Blog | Sklep Liger

Gry i zabawki edukacyjne dla 2-3 latków - poznaj nasze propozycje

Gry edukacyjne dla najmłodszych mają uczyć przez zabawę. Muszą być więc dla malucha na tyle atrakcyjne, by z chęcią sięgał po nie i samodzielnie dokonywał wyboru, by potrafił zrezygnować z kolorowego ekranu smartfona, a skupił się na ukladaniu puzzli czy wykonywaniu poleceń zawartych w danej grze. Dziecko instynktownie wyczuwa, gdy coś mu się udaje, gdy doprowadza swoją aktywność do końca, czuje wówczas satysfakcję i spełnienie. Dobre, rozsądnie dobrane do wieku i możliwości dzieckagry, sprawią że nauka stanie się znakomitą zabawą i świetnym wstępem do poznawania otaczającej rzeczywistości.

remove_red_eye 5 odsłony

Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Pomysły i inspiracje

Z pozoru może się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego i przyjemniejszego, niż kreatywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Po pierwsze musi się chcieć (kreatywność wcale nie jest taka łatwa), a po drugie trzeba mieć jakiś pomysł... I z tym właśnie bywa różnie. Dlatego też w niniejszym wpisie, podpowiadamy Wam, jak uprzyjemnić wolny czas naszym pociechom i jak sprawić frajdę z zabawy nam - dorosłym.

remove_red_eye 788 odsłony

Co to jest arteterapia? Zastosowanie w obszarze edukacji

Zastanawiacie się, czym jest i jak działa na Wasze dziecko arteterapia? Czy i jakie ma realne oddziaływanie na rozwój i funkcjonowanie Waszego dziecka? O wszystkich zaletach tej inspirującej metody, przeczytacie w naszym wpisie.

remove_red_eye 1294 odsłony

Jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem?

Zastanawiasz się, jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą propozycji na dekoracje bożonarodzeniowe z Twoim maluszkiem, mogą być dla Ciebie inspiracją do stworzenia ozdób DIY. 

remove_red_eye 218 odsłony

10 pomysłów na zajęcia z chustą animacyjną

Chusty animacyjne intrygują i zachwycają swoją lekkością, delikatnością, bogatą kolorystyką, ale przede wszystkim bogactwem pomysłów kreatywnych zabaw, które bawią, uczą i świetnie integrują grupę. Zabawy z chustą przynoszą mnóstwo korzyści, m.in. usprawniają motorykę dużą i małą, uczą spostrzegawczości, koncentracji na zadaniu i rozwijają ogólną koordynację. Nie trzeba być też żadnym "mistrzem świata" by poprowadzić grupę do świetnej zabawy. To się po prostu robi samo...

remove_red_eye 1580 odsłony

Przygotowanie do nauki pisania w przedszkolu. Porady

Nauka pisania to proces. Proces wieloetapowy i bardzo skomplikowany, wymagający ogromnego wysiłku ze strony dziecka i dużego wsparcia od rodziców i nauczycieli. Zanim powstanie pierwsza literka na kartce, dziecko musi przygotować się zarówno rozwijając motorykę dużą, jak i małą. Przedszkole i jego program dydaktyczny, sprzyjają rozwojowi nauki pisania poprzez zastosowanie różnorodnych ćwiczeń i zajęć usprawniających i przygotowujących do podjęcia pisania.

remove_red_eye 487 odsłony

Motoryka mała i duża - czym się różnią? 3 najważniejsze różnice

Świadomi rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w życiu dziecka odgrywa motoryka, czyli ogólna i ruchowa sprawność fizyczna człowieka. Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka na każdym etapie jego życia. Zwróć uwagę też, na jak wiele aspektów wpływa motoryka mała i duża, co to jest i jakie są różnice pomiędzy nimi.

remove_red_eye 1423 odsłony

Dlaczego warto czytać dzieciom? Odpowiada mama-logopeda

Obecnie wspólne, głośne czytanie na dobranoc, coraz częściej wypierane jest oglądaniem bajek w telewizji, w telefonie czy tablecie. Jako logopeda pracujący z dziećmi, często słyszę od rodziców, że dziecko nie lubi, jak się mu czyta, że szybko się tym nudzi i zniechęca. Zastanówmy się, jaka jest przyczyna takiego zachowania. Dziecko ma w sobie naturalną chęć poznawania, odkrywania świata, a w pierwszych latach życia, taką wiedzę może skutecznie zaczerpnąć właśnie z książek. Jeśli jednak my, jako rodzice, nie zaszczepimy w maluchu zapału do czytelnictwa, on sam szybko go straci. Bezpowrotnie...

remove_red_eye 273 odsłony

Ćwiczenia artykulacyjne - co to?

Problem rozwoju artykulacji jest obecnie mocno aktualny. Dzieci zaczynają mówić coraz później, coraz mniej wyraźnie, a rodzice zachodzą w głowę co jest tego przyczyną. Nie zawsze terapia logopedyczna od razu potrafi zdziałać cuda, warto mieć na uwadze, że nasza - rodziców  - praca ma tutaj kluczową rolę. Dlatego też dbajmy o wsparcie rozwoju artykulacji naszego dziecka i pamiętajmy, że jako opiekunowie, którzy spędzają z maluchem najwięcej czasu, mamy na jej prawidłowy przebieg duży wpływ.

remove_red_eye 507 odsłony

Polecane książki o metodzie Montessori. Poradnik dla rodziców

Hasło przedszkole czy żłobek Montessori często niewiele nam mówi. Słyszeliśmy, że są takie placówki, ale czy wiemy na ich temat coś więcej? Jakie są ich założenia? Jak funkcjonują dzieci objęte stylem wychowania i nauczania proponowanym przez przedszkola i szkoły montessoriańskie? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym wpisie, który jest swego rodzaju poradnikiem dla rodziców, którzy chcieliby poznać założenia metody wychowawczej zgodnej z myślą Marii Montessori. Lektura książek o metodzie Montessori z pewnością ułatwi zadanie niezdecydowanym i niepewnym rodzicom.

remove_red_eye 477 odsłony