Literatura logopedyczna

W ofercie sklepu można znaleźć specjalistyczną i profesjonalną literaturę logopedyczną, która przeznaczona jest dla logopedów, nauczycieli, pracowników przedszkoli, ale równie przydatna będzie dla studentów lub rodziców poszukujących sprawdzonej wiedzy. Asortyment książek to wiele tytułów, których autorami są doświadczone oraz wykwalifikowane osoby, od lat pracujące z dziećmi z tego typu problemami. Pośród lektur można znaleźć takie dotyczące jąkania, zaburzeń mowy, na temat artykulacji lub zestawy ćwiczeń, które można wykonywać z maluchem w domu.

Specjalistyczna literatura logopedyczna

Dla kogo jest przeznaczona literatura logopedyczna?

Literatura logopedyczna to niezbędny element nauki podczas studiów logopedycznych czy na kursach szkoleniowych dla nauczycieli wczesnoszkolnych, którzy mają codzienny kontakt z najmłodszymi. Tego typu książki nie tylko pokazują przyczyny pewnych problemów, co z nich wynika lub jak je rozwiązać, ale też uwrażliwiają i wskazują na znaki ostrzegawcze, sygnalizujące trudności czy nieprawidłowości mowy. Lektury te są niezbędne logopedom podczas codziennej pracy z podopiecznymi. Pozwalają na dalszy rozwój wiedzy i umiejętności zawodowych, ale też stanowią podporę w chwilach wątpliwości lub gdy trzeba poszukać dodatkowych informacji o danym zaburzeniu. Rozbudowana, profesjonalna biblioteczka to podstawa w tym fachu. Inną grupą, która powinna zaopatrzyć się w te pozycje, są rodzice małych dzieci, szczególnie ci, których pociechy mają kłopoty z mówieniem. Tak bogata oferta sklepu pozwala znaleźć publikacje, które dokładnie omawiają różnorodne trudności logopedyczne.

Polecane propozycje literatury logopedycznej

Pośród wielu ciekawych pozycji literatury logopedycznej szczególnie warto zwrócić uwagę na książkę „Jąkanie to nie wyrok” stworzonej specjalnie dla rodziców, która pomaga im zrozumieć problemy dziecka, a jednocześnie pokazuje, jak wspierać je w ćwiczeniach. Inną interesującą pozycją jest również „Biomedyczne podstawy logopedii”, czyli specjalistyczna lektura, naukowo omawiająca mowę człowieka.

Materiały dydaktyczne w logopedii

W zdefiniowaniu poprawności wymowy dziecka pomagają ćwiczenia oraz skrupulatna obserwacja w środowisku naturalnych odruchów. Warto zrozumieć proces mówienia oraz etapy jego rozwoju, aby móc ten rozwój wspomagać i budować wzajemne więzi. Ponadto warto dociekać przyczyn i konsekwencji opóźnienia rozwoju mowy, oraz korygować na bieżąco rozpoznane nieprawidłowości (np. autyzm).

Budowanie świadomości fonologicznej i opanowanie umiejętności czytania i pisania wyjaśnia mechanizmy słuchu fonematycznego, będącego podstawą opanowania języka mówionego. Nieodłączną częścią przyswajania wiedzy z zakresu zapamiętywania ze słuchu jest dziedzina zwana “reraniem” czyli nieprawidłowe wymawianie głoski “r”.

Wskazówki dotyczące terapii są zawarte często w diagnozie zaburzeń, zaś efekty pracy terapeutycznej, często zależne jest od stosunku logopedy do dziecka i przyjętych metod leczenia zaburzeń mowy. Zaburzenia mowy są uwarunkowane anomaliami w budowie narządów nasady oraz nieprawidłowym funkcjonowaniem aparatu artykulacyjnego.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w taką literaturę w sklepie Liger?

Specjalistyczna literatura i materiały logopedyczne to pewne źródło sprawdzonej wiedzy, ponieważ książki logopedyczne tworzą fachowcy z doświadczeniem i naukową wiedzą. Sklep Liger proponuje świetne lektury, które dokładnie omawiają problemy dzieci, a jednocześnie są napisane w zrozumiały sposób. W tym jednym miejscu można dostać bardzo wiele ciekawych pozycji dotyczących problemów logopedycznych u dzieci i dorosłych. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi kreatywnymi pomocami logopedycznymi takimi jak: pacynki logopedyczne, płytką przedsionkową, czy logopedycznymi kartami pracy.

Aktywne filtry

Zaburzenia artykulacji (wersja papierowa)

Zaburzenia artykulacji

36,00 zł Cena

Istnieje dość powszechne przekonanie, że nieprawidłowa wymowa głosek jest zaburzeniem mowy najprostszym do opisania i terapii.

Reranie. Profilaktyka, diagnoza, korekcja

Reranie. Profilaktyka, diagnoza, korekcja

48,00 zł Cena

Praca adresowana jest do szerokiego grona czytelników - logopedów, studentów pedagogiki, psychologii i logopedii oraz rodziców i nauczycieli, a także do wszystkich tych, których łączy chęć poznania zjawiska znanego prawie wszystkim "ze słyszenia", czyli rerania, nazwanego też rotacyzmem. 

Metody wywoływania głosek

Metody wywoływania głosek

33,00 zł Cena

Metody wywoływania głosek to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla logopedów, nauczycieli przedszkola, studentów i rodziców dzieci z wadami wymowy oraz niezakończonym rozwojem mowy. 

GORA - Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów

GORA - Gesty Obrazujące Ruchy Artykulatorów

25,00 zł Cena

Metoda Gestów Obrazujących Ruchy Artykulatorów (©GORA) powstała po to, aby wesprzeć terapię logopedyczną dzieci z zaburzoną kinestezją artykulacyjną, jako pomoc w rozwiązaniu problemów w czuciu ułożenia narządów artykulacyjnych.

Autyzm. Zapobieganie zaburzeniom ze spektrum autyzmu...

Autyzm. Zapobieganie zaburzeniom ze spektrum autyzmu...

39,00 zł Cena

AUTYZM

Zapobieganie zaburzeniom ze spektrum autyzmu, ich diagnozowanie i terapia oraz zalecenia dla rodziców

 

Liczba przypadków zaburzeń ze spektrum autyzmu (ASD) rośnie w zastraszającym tempie, którego nie można tłuma­czyć większą wykrywalnością czy dokładniejszymi kryteriami diagnostycznymi.

Autyzm i problemy natury sensorycznej

Autyzm i problemy natury sensorycznej

18,50 zł Cena

W niniejszej publikacji Temple Grandin – wysoko funkcjonująca osoba z autyzmem, doktor zoologii i znana na całym świecie działaczka na rzecz dobrostanu zwierząt – opowiada o swoim dzieciństwie i problemach związanych z dorastaniem z perspektywy osoby z zaburzeniami z ASD.

Autyzm dziecięcy- książka

Autyzm dziecięcy, zagadnienia diagnozy i terapii

48,00 zł Cena

Prezentowana praca zawiera m. in. badania autorki dotyczące wpływu procesu terapeutycznego na stopień autyzmu i rozwój psychoruchowy. Celem badań było także określenie związku między stopniem autyzmu a poziomem i profilem rozwoju psychoruchowego dzieci. 

Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych

79,00 zł Cena

Książka jest skierowana do terapeutów wczesnej interwencji, pediatrów i psychiatrów dziecięcych, logopedów, pedagogów, nauczycieli przedszkolnych, rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, a także do studentów: pedagogiki, pedagogiki specjalnej, logopedii, polonistyki z logopedią, wychowania przedszkolnego i nauczania wczesnoszkolnego.