Wyposażenie sali doświadczania świata w ofercie Liger

Jeśli wiesz już czym są sale doświadczania świata Snoezelen i stymulacja wielozmysłowa to z pewnością zainteresują Cię produkty, które posiadamy w naszym asortymencie. Koncepcja tych sal powstała w wyniku frustracji na widok tego, jak wyglądało leczenie osób z zaburzeniami rozwojowymi, które nie wykraczało poza zajęcia uzupełniające i pomocnicze.

Dlaczego warto wybrać wyposażenie sali doświadczania świata?

Osoby ze specjalnymi potrzebami poznawczymi, demencją oraz autyzmem (sprawdź też, jak rozpoznać autyzm) mogą wiele korzyści zaczerpnąć z tej właśnie metody określanej Snoezelen.

Terapia i integracja sensoryczna, jaką jest przebywanie w sali doświadczania świata, stymuluje umysł oraz różne kanały sensoryczne, a podczas nadzoru i kierowania przez specjalistę jest w stanie u osoby poddawanej terapii uruchomić nowe rodzaje reakcji.

Osoba podłączona do otaczającego świata, zwracająca na to dużą uwagę, ale nie potrafiąca komunikować się w odpowiedni sposób, może bardzo skorzystać na terapii Snoezelen w sali doświadczania świata. Pod odpowiednim nadzorem terapeuty, pacjent może zostać „obudzony” poprzez dobrany rodzaj stymulacji, dzięki czemu wytworzą się w jego mózgu nowe połączenia neuronowe.

Sala Snoezelen - nowatorska metoda terapeutyczna

Wiele ośrodków opiekujących się osobami cierpiącymi na różne zaburzenia poznawcze, psychiczne czy fizyczne korzysta z coraz nowszych metod. Takie techniki pracy pozwalają lepiej stymulować rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych. Są wsparciem w procesie nabywania umiejętności poznawania świata krok po kroku na drodze specjalistycznej terapii. W tego typu ośrodkach ważne funkcje spełnia sala doświadczania świata – miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą poznawać wybrane fragmenty rzeczywistości w wyizolowanym, bezpiecznym środowisku. Terapia przy wykorzystaniu sali doświadczania świata, to metoda stosowana z powodzeniem przez wiele ośrodków dbających o zapewnienie dzieciom równomiernego rozwoju na różnych płaszczyznach.

Trening zmysłów w sali doświadczania świata Snoezelen

W sklepie internetowym Liger znaleźć można elementy wyposażenia, które posłużą do przygotowania sali doświadczania świata – dzięki doskonałemu sprzętowi do Snoezelen można stworzyć pomieszczenie pozwalające na selektywny trening zmysłów: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku, a także równowagi i orientacji. To miejsce, które – w przeciwieństwie do świata zewnętrznego – można dostosować w pełni do potrzeb i możliwości osoby pracującej w środku nad swoimi umiejętnościami poznawczymi.

Sala doświadczania świata posiada sprzęt i elementy, które mają za zadanie odpowiednio pobudzać zmysły pacjentów. Wśród nich znajdują się między innymi interaktywne kolumny wodne, kurtyny światłowodów, tablice świetlno-dźwiękowe, podwieszane rozgwieżdżone niebo, prysznic świetlny, domek lustrzany, magiczne akwarium, tor świetlno-dźwiękowy i wiele innych.

Interaktywne kolumny wodne

Interaktywne kolumny wodne to urządzenia, które mają za zadanie dostarczać pacjentom przyjemnych wrażeń wzrokowych. Do kolumny wodnej od jej spodu przedostaje się powietrze, które wywołuje powstawanie prądów oraz wznoszenie się bąbelków powietrza, które płyną w strumieniu zmieniającego się światła. Obserwacja kolumn wodnych dostarcza pacjentom nowych bodźców wzrokowych oraz wzbogaca ich doświadczenia.

Domek lustrzany

Domek lustrzany to jedno z podstawowych urządzeń w sali doświadczania świata i daje pacjentom efekt nieskończonej przestrzeni. Domek lustrzany wyposażony jest w różne urządzenia mające za zadanie stymulację rozwoju różnych zmysłów. Celem domku jest stworzenie osobom z różnymi niepełnosprawnościami możliwości odbierania nowych bodźców i doświadczeń.

Aktywne filtry

Kolumna wodna 190x20 cm sterowana kostką

Kolumna wodna 190x20 cm sterowana kostką

5 900,00 zł Cena

Kolumna wodna sterowana za pomocą kostki to urządzenie terapeutyczne, które sprawdza się na zajęciach prowadzonych w specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz salach do terapii. Pozwala na skupianie uwagi i koncentrację na bodźcach.

