Wyposażenie sali doświadczania świata w ofercie Liger

Jeśli wiesz już czym są sale doświadczania świata Snoezelen i stymulacja wielozmysłowa to z pewnością zainteresują Cię produkty, które posiadamy w naszym asortymencie. Koncepcja tych sal powstała w wyniku frustracji na widok tego, jak wyglądało leczenie osób z zaburzeniami rozwojowymi, które nie wykraczało poza zajęcia uzupełniające i pomocnicze.

Dlaczego warto wybrać wyposażenie sali doświadczania świata?

Osoby ze specjalnymi potrzebami poznawczymi, demencją oraz autyzmem (sprawdź też, jak rozpoznać autyzm) mogą wiele korzyści zaczerpnąć z tej właśnie metody określanej Snoezelen.

Terapia i integracja sensoryczna, jaką jest przebywanie w sali doświadczania świata, stymuluje umysł oraz różne kanały sensoryczne, a podczas nadzoru i kierowania przez specjalistę jest w stanie u osoby poddawanej terapii uruchomić nowe rodzaje reakcji.

Osoba podłączona do otaczającego świata, zwracająca na to dużą uwagę, ale nie potrafiąca komunikować się w odpowiedni sposób, może bardzo skorzystać na terapii Snoezelen w sali doświadczania świata. Pod odpowiednim nadzorem terapeuty, pacjent może zostać „obudzony” poprzez dobrany rodzaj stymulacji, dzięki czemu wytworzą się w jego mózgu nowe połączenia neuronowe.

Sala Snoezelen - nowatorska metoda terapeutyczna

Wiele ośrodków opiekujących się osobami cierpiącymi na różne zaburzenia poznawcze, psychiczne czy fizyczne korzysta z coraz nowszych metod. Takie techniki pracy pozwalają lepiej stymulować rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych. Są wsparciem w procesie nabywania umiejętności poznawania świata krok po kroku na drodze specjalistycznej terapii. W tego typu ośrodkach ważne funkcje spełnia sala doświadczania świata – miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą poznawać wybrane fragmenty rzeczywistości w wyizolowanym, bezpiecznym środowisku. Terapia przy wykorzystaniu sali doświadczania świata, to metoda stosowana z powodzeniem przez wiele ośrodków dbających o zapewnienie dzieciom równomiernego rozwoju na różnych płaszczyznach.

Trening zmysłów w sali doświadczania świata Snoezelen

W sklepie internetowym Liger znaleźć można elementy wyposażenia, które posłużą do przygotowania sali doświadczania świata – dzięki doskonałemu sprzętowi do Snoezelen można stworzyć pomieszczenie pozwalające na selektywny trening zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku, a także równowagi i orientacji. To miejsce, które – w przeciwieństwie do świata zewnętrznego – można dostosować w pełni do potrzeb i możliwości osoby pracującej w środku nad swoimi umiejętnościami poznawczymi.

Sala doświadczania świata posiada sprzęt i elementy, które mają za zadanie odpowiednio pobudzać zmysły pacjentów. Wśród nich znajdują się między innymi interaktywne kolumny wodne, kurtyny światłowodów, tablice świetlno-dźwiękowe, podwieszane rozgwieżdżone niebo, prysznic świetlny, domek lustrzany, magiczne akwarium, tor świetlno-dźwiękowy i wiele innych.

Interaktywne kolumny wodne

Interaktywne kolumny wodne to urządzenia, które mają za zadanie dostarczać pacjentom przyjemnych wrażeń wzrokowych. Do kolumny wodnej od jej spodu przedostaje się powietrze, które wywołuje powstawanie prądów oraz wznoszenie się bąbelków powietrza, które płyną w strumieniu zmieniającego się światła. Obserwacja kolumn wodnych dostarcza pacjentom nowych bodźców wzrokowych oraz wzbogaca ich doświadczenia.

Domek lustrzany

Domek lustrzany to jedno z podstawowych urządzeń w sali doświadczania świata i daje pacjentom efekt nieskończonej przestrzeni. Domek lustrzany wyposażony jest w różne urządzenia mające za zadanie stymulację rozwoju różnych zmysłów. Celem domku jest stworzenie osobom z różnymi niepełnosprawnościami możliwości odbierania nowych bodźców i doświadczeń.

Jest 116 produktów.

Pokazano 1-24 z 116 pozycji

Aktywne filtry

Kurtyna światłowodów (2 x 2,5 m)
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Kurtyna światłowodów II

5 315,00 zł Cena

Kurtyna światłowodów wykorzystywana jest jako świetlna ,,ściana” oddzielająca miejsce przebywania dziecka od reszty pomieszczenia.

Kurtyna światłowodów (1 x 2 m)

Kurtyna światłowodów I

4 800,00 zł Cena

Kurtyna światłowodów wykorzystywana jest jako świetlna ,,ściana” oddzielająca miejsce przebywania dziecka od reszty pomieszczenia. Stosowana bardzo często jako wygrodzenie łóżek wodnych z podstawą muzyczną.

Magiczne akwarium

Magiczne akwarium

1 610,00 zł Cena

Elementy znajdujące się w magicznym akwarium świecą w promieniach ultrafioletowych poprzez wbudowaną lampę UV. 

Dywan świetlny z zasilaczem (200 x 150 cm)

Dywan świetlny z zasilaczem (120 x 80 cm)

2 750,00 zł Cena

Wysokiej jakości GRUBE (8 mm) dywany, wyposażone w MIĘKKIE światłowody. Punkty świetlne o zróżnicowanej wielkości oraz naturalnie występujące cieniowanie włókien nadają dywanowi realistyczny wygląd rozgwieżdżonego nieba.