Światło i dźwięk

Kolorowa Drabina wykorzystywana jest podczas zajęć z dziećmi, które chcą prowokować dźwięki. Umożliwia poznawanie zależności pomiędzy dźwiękiem, a wrażeniem wzrokowym. Poprzez zamontowanie głośników w urządzeniu osiągnięty zostaje efekt echa, zmieniona tonację głosu oraz regulowana jego barwa. Tor świetlno-dźwiękowy posiada płytki podłogowe ze szkła akrylowego z kolorowymi polami. Naciskając ręką lub chodząc po kolorowych kwadratach powodujemy włączenie żarówek pod nimi oraz uruchamiamy gong o dźwięku odpowiadającym danej płycie. Podłoga połączona jest z panelem ściennym. Jednocześnie z włączeniem podświetlenia kwadratów, włączają się okrągłe pola znajdujące się na tablicy, dzięki czemu dziecko uczy się, że podłoga ma swoje odbicie na ścianie.

Wibropodest jest doskonałym urządzeniem terapeutycznym, pozwalającym angażować wzrok, słuch i ruch jednocześnie. Na górze znajduje się płyta z mlecznej plexi. W obudowie zamontowane jest radio z wejściem na USB, zaś 16 kolorowych pól świeci i drga w rytm muzyki wydobywającej się z głośników. Nie dość, że dziecko doświadcza tak wielu różnych bodźców, może bawić się w rytmie muzyki.

Tablica świetlno-dźwiękowa łączy dźwięk i światło. Odmienne barwne wzory powstają przy różnych częstotliwościach dźwięku. Tablice umożliwiają dawkowanie oraz łączenie wrażeń wzrokowych i słuchowych w sposób całkowicie od siebie zależny.

Aktywne filtry

Tor Świetlno-Dźwiękowy (12pól)

Tor świetlno - dźwiękowy (12 kolorowych pól)

9 700,00 zł Cena

Tor świetlno-dźwiękowy posiada płytki podłogowe ze szkła akrylowego z kolorowymi polami. Pola emitują światło pod wpływem nacisku. Podłoga połączona jest z panelem ściennym - tablica kurantów.  Naciskając ręką lub chodząc po kolorowych kwadratach powodujemy włączenie żarówek pod nimi oraz uruchamiamy gong o dźwięku odpowiadającym danej płycie.