Pomoce edukacyjne

Nieocenione w przedszkolu są pomoce i zabawki edukacyjne. Pomagają one dzieciom zrozumieć otaczający je świat, nauczyć się czegoś nowego i przygotować je do edukacji szkolnej. Dużą popularnością cieszą się kolorowe układanki, które zawierają liczby. Dziecko układając je, uczy się liczyć i rozpoznawać cyfry.

Dobrym przykładem pomocy edukacyjnej może być tutaj także zabawa klockami, dzięki której dziecko poprawia poziom koncentracji, koordynacji wzrokowej, a przy tym rozwija wyobraźnię, mającą ogromną rolę nie tylko w okresie dzieciństwa, lecz także w dorosłym życiu.

Jak pomoce edukacyjne pomagają dzieciom?

Gry projektowane są tak, aby w prosty sposób zapewniać rozwój podstawowych kompetencji dzieci tj.: znajomość alfabetu; rozpoznawanie kształtów i kolorów; rozwijanie pamięci.

Pacynki i pluszaki uczą dzieci wcielania się w role i dostosowywania do różnych sytuacji, które same kreują. Dzięki zabawkom mogą też naśladować rodziców, na przykład krojąc sztuczne warzywa, czy gotując w minikuchni. Ćwiczą też swoje umiejętności manualne przy grach i zabawach zręcznościowych.

Czy dzieci rzeczywiście potrzebują zabawek edukacyjnych?

Niektórzy mogą zapytać, czy dziecku nie wystarczy jakakolwiek zabawka? Otóż niekoniecznie, dlatego że jeśli nie wymaga ona zbytniego zaangażowania malucha, jest zbyt prosta i nie pobudza jego zdolności manualnych, nie pomoże mu osiągnąć kolejnych etapów rozwoju. Produkty powinny być bezpieczne, niealergiczne, nietrujące i niebrudzące, aby dzieci mogły się bawić, a ich opiekunowie nie musieli się martwić o ich bezpieczeństwo.

Jakie pomoce dydaktyczne mogą przydać się nauczycielom?

Aby nauczyciele nie stawali przed problemem nieciekawych zajęć i mieli możliwość zorganizowania maluchom nie tylko interesujących, ale również rozwojowych zabaw, potrzebują dobrej jakości pomocy dydaktycznych.

Jeśli pracujesz jako nauczyciel/ka i szukasz gotowych rozwiązań, takich jak atrakcyjne gry logopedyczne, pacynki, maty sensoryczne lub układanki, to znajdziesz je właśnie w sklepie Liger. Zaopatrując się w pomoce edukacyjne dostępne w naszym sklepie, nauczyciele zyskują możliwość przekazywania wiedzy w atrakcyjny sposób. Dzięki temu rozwój dziecka jest znacznie bardziej efektywny. Z powodzeniem przydają się tutaj gry typu memo, układanki stymulujące rozwój motoryki małej, układanki uczące odróżniania kolorów i kształtów, pomoce sensoryczne, karty z obrazkami i wiele innych.

Do kogo kierujemy nasze pomoce edukacyjne?

Kierujemy naszą ofertę pomocy edukacyjnych zarówno do placówek oświatowych, takich jak przedszkola i szkoły podstawowe, placówki logopedyczne i terapeutyczne, a także do rodziców, którym zależy na skutecznym wspomaganiu rozwoju swoich pociech.

Jak zabawki edukacyjne wspomagają rozwój dziecka?

Możemy tutaj mówić o kilku podstawowych założeniach. Pierwszym z nich jest możliwość obserwacji otoczenia. Wiele pomocy edukacyjnych z powodzeniem odzwierciedla codzienne czynności wykonywane przez dorosłych, które dzieci uwielbiają naśladować. Pozwala to wypracować prawidłowe wzorce postępowania i bezpieczne wykonywanie zadań.

Kolejnym założeniem jest rozwój zmysłu poznawczego, który polega na sprawdzeniu, jak działają określone przedmioty. O tym dziecko może samodzielnie się przekonać dzięki zabawkom edukacyjnym ze sklepu Liger.

Ostatnim, lecz nie najmniej ważnym zadaniem pomocy edukacyjnych jest oczywiście pobudzanie kreatywności, które sprzyja również rozwijaniu inteligencji dziecka.

Pomoce dydaktyczne dla rodziców i nauczycieli w sklepie Liger

Serdecznie zachęcamy wszystkich nauczycieli oraz rodziców do zapoznania się z ofertą sklepu Liger, w którym oferujemy dostęp do bogatej oferty pomocy edukacyjnych i nie tylko. Dostępne w naszej ofercie produkty były testowane przez wiele lat we współpracy z terapeutami, dlatego jesteśmy przekonani o ich skuteczności.

Oprócz oferty produktowej bardzo ważne jest dla nas uświadamianie rodziców i nauczycieli z zakresu nowoczesnych metod wychowywania i nauczania dzieci, dlatego też gorąco zachęcamy wszystkich odwiedzających do zajrzenia na naszego bloga.

Aktywne filtry

Odkrywamy Świat. Puzzle edukacyjne

Odkrywamy Świat. Układanka ze zwierzętami

44,00 zł Cena

Układanka Odkrywamy Świat to znakomita forma rozrywki dla całej rodziny. Dzieci uczą się poprzez zabawę, a powtarzalność wykonywanej czynności (wielokrotne układanie puzzli), pozwala na utrwalanie zdobytej już wiedzy.

