Zabawki kreatywne w sklepie Liger

Nauka poprzez zabawę to najlepsza metoda pracy z dziećmi, dlatego też zabawki kreatywne cieszą się tak wielką popularnością. Stanowią one sprawdzony sposób, aby rozwijać i poprawiać zdolności, małą motorykę, a także koncentrację dzieci.

Zabawki kreatywne przygotowane są w taki sposób, aby były atrakcyjne dla dzieci. Z tego powodu kolorystyka zabawek kreatywnych jest tak dobrana, aby pobudzić ich wyobraźnię i zmysły.

Zabawki kreatywne – rozwijaj kreatywność dziecka każdego dnia

Zabawki kreatywne powinny być wykorzystywane nie tylko przez pedagogów w przedszkolu, ale również przez rodziców w domu. Za pomocą tego typu zabawek można zachęcić malucha do nabywania nowych umiejętności.

Aby rozbudzić w dziecku kreatywność, pedagodzy i rodzice muszą zapewnić mu możliwość działania, poznawania oraz rozwiązywania postawionych problemów. Zabawki kreatywne znajdujące się w ofercie Liger zaciekawią dziecko na dłużej i staną się partnerem we wspieraniu jego rozwoju. Zachęcą one dziecko do działania, pobudzą do myślenia, a także zapewnią ciekawą zabawę.

Dlaczego warto zakupić dziecku zabawki kreatywne?

Zabawki kreatywne są wspaniałym narzędziem, dzięki któremu rozwija się dziecięca wyobraźnia. Jednak to nie jest jedyna zaleta tego typu zabawek. Dzięki zabawkom kreatywnym maluchy mają możliwość odkrycia działania związków przyczynowo-skutkowych, a także poznawania otaczającego ich świata w atrakcyjny sposób.

Jakie jeszcze zalety mają zabawki kreatywne?

Zabawki mają duży udział w rozwijaniu orientacji przestrzennej, a także wspomagają rozwój umiejętności manualnych. Szczególnie ważny jest rozwój takich umiejętności, które są przydatne w codziennym życiu dziecka. Ponadto zabawki kreatywne przyczyniają się do powstawania nowych połączeń nerwowych w mózgu. Dzięki temu stymuluje się rozwój umysłowy malucha.

Zabawki kreatywne dla dzieci dużych i małych

Zabawki kreatywne są propozycją wspaniałego spędzenia czasu zarówno z małymi, jak i dużymi dziećmi. Wspólna zabawa pomaga w stymulacji rozwoju umysłowego i w budowaniu więzi z dzieckiem.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy również bogaty wybór zabawek edukacyjnych oraz pomocy sensorycznych, które zostały opracowane i przetestowane przez najlepszych terapeutów.

Aktywne filtry

Piasek sensoryczny błękitny
  • Nowy

Piasek sensoryczny (kinetyczny) 2 kg - Pojazdy z foremkami. Błękitny

55,00 zł Cena

Błękitny piasek sensoryczny jest w pełni bezpieczny, pozwala na budowanie i tworzenie różnorodnych struktur i budowli. Rozwija sprawność motoryczną, ćwiczy koordynację oko-ręka, pobudza receptory czuciowe. Jest niezwykle miły w dotyku. Lepienie z piasku sensorycznego, należy do bardzo przyjemnych i odprężających czynności.

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł Cena

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne tęczowe

209,00 zł Cena

Klocki sensoryczne tęcza dla dzieci to zestaw 24 sensorycznych, miłych w dotyku i różnokolorowych elementów przeznaczonych do zabawy i terapii.

Zestaw klocków Mini Waffle

Klocki Mini Waffle Konstruktor 300 szt.

175,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Konstruktor to zestaw składający się z 300 elementów. Taka ilość klocków, pozwala na zbudowanie fascynujących konstrukcji. Wykorzystując pokłady własnej wyobraźni, maluch może zbudować niesamowite budowle i usprawnić dzięki temu pracę swoich rąk.

Klocki Mini Waffle

Klocki Mini Waffle 300 szt.

174,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle 300 elementów to znakomita propozycja do twórczej i kreatywnej zabawy dla całej grupy przedszkolnej. Mini Waffle są uwielbiane przez dzieci. Świetnie rozwijają sprawność motoryczną, a jeszcze lepiej wyobraźnię i logiczne myślenie.

Klocki edukacyjne
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Klocki Mini Waffle Edu 500 szt.

342,00 zł Cena

Klocki Mini Waffle Edu pozwalają na kształtowanie i rozwijanie sprawności w obrębie motoryki małej, wpływają na rozwój wyobraźni, a także pozwalają na układanie i tworzenie szeregów i sekwencji, co niesie ze sobą wymiar edukacyjny.

Panel tęcza

Panel sensoryczny, ścienny Barwna tęcza. Duży panel manipulacyjny

689,00 zł Cena

Panel ścienny Barwna tęcza to pomoc idealnie sprawdzająca się w salach przedszkolnych i gabinetach terapeutycznych. Stanowi także piękną i funkcjonalną ozdobę w poczekalniach oraz przedszkolnych szatniach i na korytarzach. Pomoc rozwija umiejętności motoryczne oraz kształtuje koordynację oko-ręka.

Klocki konstrukcyjne Fantazja

Klocki konstrukcyjne Fantazja

345,00 zł Cena

Klocki Fantazja służą do tworzenia różnych konstrukcji, figur i budowli. Klocki rozwijają kreatywność, wyobraźnię i myślenie abstrakcyjne. Klocki są szczególnie polecane, jako pomoc i zabawka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Piasek sensoryczny 3 kg kolorowy z foremkami lody
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piasek sensoryczny 3 kg kolorowy z foremkami lody

59,00 zł Cena

Piasek sensoryczny (kinetyczny) to ciekawa pomoc terapeutyczna i edukacyjna, a także zabawka sensoryczna dla najmłodszych. Piasek posiada różne zalety - pełni funkcje terapeutyczne, jest dobrze tolerowany przez dzieci nadwrażliwe na dotyk.