Odpowiedź na świat, czyli jak zadbać o prawidłową integrację sensoryczną dziecka.

Odpowiedź na świat, czyli jak zadbać o prawidłową integrację sensoryczną dziecka.

194

Wielu z Państwa termin integracji sensorycznej może wydać się obcy i niezrozumiały. Zaczniemy zatem od wyjaśnienia, że jest to nic innego jak tylko prawidłowy sposób reagowania na bodźce zewnętrzne. Trwa on już od życia płodowego do 7 roku życia. Mały człowiek używa do tego wszystkich swoich zmysłów. Spotyka drugą osobę – widzi ją, słyszy jej głos, odczuwa dotyk dłoni. Te sygnały docierają do jego mózgu, który poznaje je, dzieli, interpretuje, zestawia je z poprzednimi doświadczeniami oraz pozwala dziecku odpowiednio na nie zareagować.

Prawidłowo rozwijany proces rzutuje tak naprawdę na całe późniejsze życie. To właśnie w tych pierwszych latach życia dziecko uczy się odpowiednich ruchów, buduje więzi z rodzicami (I stadium integracji), kształtuje właściwą postawę ciała (II stadium), nakreśla działanie ręki czy aparatu mowy (III stadium) i wreszcie nadaje postać swoim emocjom (IV stadium).

Jak Państwo widzą, integracja sensoryczna to po prostu normalna i nieodłączna sekwencja naszego życia. Będąc rodzicem jesteśmy zobowiązani do tego, aby ten cykl przebiegał u naszych dzieci tak jak trzeba.

Wspomaganie integracji sensorycznej

Żeby łatwiej i skuteczniej osiągnąć ten cel wskazane jest, by w naszym domu oraz w przedszkolu do którego chodzi nasze dziecko znajdował się odpowiedni sprzęt. Nasz sklep pozostawia do Państwa dyspozycji szeroki wybór takich właśnie pomocy i akcesoriów sensorycznych, które polecamy również specjalistycznym gabinetom terapeutycznym. Polecamy Państwu sprzęt naziemny, sprzęt podwieszany, pomoce obciążeniowe, fachową literaturę oraz inne pomocne akcesoria do integracji sensorycznej.

Akcesoria sprzętu naziemnego

Deskorolka 65x40 cm

Ostatnio na ulicach aż roi się od małych deskorolkarzy. To świetnie, gdyż nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu. Naszą deskorolkę możemy wykorzystać w pozycji klęczącej, siedzącej lub leżącej. Doskonale stymuluje zmysł ruchu – zwiększa świadomość postury, schematu ciała, poczucia równowagi. Deskorolka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, stanowi świetną pomoc dla terapeutów.

pomoce SI

Deska rotacyjna50x50 cm

Deska rotacyjna jest niezbędna w diagnozie zaburzeń integracji sensorycznej (Test Oczopląsu Porotacyjnego) oraz do późniejszych ćwiczeń. Kształtuje odpowiednią koordynację ruchową. Deska otapicerowana materiałem skóropodobnym zapewnia dobrą przyczepność. Deskę rotacyjną polecamy głównie terapeutom.

Deska do ćwiczeń równoważnych – kołyska prostokątna 40x60 cm

Nasza kołyska to nie tylko niemowlęce bujanie. Deska do ćwiczeń równoważnych pozwala na korzystanie z niej w każdej pozycji stymulując tym samym zachowanie równowagi. Deska – kołyska dzięki wykonaniu z dobrych jakościowo materiałów jest sprzętem bezpiecznym i wytrzymałym. Dostępna również w wersji o innych wymiarach oraz okrągłej.

Zestaw piłek sensorycznych

Pamiętają Państwo modę na kolorowe piłki skaczące? Taki sprzęt posiadamy także i my. Zestaw piłek zawiera 2 piłki aktywne służące do rehabilitacji oraz 5 piłek do ćwiczeń sensorycznych czyli m.in. do ćwiczenia mięśni dłoni i przedramienia.

Integracja sensoryczna sklep

Mega zestaw pociąg 6 szt. Duży 40x250x60

Kolorowy, rozwijający wyobraźnię pociąg składa się z 6 klocków, które zbudowane są z miękkiego, piankowego tworzywa. Pociąg to nie tylko doskonała zabawka, ale także wygodne siedzisko. Polecamy zwłaszcza przedszkolom, produkt sprawdzi się też w warunkach domowych.

