Literatura logopedyczna

W ofercie sklepu można znaleźć specjalistyczną i profesjonalną literaturę logopedyczną, która przeznaczona jest dla logopedów, nauczycieli, pracowników przedszkoli, ale równie przydatna będzie dla studentów lub rodziców poszukujących sprawdzonej wiedzy. Asortyment książek to wiele tytułów, których autorami są doświadczone oraz wykwalifikowane osoby, od lat pracujące z dziećmi z tego typu problemami. Pośród lektur można znaleźć takie dotyczące jąkania, zaburzeń mowy, na temat artykulacji lub zestawy ćwiczeń, które można wykonywać z maluchem w domu.

Specjalistyczna literatura logopedyczna

Dla kogo jest przeznaczona literatura logopedyczna?

Literatura logopedyczna to niezbędny element nauki podczas studiów logopedycznych czy na kursach szkoleniowych dla nauczycieli wczesnoszkolnych, którzy mają codzienny kontakt z najmłodszymi. Tego typu książki nie tylko pokazują przyczyny pewnych problemów, co z nich wynika lub jak je rozwiązać, ale też uwrażliwiają i wskazują na znaki ostrzegawcze, sygnalizujące trudności czy nieprawidłowości mowy. Lektury te są niezbędne logopedom podczas codziennej pracy z podopiecznymi. Pozwalają na dalszy rozwój wiedzy i umiejętności zawodowych, ale też stanowią podporę w chwilach wątpliwości lub gdy trzeba poszukać dodatkowych informacji o danym zaburzeniu. Rozbudowana, profesjonalna biblioteczka to podstawa w tym fachu. Inną grupą, która powinna zaopatrzyć się w te pozycje, są rodzice małych dzieci, szczególnie ci, których pociechy mają kłopoty z mówieniem. Tak bogata oferta sklepu pozwala znaleźć publikacje, które dokładnie omawiają różnorodne trudności logopedyczne.

Polecane propozycje literatury logopedycznej

Pośród wielu ciekawych pozycji literatury logopedycznej szczególnie warto zwrócić uwagę na książkę „Jąkanie to nie wyrok” stworzonej specjalnie dla rodziców, która pomaga im zrozumieć problemy dziecka, a jednocześnie pokazuje, jak wspierać je w ćwiczeniach. Inną interesującą pozycją jest również „Biomedyczne podstawy logopedii”, czyli specjalistyczna lektura, naukowo omawiająca mowę człowieka.

Materiały dydaktyczne w logopedii

W zdefiniowaniu poprawności wymowy dziecka pomagają ćwiczenia oraz skrupulatna obserwacja w środowisku naturalnych odruchów. Warto zrozumieć proces mówienia oraz etapy jego rozwoju, aby móc ten rozwój wspomagać i budować wzajemne więzi. Ponadto warto dociekać przyczyn i konsekwencji opóźnienia rozwoju mowy, oraz korygować na bieżąco rozpoznane nieprawidłowości (np. autyzm).

Budowanie świadomości fonologicznej i opanowanie umiejętności czytania i pisania wyjaśnia mechanizmy słuchu fonematycznego, będącego podstawą opanowania języka mówionego. Nieodłączną częścią przyswajania wiedzy z zakresu zapamiętywania ze słuchu jest dziedzina zwana “reraniem” czyli nieprawidłowe wymawianie głoski “r”.

Wskazówki dotyczące terapii są zawarte często w diagnozie zaburzeń, zaś efekty pracy terapeutycznej, często zależne jest od stosunku logopedy do dziecka i przyjętych metod leczenia zaburzeń mowy. Zaburzenia mowy są uwarunkowane anomaliami w budowie narządów nasady oraz nieprawidłowym funkcjonowaniem aparatu artykulacyjnego.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w taką literaturę w sklepie Liger?

Specjalistyczna literatura i materiały logopedyczne to pewne źródło sprawdzonej wiedzy, ponieważ książki logopedyczne tworzą fachowcy z doświadczeniem i naukową wiedzą. Sklep Liger proponuje świetne lektury, które dokładnie omawiają problemy dzieci, a jednocześnie są napisane w zrozumiały sposób. W tym jednym miejscu można dostać bardzo wiele ciekawych pozycji dotyczących problemów logopedycznych u dzieci i dorosłych. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi kreatywnymi pomocami logopedycznymi takimi jak: pacynki logopedyczne, płytką przedsionkową, czy logopedycznymi kartami pracy.

Aktywne filtry

Język na uwięzi - podręcznik

Język na uwięzi

85,00 zł Cena

Język na uwięzi to pozycja, która powinna być znana każdemu logopedzie zajmującemu się tematyką skróconego wędzidełka języka. Jej autor - jako praktyk, przekazuje czytelnikowi niezwykle cenne wskazówki do pracy terapeutycznej (także miofunkcjonalnej). W podręczniku znajdziemy także zdjęcia struktur jamy ustnej, fotografie przedstawiające język i wędzidełko przed i po zabiegu.

Logopedia Artystyczna

Logopedia Artystyczna + CD

84,00 zł Cena

Logopedia artystyczna pod redakcją naukową Barbary Kamińskiej i Stanisława Milewskiego to monofrafia zawierająca przegląd najważniejszych problemów będących w kręgu zainteresowania logopedii artystycznej, składa się z pięciu części.

Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych

Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych

85,00 zł Cena

Książka jest skierowana do terapeutów wczesnej interwencji, pediatrów i psychiatrów dziecięcych, logopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkolnych, rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, a także do studentów: pedagogiki, pedagogiki specjalnej, logopedii, polonistyki z logopedią, wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego.

Autyzm. Zapobieganie zaburzeniom ze spektrum autyzmu...

Autyzm. Zapobieganie zaburzeniom ze spektrum autyzmu...

39,00 zł Cena

AUTYZM

Zapobieganie zaburzeniom ze spektrum autyzmu, ich diagnozowanie i terapia oraz zalecenia dla rodziców

 

Liczba przypadków zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) rośnie w zastraszającym tempie, którego nie można tłuma­czyć większą wykrywalnością czy dokładniejszymi kryteriami diagnostycznymi.

Autyzm i problemy natury sensorycznej
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Autyzm i problemy natury sensorycznej

26,00 zł Cena

W niniejszej publikacji Temple Grandin – wysoko funkcjonująca osoba z autyzmem, doktor zoologii i znana na całym świecie działaczka na rzecz dobrostanu zwierząt – opowiada o swoim dzieciństwie i problemach związanych z dorastaniem z perspektywy osoby z zaburzeniami z ASD.

Autyzm dziecięcy- książka

Autyzm dziecięcy, zagadnienia diagnozy i terapii

48,00 zł Cena

Prezentowana praca zawiera m. in. badania autorki dotyczące wpływu procesu terapeutycznego na stopień autyzmu i rozwój psychoruchowy. Celem badań było także określenie związku między stopniem autyzmu a poziomem i profilem rozwoju psychoruchowego dzieci. 

GORA - Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów

GORA - Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów

25,00 zł Cena

Metoda Gestów Obrazujących Ruchy Artykulatorów (©GORA) powstała po to, aby wesprzeć terapię logopedyczną dzieci z zaburzoną kinestezją artykulacyjną, jako pomoc w rozwiązaniu problemów w czuciu ułożenia narządów artykulacyjnych.