Kolumny wodne

Kolumny wodne LED oddziałują na wzrok oraz słuch. Woda znajdująca się we wnętrzu, jest efektownie podświetlana na różne kolory, powietrze tworzy przepływające bąbelki. Doskonale sprawdza się do terapii SI oraz u osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podświetlane kolumny wodne wyglądają niesamowicie i przykuwają uwagę osób w pomieszczeniu. Ich funkcja terapeutyczna staje się nieoceniona. Urządzenia te umożliwiają zwykle sterowanie kolorem i nasyceniem bąbelków powietrza za pomocą dźwięku lub dotyku z użyciem pilota. Ta funkcja zapewnia dzieciom wiele zabawy i zajmie je na długi czas. Kolumny wodne mogą być częściowo osłonięte miękkimi osłonami, na których swobodnie można usiąść lub uklęknąć i przyglądać się z bliska spektaklowi świateł i baniek powietrznych.

Kolumny wodne w sali doświadczania świata

Sala doświadczania świata to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie, wyposażone w różnorodne urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem organizowania tego typu sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców wzbogacających doświadczenie, a także relaks i możliwość spędzenia czasu w miłej, odprężającej atmosferze. Głównym celem terapii jest poznanie i doświadczanie świata przez zmysły. W sali doświadczania świata jednym z ważniejszych elementów wyposażenia są właśnie interaktywne kolumny wodne LED, które dostarczają wiele bodźców. W wyposażeniu sali doświadczania świata doskonale się również sprawdzi się tablica manipulacyjna, kurtyna światłowodów oraz inne elementy UV.

Wpływ podświetlanych kolumn wodnych na rozwój dzieci

Kolumny wodne, niekiedy określane są również kolumnami bąbelkowymi, służą do rozwoju dziecka na różnych płaszczyznach. Stymulacja wielozmysłowa w przypadku dzieci, ma ogromne znaczenie w ich poprawnym rozwoju. Zwłaszcza w momencie, kiedy coraz więcej maluszków ma problemy z percepcją oraz prawidłowym odbieraniem bodźców.

Podświetlane kolumny wodne umożliwiają stymulację wszystkich zmysłów u dzieci. Jest to również niezbędny element z zakresu terapii sensorycznej. Wodne kolumny LED dostępne w sklepie Liger są sterowane dedykowanym pilotem, dlatego też bez problemu można zmieniać kolory, nasycenie bąbelków oraz efekty świetlne. Różnorodność nasycenia bodźców wpływa na rozwój dzieci na różnych etapach dorastania.

Zastosowanie interaktywnych kolumn wodnych

Zaletą kolumn wodnych LED jest fakt, że znajdą one zastosowanie w każdej przestrzeni. Ich głównym przeznaczeniem są jednak sale doświadczania świata, czyli specjalnie, wyodrębnione pomieszczenia, w których kolumny wodne są odpowiedzialne za stymulację słuchu, wzroku, dotyku. Tego typu pomieszczenia mogą być wyposażone również w innego rodzaju sprzęty wpływające na rozwój dziecka.

Podstawową rolą kolumn wodnych jest ich cel edukacyjny i terapeutyczny. W przypadku dzieci, wpływają również uspokajająco i relaksacyjnie.

Oprócz tego pojedyncze kolumny wodne mogą znaleźć się również w salach terapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Bogaty asortyment podświetlanych kolumn wodnych w sklepie Liger

W sklepie Liger dostępne są różnego rodzaju kolumny wodne, które - zarówno samodzielnie - jak i w zestawach, doskonale spełniają swoja funkcję terapeutyczną oraz stymulującą. Kolumny pojedyncze występują w kilku wymiarach, dzięki czemu możliwe jest stworzenie sali doświadczania świata pełnej światła i bąbelków o wielu rozmiarach. Są one nieocenioną pomocą do integracji sensorycznej.

Ciekawą propozycją są również zestawy 3 kolumn wodnych, które sterowane są pilotem i umieszczone są na tapicerowanej podstawie. Słupy wodne, dostępne w naszym sklepie, posiadają możliwość automatycznej zmiany kolorów światła – wystarczy użyć do tego dedykowanego pilota.

Jeśli szukają Państwo wysokiej jakości podświetlanych kolumn wodnych , zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

Aktywne filtry

Kolumna wodna 190x20 cm sterowana kostką

Kolumna wodna 190x20 cm sterowana kostką

5 900,00 zł Cena

Kolumna wodna sterowana za pomocą kostki to urządzenie terapeutyczne, które sprawdza się na zajęciach prowadzonych w specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz salach do terapii. Pozwala na skupianie uwagi i koncentrację na bodźcach.