Ścieżka sensoryczna dla dzieci

Ścieżka sensoryczna może być świetnym pomysłem na zabawę – pobudza kreatywność i pozwala maluchowi w bezpieczny sposób odkrywać otaczający go świat. Najbardziej jednak ścieżka sensoryczna jest niezbędną pomocą do rozwoju integracji sensorycznej. Polecana jest tym dzieciom, które borykają się z problemami spowodowanymi zaburzeniami integracji sensorycznej. Ścieżka sensoryczna to różnego rodzaju dyski – mogą one być wyposażone w wypukłości o zróżnicowanej fakturze, mogą to być płytki wypełnione płynami, czy też woreczki z przeróżną zawartością w postaci folii bąbelkowej, ziaren kawy, nasion ryżu i wielu innych przedmiotów.

Rozwój dziecka ze ścieżką sensoryczną

Równomierny rozwój zmysłów dziecka oraz stymulacja układu nerwowego do rozpoznawania i przyswajania kolejnych bodźców są niezmiernie ważne w pierwszych latach jego życia. Dlatego w sklepie internetowym Liger znajdziecie także różne akcesoria do kształtowania zdolności manualnych i rozwijania integracji sensorycznej. Oprócz zaawansowanych sprzętów terapeutycznych, polecamy elementy, które budują ścieżkę sensoryczną.

Ścieżka sensoryczna do przedszkola i domu

Zadaniem ścieżki sensorycznej jest tworzenie w bezpiecznych warunkach zróżnicowanego podłoża – ponieważ nie zawsze pogoda, warunki czy stan zdrowia dziecka pozwalają na ćwiczenia w naturalnym środowisku, ścieżka sensoryczna może być wykorzystywana w pomieszczeniach, zapewniając dzieciom możliwość chodzenia boso po podłożu o różnych fakturach. Ścieżka sensoryczna sprawdzi się w codziennej pracy w domu, ale także może stanowić niezawodny element wyposażenia sali przedszkolnej, czy ośrodka specjalistycznego.

Ścieżka sensoryczna – warianty w sklepie Liger

W naszym sklepie znaleźć można zarówno rozkładane maty sensoryczne o zróżnicowanej powierzchni, jak i poszczególne elementy do stworzenia ścieżki sensorycznej dopasowanej do potrzeb dziecka lub grupy dzieci. Polecamy także pomoce do motoryki małej.

DDla dzieci korzystanie ze ścieżki sensorycznej stanowi zabawę, a jednocześnie jest to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni dotykowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej i stymulację receptorów nerwowych w stopach.

Ćwiczenia z wykorzystaniem ścieżki sensorycznej

Maluch może przemierzać ścieżkę sensoryczną z zawiązanymi oczami, jednocześnie opisując, jakie wrażenia odnosi w kontakcie z poszczególnymi rodzajami faktur. Dobrym przykładem ćwiczenia jest również pokonanie ścieżki sensorycznej na czworakach, stymulując receptory dotyku również w dłoniach. Dzieci mogą także chwycić w dłonie pojedyncze woreczki i starać się je dopasować do poszczególnych dysków pod względem zawartości.

Ścieżka sensoryczna dla dzieci w sklepie Liger

Nasz sklep oferuje wyjątkowo bogaty asortyment, pomagający rozwijać się maluchom z zaburzeniami, a także urozmaicić zabawy w przedszkolach i na salach zabaw. Maluchy najlepiej rehabilitują się poprzez dobrą zabawę, a nasze produkty są w stanie je skutecznie do niej zachęcić.

Zobacz także: pomoce SI oraz kształtki rehabilitacyjne.

Aktywne filtry

Ścieżka sensoryczna 6 szt.

Ścieżka sensoryczna i terapeutyczna 6 elementów

220,00 zł Cena

Ścieżka sensoryczna składa się z 6 kolorowych elementów. Każdy element zakończony jest stożkowatymi wypustkami, które pobudzają receptory czuciowe i poprawiają ukrwienie ćwiczonej części ciała. Jest to m\pomoc wykorzystywana podczas terapii i rehabilitacji dzieci i osób dorosłych.

Ścieżka fakturowa

Ścieżka fakturowa (sensoryczna)

1 450,00 zł Cena

Ścieżka fakturowa składa się z 6 tafli o różnorodnej fakturze, które pozwalają rozwijać wrażliwość dotykową.

Stymuluje receptory znajdujące się w stopach.