Terapeutyczne pomoce multimedialne

W dobie cyfryzacji i zamiłowania do technologii od najmłodszych lat, warto zwracać uwagę na dobór oprogramowań komputerowych i gier. Wspierają trening podstawowych umiejętności społecznych poprzez zabawki kreatywne, podążania za wzrokiem, rozumienia gestu wskazywania i inicjowania kontaktu. Korzystając ze sterowania ruchem dziecko widzi się na ekranie telewizora i gra poruszając rękami. Wykonując zadania dzieci ćwiczą również rozumienie ekspresji mimicznych, koncentrację uwagi, samodzielne podejmowanie decyzji, cierpliwość, dopasowywania i odbierania obrazów.

Poprzez rozwój ruchowy dziecko poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, orientację w schemacie własnego ciała oraz motorykę dużą. Dla dzieci z zaburzeniami mowy zalecane są gry z elementami terapii logopedycznej. Z kolei dla dzieci z problemami rozwijania umiejętności matematycznych niezwykle ważnym jest nabywanie tych zdolności i ich utrwalanie za pomocą zabawy.

Ćwiczenia takie koncentrują się na następujących funkcjach i umiejętnościach: myślenie operacyjne, percepcja, samokontrola i koncentracja, pamięć operacyjna i proceduralna, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz orientacja w czasie i przestrzeni. Gry edukacyjne i logopedyczne multimedialnych wspomaga adaptacje społeczno-technologiczną dziecka, pomaga zrozumieć mu zasady nowej technologii oraz przełamać wewnętrzne bariery w poznawaniu nowego. Kreatywne zabawki rozwijają emocjonalność dzieci, umiejętność rozpoznawania i nazywania przeżywanych emocji. Rozwija kompetencje społeczne i umiejętność prawidłowego posługiwania się mową czynną dziecka.


 • 359,00 zł
  359,00 zł

  Program Autilius Wspólna Uwaga to oprogramowanie komputerowe zawierające 6 gier terapeutycznych, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku 3-7 lat. 

  Program Autilius Wspólna Uwaga to oprogramowanie komputerowe zawierające 6 gier terapeutycznych, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu...

 • 599,00 zł
  599,00 zł

  Program Autilius Wspólna Uwaga to oprogramowanie komputerowe zawierające 6 gier terapeutycznych, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku 3-7 lat (może być też wykorzystywany do pracy ze starszymi dziećmi).

  Program Autilius Wspólna Uwaga to oprogramowanie komputerowe zawierające 6 gier terapeutycznych, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu...

 • 99,90 zł
  99,90 zł

  Program do ćwiczenia słuchu fonematycznego.

  Program do ćwiczenia słuchu fonematycznego.

 • 99,90 zł
  99,90 zł

  Jest to nowoczesny program do ćwiczenia wyraźnej wymowy i korygowania seplenienia, przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. 

  Jest to nowoczesny program do ćwiczenia wyraźnej wymowy i korygowania seplenienia, przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. 

 • 99,90 zł
  99,90 zł

  Jest to nowoczesny program do ćwiczenia płynnej wymowy przeznaczony dla dzieci w wiek od 5 do 12 lat. Program składa się z multimedialnych ćwiczeń, w ramach krórych w formie zabaw i gier dziecko steruje głosem akcją na ekranie. 

  Jest to nowoczesny program do ćwiczenia płynnej wymowy przeznaczony dla dzieci w wiek od 5 do 12 lat. Program składa się z multimedialnych ćwiczeń, w ramach...

 • 99,90 zł
  99,90 zł

  Wyraźne R to wysokiej klasy program edukacyjny, którego zasadniczym celem jest wspieranie terapii logopedycznej dzieci mających problemy z prawidłową wymową głoski r. Zaburzenie to nazywane jest także rotacyzmem lub reraniem. Bez względu jednak na termin naukowy, przysparza ono dzieciom wielu przykrości i stresów.

  Wyraźne R to wysokiej klasy program edukacyjny, którego zasadniczym celem jest wspieranie terapii logopedycznej dzieci mających problemy z prawidłową wymową...

