Gniotek sensoryczny - stworek z wielkimi oczami i włochatym futerkiem
Gniotek wąż to gumowa zabawka z delikatnymi kolcami do ćwiczenia dłoni. Długie miękkie "ciało" znakomicie stymuluje układ dotykowy dziecka.
Rozwój manualny dziecka w wieku przedszkolnym pozwala mu na wykonywanie czynności wymagających doskonalenia zręczności i sprawności a także dobrej koordynacji. Sprawność motoryczna oznacza rozwój umiejętności nie tylko za pomocą zabaw plastycznych, rysunkowych czy wycinankowych, ale także można doskonalić motorykę za pomocą wykonywania praktycznych czynności tj. wiązanie buta czy zapinanie guzików.
Zadaniem rodziców jest kształcenie i rozwijanie sprawności motorycznej swojej pociechy, która powinna być wspierana za pomocą gier i zabawek konstrukcyjnych. Rozwijanie sprawności motorycznej może odbywać się tradycyjnymi metodami tj. malowanie kredkami albo z pomocą kolorowanek. Wymagają one wykorzystania większej kreatywności oraz użycia wyobraźni. Nauka malowania oznacza korzystanie ze wszystkich dostępnych narzędzi tj. kreda, węgiel, patyk na piasek. W rozwijaniu sprawności motorycznej służy również budowanie różnych figur i konstrukcji z klocków.
Istotnym aspektem rozwoju zdolności manualnych jest koordynacja wzrokowo-ruchowa. Najlepszą metodą stymulowania rozwoju tych zdolności jest wspólna zabawa z dzieckiem. Wzmocnieniu mięśni rąk służy także zabawa na świeżym powietrzu oraz samodzielne wykonywanie codziennych czynności.
Przedmioty do pchania i ciągnięcia (tj. wózeczki) wspomagają kształtowanie umiejętności ruchowych. Odpowiedni poziom sprawności manualnej w znacznym stopniu warunkuje dalsze postępy dziecka w nauce. Sprawności motoryczne wymagają bardzo precyzyjnej koordynacji ruchowej, w której ćwiczone są mięśnie krótkie. Dobrze wyuczona sprawność manualna przekształca się w nawyk. Po osiągnięciu nad tym kontroli, dziecko gotowe jest do uczenia się innych umiejętności zręcznościowych. Każdą sprawność motoryczną trzeba osiągnąć osobno, ponieważ różnią się one między sobą (np. trzymanie kredki, a łyżki).
Gniotki kojarzymy często głównie z zabawką antystresową, która pozwala na chwilę odwrócić uwagę od czynnika wywołującego napięcie psychiczne. Okazuje się, jednak, że gniotki mają dużo więcej funkcji. Wspomagają one rozwój mięśni dłoni i wzmacniają je. Mogą one skutecznie pomóc w masowaniu dłoni, dzięki różnym kolcom i wypustkom. Gniotki sensoryczne pomagają również w radzeniu sobie z nadwrażliwością na bodźce, która często występuje w przypadku dzieci z autyzmem.
W sklepie Liger oferujemy gniotki sensoryczne w atrakcyjnej formie np. sera z ukrytymi w środku myszkami. W tej zabawie zadaniem dziecka może być przeciąganie myszek przez dziurki w serze. Atrakcyjne dla dzieci również jest ściskanie piłeczki w siatce, która po ściśnięciu przyjmuje formę atrakcyjnych bąbelków.
Rozwój motoryki małej u dziecka ułatwiający m.in. naukę pisania to nie jedyna korzyść. Dzięki niewielkim rozmiarom gniotka możliwe jest zabranie go w dowolne miejsce, co pomoże nie tylko rozładować ewentualne napięcie, lecz też zająć malucha np. w środkach transportu.
Gniotek wąż to gumowa zabawka z delikatnymi kolcami do ćwiczenia dłoni. Długie miękkie "ciało" znakomicie stymuluje układ dotykowy dziecka.
