Przedszkolna sala marzeń… - czyli o tym, co wpływa na wszechstronny rozwój dziecka (część 1)

361

Można powiedzieć, że koncepcji wychowawczych jest tyle, ilu jest wychowawców, nauczycieli i rodziców. Każdy stara się wpływać na rozwój dziecka w indywidualny, właściwy tylko sobie sposób. Pedagodzy, którzy są specjalnie przygotowani i wyszkoleni do pracy z dzieckiem, wykorzystują różne modele wychowania i kształcenia. Spośród nich jest wielu zwolenników pedagogiki nurtu Marii Montessori, która zakładała że dzieci mają swobodny wybór w decydowaniu o sobie, o materiałach i pomocach dydaktycznych, z których chcą się uczyć, mogą także samodzielnie wybierać miejsce i czas pracy. Wychowawca jest tylko cieniem, podążającym za dzieckiem, to ono ma uczyć się samodzielności i być kreatywne. W naszym sklepie zajdziecie Państwo szereg pomocy, które mogą być wykorzystywane do pracy w oddziałach przedszkolnych wzorujących się na założeniach pedagogiki Montessoriańskiej. Zapraszamy do odwiedzenia zakładki POMOCE MONTESSORI.

Wyposażenie sali - wygodne siedziska dla dzieci

Stworzenie przedszkolnej sali marzeń nie jest proste i często wymaga sporego wysiłku wielu zaangażowanych osób. Nie byłoby to jednak możliwe bez wspaniałych, pełnych pomysłów i kreatywnych dzieciaków, które wnoszą do każdej placówki przedszkolnej wiele pozytywnej energii, uśmiechu i optymizmu. Oprócz wykwalifikowanej kadry, która zapewnia im wszechstronny rozwój i otacza parasolem bezpieczeństwa, dzieciaki potrzebują także kreatywnych, rozwojowych i usprawniających rożne czynności pomocy i zabawek. Bogata oferta naszego sklepu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno nauczycieli, rodziców, jak i dzieci. Proponujemy Państwu wyselekcjonowane i wybrane przez naszych specjalistów pomoce dydaktyczne dla przedszkoli oraz kompleksowe wyposażenie sal przedszkolnych, zarówno w zabawki edukacyjne i rozwojowe, jak i w większe sprzęty tworzące kąciki zabaw, i zainteresowań a także sprzęty i pomoce terapeutyczne oraz rehabilitacyjne. Pełną ofertę wyposażenia dla przedszkoli - w tym zabawek i akcesoriów wyposażenia wnętrz czy do zabawy - znajdą Państwo w menu w zakładce DLA PRZEDSZKOLI.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo wiele funkcjonalnych, kolorowych i uwielbianych przez dzieci bujaków, poduch, siedzisk i zabawnych puf, które znakomicie wpasowują się w wyposażenie sal przedszkolnych i przede wszystkim nie są jedynie niepotrzebnym meblem, ale spełniają swoją dydaktyczną i edukacyjną rolę. Na Państwa szczególną uwagę zasługują kolorowe, grające pufy–zwierzątka, które szybko staną się przyjaciółmi maluchów. Pufy służą do siedzenia, relaksu, odpoczynku i zabawy - jako atrakcyjne wizualnie i przede wszystkim wygodne siedziska dla dzieci staną się istotnym elementem wyposażenia sali i lubianym przez dzieci akcesorium. Dzięki nim nauczyciel w łatwy sposób może zapanować nad grupą i utrzymać porządek podczas zajęć grupowych. Można je również łączyć z innymi kształtkami, klockami, elementami piankowymi tworząc niepowtarzalne budowle, co rozwija dziecięcą fantazję i kreatywność. Dodatkową zaletą puf-zwierzątek jest zainstalowana aplikacja dźwiękowa, dzięki czemu po naciśnięciu zwierzątko wydaje odpowiedni dla siebie odgłos (np. kury, baranka, krówki). Pomoc jest wykonana przez polskiego producenta, z materiału który można łatwo utrzymać w czystości, posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa, co czyni nasze fotele dla dzieci bezpiecznymi.