 • 99,90 zł
  99,90 zł

  Program przeznaczony do nauki ortografii dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich tych, którzy chcą pisać bezbłędnie.Polecany również do terapii dysortografii.

  Program przeznaczony do nauki ortografii dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich tych, którzy chcą pisać...

 • 99,00 zł
  99,00 zł

  Ubezdźwięcznianie (zwane też mową bezdźwięczną) to zespół wad polegających na nierealizowaniu dźwięczności głosek. Najczęściej występuje w postaci zamieniania głosek (paralalia) dźwięcznych na ich odpowiedniki bezdźwięczne (np. „papka” zamiast ,,babka”).

  Ubezdźwięcznianie (zwane też mową bezdźwięczną) to zespół wad polegających na nierealizowaniu dźwięczności głosek. Najczęściej występuje w postaci...

 • 1 799,00 zł
  1 799,00 zł

  Multimedialny program Logopedia wersja podstawowa, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Program pozwala na przeprowadzenie diagnozy oraz zaplanowanie terapii logopedycznej.

  Multimedialny program Logopedia wersja podstawowa, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Program pozwala na przeprowadzenie...

 • 3 399,00 zł
  3 399,00 zł

  Multimedialny program Logopedia wersja rozszerzona, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Program pozwala na przeprowadzenie diagnozy oraz zaplanowanie terapii logopedycznej.

  Multimedialny program Logopedia wersja rozszerzona, przeznaczony jest do diagnozy i terapii dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Program pozwala na przeprowadzenie...

 • 1 299,00 zł
  1 299,00 zł

  Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny Dysleksja, został opracowany dla uczniów z ryzykiem dysleksji lub zdiagnozowaną dysleksją rozwojową.

  Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny Dysleksja, został opracowany dla uczniów z ryzykiem dysleksji lub zdiagnozowaną dysleksją rozwojową.

 • 1 299,00 zł
  1 299,00 zł

  Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny Dyskalkulia został opracowany z myślą o uczniach klas 0-3, którzy wykazują specyficzne trudności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

  Multimedialny program diagnostyczno-terapeutyczny Dyskalkulia został opracowany z myślą o uczniach klas 0-3, którzy wykazują specyficzne trudności w...

 • 75,00 zł
  75,00 zł

  „Percepcja słuchowa” jest to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla osób mających trudności z odbiorem słuchowym języka, także dla osób z problemami rozwoju oraz uczących się języka polskiego jako obcego lub drugiego.

  „Percepcja słuchowa” jest to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla osób mających trudności z odbiorem słuchowym języka, także dla osób z problemami rozwoju oraz...

 • 248,00 zł
  248,00 zł

  Pomoc terapeutyczna i logopedyczna MÓWMI to innowacyjna, bardzo funkcjonalna i praktyczna pozycja wspomagająca proces programowania języka.

  Pomoc terapeutyczna i logopedyczna MÓWMI to innowacyjna, bardzo funkcjonalna i praktyczna pozycja wspomagająca proces programowania języka.

 • 29,00 zł
  29,00 zł

  "Gimnastyka dla języka" to zbiór 52 utworów Małgorzaty Strzałkowskiej czytanych przez znakomitych polskich aktorów: Annę Seniuk, Jerzego Stuhra oraz Piotra Fronczewskiego. Wśród wierszy znaleźć można znane utwory, jak Czyżyk, Typ spot Sopotu, Zielony, żółty, rudy, brązowy.

  "Gimnastyka dla języka" to zbiór 52 utworów Małgorzaty Strzałkowskiej czytanych przez znakomitych polskich aktorów: Annę Seniuk, Jerzego Stuhra oraz Piotra...

Nowe produkty
 • Drewniany sorter 4 kształty. Pomoc manipulacyjna
  Drewniany sorter 4 kształty. Pomoc manipulacyjna
  40,90 zł
 • Tablica matematyczna + i -. Zestaw pomocy matematycznych
  Tablica matematyczna + i -. Zestaw pomocy matematycznych
  79,00 zł
 • Piłki, piłeczki, pomoce sensoryczne 5 szt.- zestaw III
  Piłki, piłeczki, pomoce sensoryczne 5 szt.- zestaw III
  29,00 zł

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.