Sala doświadczalna świata

Sala doświadczania świata to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem organizowania tego typu sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców wzbogacających doświadczenie oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze. Głównym celem terapii jest poznanie i doświadczanie świata przez zmysły.

Kolumny wodne

Kolumny wodne podświetlane oddziałują na wzrok oraz słuch. Woda znajdująca się we wnętrzu, jest efektownie podświetlana na różne kolory, powietrze tworzy przepływające bąbelki. Doskonale sprawdza się w terapii osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także podczas terapii z zakresu integracji sensorycznej. Wyglądają niesamowicie i przykuwają uwagę osób w pomieszczeniu. Ich funkcja terapeutyczna staje się nieoceniona. Urządzenia te umożliwiają zwykle sterowanie kolorem i nasyceniem bąbelków powietrza za pomocą dźwięku lub dotyku z użyciem pilota. Taka możliwość da dzieciakom wiele zabawy i zajmie ich na długi czas. Kolumny mogą być częściowo osłonięte miękkimi osłonami, na których swobodnie można usiąść lub klęknąć i przyglądać się z bliska spektaklowi świateł i baniek powietrznych.


Nowe produkty
 • Poduszki - siedziska emocje (zestaw 6 szt. eko skóra)
  Poduszki - siedziska emocje (zestaw 6 szt. eko skóra)
  195,90 zł
 • Terapia ręki od A do Z. Grafomotoryczne ulice
  Terapia ręki od A do Z. Grafomotoryczne ulice
  13,00 zł
 • Samolot. Pomoc i gra konstrukcyjna
  Samolot. Pomoc i gra konstrukcyjna
  18,90 zł

Sklep Liger - Pomoce dydaktyczne, edukacyjne i terapeutyczne

Oferujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, logopedyczne, terapeutyczne i edukacyjne. W naszym asortymencie znajdziesz gry logopedyczne, zabawki kreatywne, sprzęt do integracji sensorycznej, pomoce dydaktyczne przedszkole itd. Dodatkowo oferujemy następujące produkty: sala doświadczania świata, pomoce montesorri oraz interesujące pomysły na prezent. Zapraszamy do zakupów na Liger.net.pl - specjalistyczne pomoce terapeutyczne, logopedyczne i sensoryczne.