Sklep z pomocami SI

Pełna oferta sprzętu naziemnego w naszym sklepie: https://liger.net.pl/31-sprzet-naziemny

Akcesoria sprzętu podwieszanego

Huśtawka helikopter

Nasz helikopter to oryginalna huśtawka zbudowana ze sprężystych szelek - gąbek wodoodpornych umocowanych na taśmie. Huśtawka helikopter wspomaga m.in. mechanizmy reakcji równoważnych, orientację w przestrzeni i świadomość swojego ciała.

Huśtawkę polecamy zwłaszcza gabinetom specjalistycznym.

Platforma terapeutyczna

Jedną z zalet platformy terapeutycznej jest jej przystępna cena – 315 złotych. Otapicerowana, przyjemna w dotyku platforma pozwala dziecku na ćwiczenia umożliwiające stymulację przedsionkową oraz wzmacniające koordynację wzrokowo – ruchową. Na platformie terapeutycznej dziecko może ćwiczyć w każdej pozycji.

Pomoce SI - sklep internetowy

Huśtawka terapeutyczna konik 100x25 cm

Huśtawka terapeutyczna typu konik to przyrząd służący głównie do stymulacji układu przedsionkowego. Dostarczają nowych wrażeń ruchowych związanych z pozycją przy ćwiczeniach. Efekty ćwiczeń na koniku to lepsza postura, koordynacja ruchowa i orientacja w przestrzeni.

Sklep online pomoce do si

Drabinka potrójna

Drabinka potrójna to atrakcyjny sprzęt pozwalający poprzez wspinanie się zredukować lęk wysokości czy poprawić napięcie mięśniowe. Drabinkę potrójną zalecamy gabinetom integracji sensorycznej.

pomoce SI w sklepie internetowym Liger

Sprzęt podwieszany dla gabinetów terapeutycznych, przedszkoli i innych placówek oraz do wykorzystania w domu także dostępny jest w naszym sklepie: https://liger.net.pl/33-sprzet-podwieszany

Sprzęt do integracji sensorycznej 

Gabinetom specjalistycznym, ośrodkom rehabilitacyjnym oraz przedszkolom specjalnym zalecamy również zestawy, które składają się m.in. z wyżej wymienionych produktów. Takie zestawy są specjalnie wyselekcjonowane i odpowiednio dobrane przez naszych specjalistów. Idealnym, praktycznie gotowym wyposażeniem sali jest np. Zestaw MINI w cenie 2 480,00. Zestaw składa się z opisanych już dla Państwa: platformy terapeutycznej, deski do ćwiczeń równoważnych, huśtawki helikoptera, deskorolki, deski rotacyjnej oraz: podwiesia linowego i beczki terapeutycznej.

Akcesoria inne i pomoce obciążeniowe

Wąż sensoryczny

Atrakcyjny wizualnie wąż sensoryczny jest uszyty z jednakowej długości 6 segmentów czyli dł. 120 cm. Można po nim chodzić, owijać się nim czy używać jako kołnierza obciążeniowego. Wąż rozwija nie tylko zmysł dotyku, ale też wzroku(kontrastowe, żywe kolory) i słuchu - jest zrobiony z szeleszczącego tworzywa.

Kalejdoskop duży - pomoc logopedyczna

Kalejdoskop nadaje się jako pomoc diagnostyczna logopedyczna, ale posłużyć może też terapeutom i pedagogom. Kolorowe mandale pozwala określić pracę mózgu – synchronizację obu półkul.

Jesteśmy pewni, że zarówno rodzice jak i przedstawiciele przedszkoli, gabinetów i ośrodków wybiorą coś dla siebie z oferty sklepu Liger. Mamy nadzieję, że sprzęt przygotowany przez odpowiednich specjalistów spełni Państwa oczekiwania.

Akcesoria, pomoce i sprzęt do zapewnienia dzieciom stymulacji integracji sensorycznej znajdą Państwo w zakładce Integracja Sensoryczna. Oprócz sprzętu naziemnego i podwieszanego, które tworzą w pomieszczeniach możliwość zaplanowania wielu ćwiczeń z dzieckiem, zachęcamy do skorzystania także z bogatej oferty akcesoriów - zabawek, pomocy dydaktycznych, a także z fachowej literatury, która pozwoli Państwu poszerzyć swoją wiedzę na temat SI.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments