Pomoce i zabawki do ćwiczeń oddechowych

Ważne, aby przekonać malucha do ćwiczeń, a najlepszym sposobem na to będzie zabawa. Dlatego warto, wybrać kolorowe gwizdki, helikoptery, dmuchajki (dmuchawki do ćwiczeń oddechowych) i gry logopedyczne, które sprawią dziecku radość, przynosząc przy tym efekty.

Dmuchawki do ćwiczeń oddechowych w sklepie Liger

Pomoce logopedyczne do dmuchania warto sprawdzić w gabinecie logopedycznym, gdzie doskonale sprawdza się, jako pomoc do ćwiczeń oddechowych. Ponadto służą, jako niezastąpiona pomoc w terapii wielu głosek, podczas których realizacji należy pracować nad przesuwaniem języka w głąb jamy ustnej. Dzieci uwielbiają podczas żmudnej terapii międzyzębowości gwizdki, które podczas zabawy usprawnią aparat oddechowy poprzez wydłużanie oddechu i regulacji jego siły. Gry wspomagają terapię głosek dźwięcznych oraz głosek ś/si, ź/zi, ć/ci, dź/dzi. Grać może od 2 do 4 graczy, dzięki czemu podczas terapii dziecko integruje się z rówieśnikami. Zabawki i akcesoria pomagają w regulacji oddechu, kontrolowaniu fazy wdechowej i wydechowej. Pomoce logopedyczne do ćwiczeń oddechowych sprawdzają się w terapii i profilaktyce logopedycznej, w terapii jąkania i sprzyja rozwojowi mowy maluchów.

Aktywne filtry

Gwizdek logopedyczny

Gwizdek logopedyczny - wodny (2 szt.)

10,00 zł Cena

Gwizdek-kogucik wykonany jest z naturalnego tworzywa, jakim jest glina. Aby uzyskać pożądany efekt ćwierkania, wystarczy nalać do gwizdka troszkę wody i gwizdek staje się doskonałą pomocą logopedyczną.

Twardy orzech do zgryzienia. Rozumienie i stosowanie związków frazeologicznych

Logopedyczne prztyczki

34,90 zł Cena

Logopedyczne prztyczki to pozycja, która powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego gabinetu logopedy. Jej autorka - Małgorzata Strzałkowska, umieściła tutaj świetne wierszyki "łamiące" nie tylko dziecięce języki.

Gra logopedyczna dla dzieci

Leśny bal. Gra logopedyczna

60,00 zł Cena

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.