się z 6 tafli o różnorodnej fakturze, które pozwalają rozwijać wrażliwość dotykową.

Stymuluje receptory znajdujące się w stopach.