Moje pierwsze doświadczenia chemiczne

Moje pierwsze Doświadczenia Chemiczne

55,00 zł Cena

Zabawa w doświadczanie i eksperymentowanie zapewnia dzieciom mnóstwo radości i spełnienia. Zaspakaja dziecięcą ciekawość poznawania świata i rozwija kreatywność oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Moje Laboratorium Chemiczne

Moje Laboratorium Chemiczne

85,00 zł Cena

Moje Laboratorium Chemiczne zawiera zestaw pomocy i przyrządów służących do przeprowadzania eksperymentów i prostych reakcji chemicznych. Dzieci samodzielnie i w bezpieczny sposób mogą próbować swoich sił i wchodzić w role małych naukowców.

Mini Zestaw Chemiczny

Mini Zestaw Chemiczny

35,00 zł Cena

Dzięki eksperymentowaniu z wykorzystaniem zestawu chemicznego, młody naukowiec ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań, wyobraźni i kreatywnego myślenia. Zestaw doświadczalny pozwala dziecku na przeprowadzanie samodzielnie reakcji chemicznych, na obserwowanie ich, wyciąganie wniosków. Naturalnie więc uruchamia się tutaj kreatywność i chęć rozwoju.

Półkule sensoryczne

Półkule sensoryczne (jeż, diament) - 2 szt.

55,00 zł Cena

Półkule sensoryczne - jeż i diament, polecane są jako pomoce do ćwiczeń, stanowią także ciekawą formę zabawy dla dzieci. Dzieci mogą budować z nich różne ścieżki sensoryczne i tory przeszkód. Używanie jeży, pomaga także w leczeniu płaskostopia i zmniejszaniu napięcia mięśniowego.

Kamienie rzeczne z fakturami

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł Cena

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna duża

249,00 zł Cena

Ścieżka sensoryczna duża to kolorowa i wytrzymała mata co ćwiczeń i terapii. Doskonale pobudza zmysł dotyku, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki pięknej kolorystyce i bardzo miękkiemu podłożu, ścieżka jest uwielbiana przez dzieci które mają problemy z przetwarzaniem bodźców sensorycznych.

Podświetlana tablica sensoryczna

Podświetlana tablica sensoryczna do nauki pisania A4

330,00 zł Cena

Podświetlana tablica do nauki pisania i ćwiczenia grafomotoryki skutecznie zachęci dziecko do podjęcia prób pisania wyrazów czy szlaczków. Jej atrakcyjność - podświetlany blat, zapewni, że dzieci dużo chętniej przystąpią do ćwiczeń i nie będą się nudziły.

Klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne tęczowe

209,00 zł Cena

Klocki sensoryczne tęcza dla dzieci to zestaw 24 sensorycznych, miłych w dotyku i różnokolorowych elementów przeznaczonych do zabawy i terapii.

ŁÓŻKO WODNE 180 X 220 CM
  • Produkt tymczasowo niedostępny

ŁÓŻKO WODNE 180 X 220 CM

7 700,00 zł Cena

Łóżko wodne pozwala na wykonywanie ruchów oraz odczuwanie własnego ciała przez osoby nawet głęboko upośledzone i wielorako niepełnosprawne.

ŁÓŻKO WODNE 140 X 230 CM
  • Produkt tymczasowo niedostępny

ŁÓŻKO WODNE 140 X 230 CM

7 000,00 zł Cena

Łóżko wodne pozwala na wykonywanie ruchów oraz odczuwanie własnego ciała przez osoby nawet głęboko upośledzone i wielorako niepełnosprawne.

Panele świecące

Panele świecące w ciemności

229,00 zł Cena

Panele świecące w ciemności to doskonałe uzupełnienie sali doświadczania świata. Dzięki świecącej, wirującej cieczy znajdującej się wewnątrz panelów, dziecko dostarcza sobie ciekawych doznań sensorycznych. Pomoc ta wycisza, uczy koncentracji i pozwala na skupienie uwagi.

Fluorescencyjna piłka balonowa Glow In The Dark Balloon Ball

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko mocna (niebieska)

22,00 zł Cena

Piłeczka rehabilitacyjna Jajko to specjalistyczny gniotek do ćwiczeń i usprawniania dysfunkcji dłoni. Pozwala na regulację siły nacisku - występuje w trzech różnych wariantach: słaby, średni i mocny. Powoduje to możliwość odpowiedniego doboru siły indywidualnie do potrzeb i możliwości pacjenta.

Klocki sensoryczne świecące

Klocki sensoryczne świecące

990,00 zł Cena

Zestaw świecących klocków sensorycznych to pomoc stymulująca przede wszystkim zmysł wzroku. Pomoc ma szerokie zastosowanie terapeutyczne i edukacyjne. Po przewróceniu klocków na bok, zmieniają swoją barwę.

Sensoryczne klocki (kwadraty)

Sensoryczne klocki (kwadraty)

200,00 zł Cena

Klocki sensoryczne kwadraty pełnią wiele funkcji dydaktycznych i terapeutycznych. Zestaw zawiera 7 szt. klocków sensorycznych z kolorowymi okienkami.