Gra zręcznościowa Przeplatanki pełni wiele dydaktycznych i terapeutycznych funkcji.
Drewniany bucik - pomoc terapeutyczna.
Drewniany bucik to drewniana, pięknie wykonana pomoc, realistycznie oddająca dziecięcy but. Drewniany bucik ułatwia dziecku opanowanie trudnej sztuki przewlekania sznureczków, wkładania ich w dziurki oraz wiązania butów.
Rozciągliwy ludek wykonany jest z niezwykle rozciągliwej, elastycznej gumy.
Jest to zabawka sensoryczna, która rozwijająca zdolności manualne, precyzję oraz siłę palców.
Balansujący osioł to idealna pomoc w terapii ręki.
Drewniane krosno tkackie renomowanej firmy „goki” to znakomita pomoc wpływająca na rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych.
Przewlekanka ta rozwija precyzję ruchu nadgarstka i palców.
Drewniana zabawka edukacyjna renomowanej firmy „goki” pomoże dziecku nauczyć się rozróżniania kolorów i wielkości.
Gra zręcznościowa - Wpinanka Cyferki, znakomicie usprawnia i ćwiczy umiejętności precyzyjnych ruchów palców i dłoni.
Zabawka motoryczna Kółka zębate to zestaw składający się z 13 kolorowych, drewnianych części.
Magiczne Mozaiki to kreatywna zabawa edukacyjna dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zestaw do kreatywnej zabawy doskonalący sprawność manualną najmłodszych. Dzieci mogą swobodnie łączyć ze sobą poszczególne elementy zestawu bądź ubarwiać pojedyncze elementy przez przewlekanie i przeplatanie kolorowych sznurowadeł.
W skład zestawu wchodzą 4 dwustronne plansze oraz 108 dwustronnych tafelków, zawierających 24 różne 9 elementowe komplety. Pierwsza strona plansz zawiera propozycje rytmicznych szlaczków. Należy dokończyć na planszy szlaczki według wzoru.
Gra polega na ułożeniu kostek zgodnie za wzorem na odsłoniętej na chwilę karcie ze stosu "kart wzorów".
Nawlekaj nie czekaj to gra przeznaczona dla dzieci młodszych, starszych i dorosłych. W trakcie gry odkryj kartę.
"Przewlekanki" to zabawa, która polega na przewlekaniu kolorowych linek przez otwory ażurowej płytki.
Zestaw 6 drewnianych stempelków do ozdabiania papeterii, dekorowania prezentów, tworzenia swoich kompozycji, kolorowania. W pudełku, oprócz stempli znajduje się poduszka z tuszem.
Zestaw 6 drewnianych stempelków do ozdabiania papeterii, dekorowania prezentów, tworzenia swoich kompozycji, kolorowania.
Książeczka Zwierzęta wokół nas przeznaczona jest dla dzieci, które z różnych powodów nie zaczęły jeszcze mówić. Proponujemy ją także maluchom, które nie potrafią, choć robią to już ich rówieśnicy, kreślić linii lub wycinać, trzymając prawidłowo przeznaczone do tego przybory.
Książeczka Dźwięki wokół nas to część II serii wydawniczej Potrafię mówić, kreślić i wycinać.
Klucz i się ucz to edukacyjna gra łącząca emocjonującą zabawę z ćwiczeniem spostrzegawczości, pamięci oraz prawidłowego kojarzenia pokrewieństwa kształtów. Gra zmusza również do ćwiczenia zręczności i manualnej precyzji.
Jeżyk sensoryczny to mała, walcowata pomoc z wypustkami sensomotorycznymi.
Gra zręcznościowa, w której grającemu towarzyszy psotny tygrys. Dzięki wykorzystaniu tej pomocy można ćwiczyć nie tylko zdolności manualne, ale również koncentrację uwagi.