Pomoce i zabawki do ćwiczeń oddechowych

Ważne, aby przekonać malucha do ćwiczeń, a najlepszym sposobem na to będzie zabawa. Dlatego warto, wybrać kolorowe gwizdki, helikoptery, dmuchajki (dmuchawki do ćwiczeń oddechowych) i gry logopedyczne, które sprawią dziecku radość, przynosząc przy tym efekty.

Dmuchawki do ćwiczeń oddechowych w sklepie Liger

Pomoce logopedyczne do dmuchania warto - pod okiem terapeuty - przetestować w gabinecie logopedycznym, gdzie wykorzystywane są, jako pomoc do ćwiczeń oddechowych. Ponadto służą one, jako niezastąpiona pomoc w terapii wielu głosek, które wymagają przesunięcia masy języka w głąb jamy ustnej.

Zabawa z dmuchawkami do ćwiczeń oddechowych

Dzieci uwielbiają podczas żmudnej terapii międzyzębowości gwizdki, które podczas zabawy usprawnią aparat oddechowy poprzez wydłużanie oddechu i regulacji jego siły. Gry wspomagają terapię głosek dźwięcznych oraz głosek ś/si, ź/zi, ć/ci, dź/dzi. Grać może od 2 do 4 graczy, dzięki czemu podczas terapii dziecko integruje się z rówieśnikami.

Dla kogo przeznaczone są dmuchawki do ćwiczeń oddechowych?

Dmuchawki do ćwiczeń oddechowych stanowią bardzo istotne narzędzia logopedyczne. Są nie tylko wspaniałą okazją do zabawy, ale także pomagają w usprawnieniu aparatu mowy przez wydłużanie oddechu i regulacji jego siły. Bardzo dobrze działają również na koncentrację uwagi. Podczas posługiwania się tym narzędziem dziecko musi się dobrze skupić, aby piłka utrzymywała się na jednej wysokości, czyli nie może ona za bardzo się unosić, ani opadać.

Dmuchawki do ćwiczeń oddechowych w gabinetach logopedycznych

Sprawdzą się one przede wszystkim w gabinetach logopedycznych, jako wsparcie dla ćwiczeń oddechowych. Dzięki nim dziecko lepiej i szybciej nauczy się głosek, przy wymawianiu których należy włożyć pracę w przesuwanie języka w głąb jamy ustnej. Taka zabawa daje nie tylko rezultaty terapeutyczne, ale także wiele radości. Pozwala także zlikwidować lub znacznie ograniczyć jąkanie u dziecka. Systematyczne ćwiczenia wpływają pozytywnie na rozwój mowy u dzieci.

Zabawki i akcesoria do ćwiczeń oddechowych w sklepie Liger

Zabawki i akcesoria dostępne w sklepie Liger pomagają w regulacji oddechu, kontrolowaniu fazy wdechowej i wydechowej. Dmuchawki i inne akcesoria do ćwiczeń oddechowych sprawdzają się w terapii i profilaktyce logopedycznej, w terapii jąkania i sprzyjają rozwojowi mowy maluchów.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą wibratorów logopedycznych rerek, płytek przedsionkowych oraz dmuchajek logopedycznych, które będą wsparciem w terapii logopedycznej Twojego dziecka.

Aktywne filtry

Gimnastyka słuchu i języka

Gimnastyka słuchu i języka. Ćwiczenia słuchowe

48,00 zł Cena

Gimnastyka słuchu i języka to przydatna pomoc do terapii głosek szumiących. Ćwiczenia zawarte w tej książeczce pozwalają logopedzie na utrwalanie głosek szumiących, a także na ćwiczeniu percepcji słuchowej  oraz słuchu fonemowego.

Gra logopedyczna dla dzieci
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Leśny bal. Gra logopedyczna

60,00 zł Cena

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.

Gwizdek logopedyczny

Gwizdek logopedyczny - wodny (2 szt.)

12,00 zł Cena

Gwizdek-kogucik wykonany jest z naturalnego tworzywa, jakim jest glina. Aby uzyskać pożądany efekt ćwierkania, wystarczy nalać do gwizdka troszkę wody i gwizdek staje się doskonałą pomocą logopedyczną.

Twardy orzech do zgryzienia. Rozumienie i stosowanie związków frazeologicznych

Logopedyczne prztyczki

35,00 zł Cena

Logopedyczne prztyczki to pozycja, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu logopedy. Jej autorka - Małgorzata Strzałkowska, umieściła tutaj świetne wierszyki "łamiące" nie tylko dziecięce języki.