Matematyka w kostce. Gra

Matematyka w Kostce. Gra i pomoc edukacyjna

39,00 zł Cena

Matematyka w Kostce to ciekawy i kreatywny sposób na naukę liczb, liczenia, porównywania i dopasowywania kształtów. Rozwija u dzieci takie kompetencje, jak logiczne myślenie, pamięć oraz rozwiązywanie prostych działań matematycznych.

Gra 500 pytań. Farma

Farma. Gra interaktywna 500 pytań

45,00 zł Cena

Gra Farma rozwija wiedzę najmłodszych na temat życia na wsi, zapoznaje maluchy z różnymi zwierzętami gospodarskimi i zachęca do naśladowania ich odgłosów. Rozwija tym samym słownictwo czynne i może być używana podczas terapii opóźnionego rozwoju mowy.

Klocki mini waffle Koła

Klocki Mini Waffle Koła Konstrukcyjne 200 szt.

240,00 zł Cena

Klocki konstrukcyjne Mini Waffle Koła pozwalają na tworzenie przestrzennych brył i budowli, a w połączeniu z klockami z zestawów Mini Waffle - na naprawdę niesamowite konstrukcje. Klocki są uwielbiane przez dzieci. Zapewniają dzieciom i dorosłym wielogodzinną formę zabawy, rozrywki, a także nauki. Idealnie wkomponowują się w dziecięce dłonie, są intuicyjnie zaprojektowane, zaś kolorystyka dodatkowo składnia do zabawy i tworzenia własnych budowli.

Piłki sensoryczne
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piłki sensoryczne bez dziurki - Sensorki zestaw 8 sztuk

52,00 zł Cena

Piłeczki sensoryczne - sensorki zachęcają do ćwiczeń i dostarczają zróżnicowanych wrażeń dotykowych. Znakomicie sprawdzają się także, jako zabawki dla najmłodszych, doskonaląc i usprawniając umiejętność prawidłowego chwytu.

Piasek sensoryczny błękitny
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

55,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Kamienie rzeczne z fakturami

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł Cena

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna multi

Ściezka równoważna multi. Ścieżka równoważnia

419,00 zł Cena

Ścieżka równoważnia to sprawnościowy tor, który dzieci mogą samodzielnie układać, tworząc w ten sposób atrakcyjną drogę sensoryczną. Chodzenie po ścieżce ćwiczy równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie posturalne ciała.

Mata twister sensoryczny

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł Cena

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Mata emocje

Mata animacyjna. Gra Emocje 100 cm

169,00 zł Cena

Mata animacyjna Emocje to świetna propozycja do wspólnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. Obrazki przedstawione na poszczególnych polach maty, zachęcają uczestników gry do rozmów na temat ich uczuć i stanów emocjonalnych. Gra znakomicie sprawdzi się także podczas terapii psychologicznej.

Gra edukacyjna Kukuryku

Pełny kurnik. Gra planszowa

26,00 zł Cena

Gra dydaktyczna Pełny kurnik to zabawa połączona z nauką. Gra pozwala na rozwijanie myślenia logicznego oraz na kreatywną zabawę. Doskonali umiejętność liczenia i koordynację oko-ręka. Pozwala na planowanie strategii.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Podświetlana tablica sensoryczna

Podświetlana tablica sensoryczna do nauki pisania A4

330,00 zł Cena

Podświetlana tablica do nauki pisania i ćwiczenia grafomotoryki skutecznie zachęci dziecko do podjęcia prób pisania wyrazów czy szlaczków. Jej atrakcyjność - podświetlany blat, zapewni, że dzieci dużo chętniej przystąpią do ćwiczeń i nie będą się nudziły.

Rzut woreczkiem. Gra zręcznościowa
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Rzut woreczkiem. Gra zręcznościowa rzut do celu

120,00 zł Cena

Rzucanie woreczkami do celu rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność, a także zapewnia niezbędny każdemu dziecku ruch. Jest to prosta ale bardzo lubiana przez dzieci forma aktywnego spędzania wolnego czasu.

Korale do nauki sekwencji
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Korale do nauki sekwencji

118,00 zł Cena

Klocki do nauki i powtarzania sekwencji pełnią wiele edukacyjnych funkcji. Sekwencje warto ćwiczyć z każdym dzieckiem, a nauka poprzez układanie koralików, nie będzie nudna i nie będzie przez dziecko kojarzona z wykonywaniem ćwiczeń ale z zabawą.

Tunel do przeciskania Gąsienica

Tunel do przeciskania Gąsienica (duży)

135,00 zł Cena

Tunel do przeciskania Gąsienica z powodzeniem może być wykorzystywany, jako pomoc do terapii integracji sensorycznej. Przeciskanie się przez niego aktywizuje układ przedsionkowy i propriocepcję., a także sprzyja doskonałej zabawie.

Klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne tęczowe

209,00 zł Cena

Klocki sensoryczne tęcza dla dzieci to zestaw 24 sensorycznych, miłych w dotyku i różnokolorowych elementów przeznaczonych do zabawy i terapii.