Blog Liger - Pomoce edukacyjne i terapeutyczne

Jakie zabawy animacyjne zorganizować dla dzieci na urodziny?

W zasadzie każda pora roku rządzi się swoimi prawami i niejako dyktuje i narzuca nam - Rodzicom, opiekunom, nauczycielom pewne możliwości zabaw z dziećmi. Jesień, a zwłaszcza zima spychają nas do narożnika - większość czasu bowiem spędzamy z dziećmi w domu i dopiero tutaj musimy wykazać się nie lada kreatywnością by przeżyć do wieczora i by rodzeństwo bez znaczących obrażeń na ciele legło o stosownej porze w swych łóżeczkach:)

remove_red_eye 54 odsłony

Roczek dziecka - zabawki sensoryczne, jako pomysły na prezent

Kiedy rodzi się nam dziecko, jesteśmy pełne wigoru, potrafimy działać na pełnych obrotach 24 godziny na dobę. Wiadomo - wydzielają się endorfiny, "jedziemy" na adrenalinie, wydaje nam się, że możemy przenosić góry. I to jest piękne! I to jest wspaniałe! Nie liczy się zmęczenie, nieprzespane noce, tryliony pobudek i podkrążone oczy.

remove_red_eye 42 odsłony

Wybieramy najlepsze zabawki rozwojowe dla dzieci

Każdy rodzic życzyłby sobie, żeby jego dziecko było i mądre, i grzeczne, i posłuszne i żeby lubiło czytać książki, a żeby nie lubiło grać w gry na smartfonie, i żeby nie jadło za dużo czipsów, ale podgryzało surową marchewkę i przekąszało płatkami muesli na śniadanie...

remove_red_eye 31 odsłony

Jak wspomagać rozwój mowy u dzieci przedszkolnych?

Pomoce dydaktyczne, w tym pomoce logopedyczne to podstawowe wyposażenie każdego przedszkola. Dobór odpowiednich materiałów edukacyjnych jest szczególnie ważny w przypadku organizacji zajęć specjalistycznych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci i niesienie im pomocy, w tych obszarach, w których napotykają trudności.

remove_red_eye 16 odsłony

Jak uzyskać pomoc dla dziecka autystycznego?

Autyzm jest stosunkowo nowym problemem, z którym społeczeństwo zetknęło się niedawno, stąd też wiele osób - czy to rodzice, czy nauczyciele, czy nawet specjaliści, nie posiadają kompletnej wiedzy na jego temat.

remove_red_eye 7 odsłony

Jak rozmawiać z dzieckiem, aby samo zechciało mówić?

Rozwój mowy u dzieci przebiega bardzo różnie. Jedne w wieku 2 lat budują zdania złożone z  czterech słów, a ich słownictwo bywa zaskakująco dojrzale, inne dzieci posługują się jedynie podstawowymi słowami, jak "mama, tata, tak, nie, daj".

remove_red_eye 15 odsłony

Jak właściwie uczyć dziecka czytania ze zrozumieniem?

Temat tego artykułu jest poniekąd rozszerzeniem i kontynuacją już przedstawionych artykułów dotyczących czytania ze zrozumieniem, a także logorytmiki. Wspomniane w pierwszych z nich czytanie ze zrozumiem, polega przede wszystkim, na wnikliwym rozpoznaniu symboli graficznych, a następnie na wychwyceniu elementów spostrzeżeniowych, pamięciowych, myślowo-rozumowych, wyobrażeniowych i emocjonalnych.

remove_red_eye 10 odsłony

W jakim wieku moje dziecko powinno zacząć mówić ?

Wiemy z życia, że mowa jest jednym z kluczowych umiejętności potrzebnych do życia codziennego, dlatego aby w życiu było jak najlepiej się odnaleźć w rzeczywistości mowę trzeba kształtować od najmłodszych lat. Rozwój mowy dzieli się na pewne etapy, związane z wiekiem dziecka, w których stopniowo dziecko poznaje wyrażenia dźwiękonaśladowcze, pojedyncze litery, układając z nich sylaby, z których kolejno tworzy słowa, aż w końcu układa zdanie początkowo proste, a potem bardziej złożone.

remove_red_eye 14 odsłony

Stymulacja wielozmysłowa, jako nowatorska metoda terapeutyczna

Aby poprawić funkcjonowanie i podnieść jakość życia osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie, warto podjąć wysiłek w formie zajęć terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Jedną z terapii, która powstała z myślą o takich osobach, jest terapia wielozmysłowa.

remove_red_eye 34 odsłony

6 sposobów aby Twoje dziecko zabrało głos

Aby człowiek mógł się porozumieć z innymi użytkownikami języka, przede wszystkim potrzebny jest wspólny kod, czyli prawidłowy rozwój mowy, który kształtuję się od dziecka. Dlatego tak ważne jest by rodzice poświęcali więcej czasu dziecku i jego rozwojowi intelektualnemu poprzez rozmowy czy manualne gry angażujące dziecko do logicznego myślenia. Błędem wielu jest pozostawianie dziecka samemu sobie w otoczeniu elektroniki.

remove_red_eye 8 odsłony