Suche baseny z piłeczkami dla dzieci

Wielu malcom na widok kolorowego basenu z kulkami zaświecą się oczy – dlatego jako element wyposażenia sali przedszkolnej sprawdzi się on doskonale. Suche baseny z piłeczkami stanowią ponadto atrakcyjną alternatywę dla basenów z wodą. Dla dzieci możliwość „pływania” wśród kolorowych kuleczek czy miękkich klocków jest okazją do świetnej zabawy, w czasie której maluchy mogą także poprawić swoją kondycjęKulki do basenu mają tę dodatkową zaletę, że stymulują mięśnie, łagodnie je masują i odprężają.

W sklepie Liger znajdą Państwo baseny z piłeczkami wykonane z trwałych materiałów – solidne ścianki w gęstej pianki zapewniają stabilną konstrukcję, a ich wykończenie ekologiczną skórą jest bezpieczne dla dzieci.

Baseny z piłeczkami – dla kogo?

Baseny z piłeczkami to bardzo lubiana i ciekawa forma zabawy dla wielu dzieci. Mówi się, że z tej aktywności mogą korzystać już maluchy, które ukończyły 1 rok życia, jeśli potrafią samodzielnie siedzieć.

Warto jednak mieć na względzie, że starsze dzieci (6-10 lat) są bardziej aktywne. W związku z tym podczas zabawy w suchym basenie korzystają z piłeczek, nurkują w nich, skaczą w nie i zjeżdżają do nich na zjeżdżalni, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie tej formy zabawy do poprawy sprawności ruchowej. Ponadto suche baseny z piłeczkami sprawdzą się nie tylko jako element aktywnego sposobu spędzania czasu u dzieci w normie intelektualnej, ale przede wszystkim pełnią one funkcję rehabilitacyjną u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Jak baseny z piłeczkami wpływają na rozwój?

Suche baseny z piłeczkami są więc nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także formą edukacji wpływającą na prawidłowy rozwój i samopoczucie maluchów. Kolorowe kuleczki bawią i odprężają małe pociechy, a stabilny solidny basen zapewnia bezpieczeństwo przy każdej zabawie.

Czym kierować się w wyborze?

Suche baseny z kulkami są umieszczane w różnego rodzaju małpich gajach, przedszkolach, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych itp. Przy wyborze suchego basenu z piłeczkami należy mieć na uwadze w jakim celu będzie on stosowany, dla dzieci w jakim wieku i z jakimi potrzebami będzie wykorzystywany oraz ile osób będzie z niego korzystać w tym samym czasie. Wyżej wymienione czynniki mają wpływ na wybór rozmiaru suchego basenu. Warto dobierać basen właśnie pod te kryteria, gdyż dzięki temu będziemy w stanie zapewnić komfort i bezpieczeństwo bawiącym się w nim dzieciom. Na przykład w salach zabaw, w których bawią się starsze dzieci, będzie potrzebny większy basen. Natomiast w przypadku wykorzystania suchego basenu w celach terapeutycznych u rocznego dziecka lub osób z zaburzeniami sensorycznymi potrzeby będą zupełnie inne.

Dlaczego warto wybrać baseny z piłeczkami dla dzieci?

Aby baseny z kulkami stanowiły wygodne miejsce do zabawy dla dzieci, które dopasowane do grupy wiekowej i potrzeb, będą nieocenionym wsparciem w rozwoju koordynacji ruchowej. Różne wymiary basenów pozwolą zapewnić dzieciom wygodną i bezpieczną zabawę. Ponadto w sklepie Liger znajdą Państwo także dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak schody i zjeżdżalnie, ułatwiające maluchom wchodzenie do środka. Miękkie piłeczki do basenu gwarantują komfortowe korzystanie z basenu.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem obejmującym suche baseny z piłeczkami dla dzieci, które doskonale sprawdzą się jako wyposażenie sali zabaw czy sali gimnastycznej, rehabilitacyjnej lub innego rodzaju w specjalistycznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Aktywne filtry

Suchy basen 150 cm x 150 cm x 50 cm

Suchy basen 150 cm x 150 cm + 1500 piłeczek

3 150,00 zł Cena

Przedstawiamy suchy basen rehabilitacyjny. Basen produkowany jest z pianki o podwyższonej gęstości - zapewnia to sprężystość i wytrzymałość jego ścian. Basen to nieodzowny element każdej sali zabaw.