Projektory do integracji sensorycznej

W sklepie Liger oferujemy unikalny asortyment projektów i tarcz, stworzonych z myślą o wspieraniu rozwoju integracji sensorycznej u dzieci. Dzięki projektorom i tarczom maluchy będą mogły dotykać wyświetlonych rzeczy na ścianach i meblach, przez co będą bardziej zainteresowane. Szczególnie ciekawy może okazać się efekt płynącej wody, zwłaszcza w sześciu kolorach: pomarańczowym, zielonym, niebieskim, żółtym, purpurowym oraz białym. W naszym asortymencie można również znaleźć laser generujący nocne niebo. Tworzy on tysiące gwiazd z chmurkami lub bez nich. Można go w pełni regulować i dostosować do potrzeb. Istnieją bowiem dwa sposoby wyświetlania niezwykłego kosmicznego otoczenia.

Projektory dla dzieci do sali doświadczania świata

Projektory w szczególności można wykorzystywać w sali doświadczania świata. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów – wzroku, węchu, dotyku, słuchu i smaku. Głównym celem organizowania takich sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w relaksującej atmosferze.

Rola projektorów w terapii integracji sensorycznej

Terapia Integracji Sensorycznej (SI) jest kluczowym podejściem wspomagającym rozwój dzieci, zwłaszcza tych z trudnościami sensorycznymi. Projekcje wizualne przez projektory dostępne w sklepie Liger wpływają m.in. na:

  • stymulację zmysłu wzroku - projektory dostarczają dynamiczne obrazy, które angażują wzrok dziecka, rozwijając jednocześnie zdolność koncentracji i analizy wrażeń wizualnych.
  • kreowanie przestrzeni bezpiecznej stymulacji - poprzez odpowiednie projekcje, terapeuci mogą stworzyć przestrzeń stymulacyjną, które wesprze dziecko w przetwarzaniu bodźców sensorycznych.
  • podniesienie poziomu motywacji - kolorowe i interaktywne obrazy projektowane na tarcze mogą pomóc w zwiększeniu zaangażowanie w trakcie terapii SI.

Wpływ projektora do integracji sensorycznej na rozwój dziecka

Projektory do integracji sensorycznej dla dzieci wpływają na:

Projektory i tarcze do integracji sensorycznej w sklepie Liger

W sklepie Liger posiadamy szeroki asortyment produktów, aby dostarczyć pomoce i zabawki sensoryczne dostosowane do unikalnych potrzeb dzieci. Nasze projektory i tarcze posiadają odpowiednie certyfikaty, które zapewniają bezpieczeństwo i rozwojową zabawę dzieci.

Zobacz także:

Aktywne filtry

Projektor AURA

Projektor AURA LED

1 550,00 zł Cena

Projektor AURA jest projektorem o średniej mocy. Można nim sterować zdalnie przez WiFi za pomocą aplikacji na IOS lub Android.