Blog | Sklep Liger

Zabawki dla dzieci z autyzmem w wieku 9-11 lat - sprawdź najlepsze propozycje

remove_red_eye 506 odsłony

Najlepsze zabawki dla dzieci z autyzmem dla 6-8 latków

Dzieci ze spektrum autyzmu mają niezbywalne prawo do rozwoju. Fundamentem jest aktywność i edukacja, które muszą być realizowane na podstawie indywidualnych możliwości oraz potrzeb. Dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane zabawki, które skupiają uwagę dziecka, jednocześnie wspierając jego rozwój, percepcję oraz umiejętności poznawcze. 

remove_red_eye 969 odsłony

Zabawki dla dzieci z autyzmem dla 3-5 latków – poznaj nasze propozycje

Prezent dla dziecka z objawami ze spektrum autyzmu powinien wspierać rozwój jego umiejętności oraz stwarzać przestrzeń do poznania nowych doświadczeń. Dodatkowo powinien cechować się funkcją terapeutyczną oraz edukacyjną. 

remove_red_eye 500 odsłony

Najbardziej rozwojowe gry i zabawki edukacyjne dla 8 - 10 latków

Wkraczając w świat 8 – 9 – 10 latków wkraczamy w świat gdzie dzieci mają życie pełne aktywności i są pełne energii. Ich cechy rozwojowe są już znacznie mocniej ugruntowane niż dwa trzy lata wcześniej. Dziecko w wieku 8 - 10 lat zazwyczaj dobrze zna już siebie, zna swoje umiejętności, ograniczenia, temperament.

remove_red_eye 2421 odsłony

Gry edukacyjne dla 6 - 7 latka - rozwój dziecka poprzez zabawę

Jak wiemy gry edukacyjne wielu dzieciom towarzyszą już od pierwszych lat życia. Wraz z dynamicznym rozwojem, dzieci interesują się coraz bardziej rozbudowanymi i zaawansowanymi rozwiązaniami edukacyjnymi, w tym oczywiście bardziej rozbudowanymi planszówkami, zabawkami zręcznościowymi oraz ciekawymi układankami.

remove_red_eye 1928 odsłony

Gry edukacyjne dla 4 i 5 latka – nasze propozycje

Często Rodzice i nauczyciele zastanawiają się w jaki sposób skutecznie zachęcić dzieci do nauki. Jakie zaproponować pomoce i zabawki, by maluch z chęcią przyswajał nową wiedzę. Dzieci potrzebują nowości, zmian, ciągłych urozmaiceń i niewątpliwie najlepszą i najskuteczniejszą formą nauki czy też terapii logopedycznej jest nauka poprzez zabawę. Taką formę przyswajania nowej wiedzy zapewniają rożne rozwiązania edukacyjne dostępne w naszym sklepie. Poszukujesz gier edukacyjnych dla 4 i 5 latka? Sprawdź nasze propozycje!

remove_red_eye 1679 odsłony

Gry i zabawki edukacyjne dla 2-3 latków - poznaj nasze propozycje

Gry edukacyjne dla najmłodszych mają uczyć przez zabawę. Muszą być więc dla malucha na tyle atrakcyjne, by z chęcią sięgał po nie i samodzielnie dokonywał wyboru, by potrafił zrezygnować z kolorowego ekranu smartfona, a skupił się na ukladaniu puzzli czy wykonywaniu poleceń zawartych w danej grze. Dziecko instynktownie wyczuwa, gdy coś mu się udaje, gdy doprowadza swoją aktywność do końca, czuje wówczas satysfakcję i spełnienie. Dobre, rozsądnie dobrane do wieku i możliwości dzieckagry, sprawią że nauka stanie się znakomitą zabawą i świetnym wstępem do poznawania otaczającej rzeczywistości.

remove_red_eye 483 odsłony

Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Pomysły i inspiracje

Z pozoru może się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego i przyjemniejszego, niż kreatywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Po pierwsze musi się chcieć (kreatywność wcale nie jest taka łatwa), a po drugie trzeba mieć jakiś pomysł... I z tym właśnie bywa różnie. Dlatego też w niniejszym wpisie, podpowiadamy Wam, jak uprzyjemnić wolny czas naszym pociechom i jak sprawić frajdę z zabawy nam - dorosłym.

remove_red_eye 1274 odsłony

Co to jest arteterapia? Zastosowanie w obszarze edukacji

Zastanawiacie się, czym jest i jak działa na Wasze dziecko arteterapia? Czy i jakie ma realne oddziaływanie na rozwój i funkcjonowanie Waszego dziecka? O wszystkich zaletach tej inspirującej metody, przeczytacie w naszym wpisie.

remove_red_eye 2412 odsłony

Jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem?

Zastanawiasz się, jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą propozycji na dekoracje bożonarodzeniowe z Twoim maluszkiem, mogą być dla Ciebie inspiracją do stworzenia ozdób DIY. 

remove_red_eye 693 odsłony