W naszej ofercie posiadamy rożne dźwiękowe pufy-zwierzątka, z którymi możecie się Państwo zapoznać wchodząc w zakładkę SIEDZISKA DLA DZIECI lub klikając w jeden z poniższych linków prowadzących bezpośrednio do rozmaitych produktów:


https://liger.net.pl/terapia/1027-pufa-siedzisko-z-aplikacja-dzwiekowa-pomoc-dydaktyczna-dla-przedszkolakow.html

https://liger.net.pl/terapia/1024-pufa-siedzisko-z-aplikacja-dzwiekowa-pomoc-dydaktyczna-dla-przedszkolakow.html

https://liger.net.pl/terapia/1026-pufa-siedzisko-z-aplikacja-dzwiekowa-pomoc-dydaktyczna-dla-przedszkolakow.html

Do wyposażenia sal przedszkolnych rekomendujemy także Państwu inne poduchy i siedziska, np. te wypełnione granulatem szklanym. Są one bardzo wygodne i miękkie. Zapewniają dzieciom maksymalny relaks i odpoczynek, dopasowując się do pozycji siedzącego lub leżącego dziecka, jednocześnie odciążając kręgosłup. Swoją barwnością zachęcają również do aktywności ruchowej. Polecamy różne poduchy, np.: 

https://liger.net.pl/sprzet-naziemny/976-poducha-siedzisko-pufa-pomidor-fi-60-x-80-.html

https://liger.net.pl/sprzet-naziemny/973-poducha-siedzisko-pufa-pomidor-fi-60-x-80-.html


https://liger.net.pl/sprzet-naziemny/975-poducha-siedzisko-pufa-pomidor-fi-60-x-80-.html

Wyposażenie sali zabaw - basen z piłeczkami

Kolejnym niezastąpionym elementem wyposażenia sali przedszkolnej, a także terapeutycznej, jest suchy basen z piłeczkami. Konstrukcję basenu tworzą miękkie bryły-klocki, połączone ze sobą rzepami. Elementy wykonane są z pianki i pokryte odporną na ścieranie skórą ekologiczną, łatwą do utrzymania w czystości (skajem). Surowce użyte do produkcji brył piankowych, cechują żywe i atrakcyjne kolory, a ich wielobarwność z pewnością zachęca do wesołych zabaw. Oferowany basen z piłeczkami można wzbogacić dodatkowymi elementami. Polecamy schody, zjeżdżalnie, rampy. Basen tego rodzaju zapewnia dzieciom niezapomniane wrażenia sensoryczne, stymulując jednocześnie wiele zmysłów. Polecamy basen okrągły, składany:


https://liger.net.pl/integracja-sensoryczna/994-suchy-basen-skladany-okragly.html

a także równie ciekawy prostokątny, z którym można skompletować schody z wygodną dla dzieci zjeżdżalnią: 


https://liger.net.pl/integracja-sensoryczna/992-schody-z-pochylnia-do-basenu.html

Więcej akcesoriów - zarówno baseny, jak i kulki i piłeczki do basenu znajdą Państwo w zakładce BASENY Z PIŁECZKAMI.

Sala przedszkolna dla małych odkrywców

Bardzo kreatywnymi i funkcjonalnymi pomocami dydaktycznymi są także różnorodne pomoce i przyrządy piankowe. Ich walory są nieprzecenione. Naszym niekwestionowanym HITEM, stanowiącym wyposażenie sal przedszkolnych i sal zabaw jest absolutnie unikatowa pomoc edukacyjna i mega zabawka kreatywna DOMEK. Zestaw domek składa się z 20 miękkich brył-klocków, łączonych ze sobą mocnymi rzepami. Elementy wykonane są z pianki i pokryte odporną na ścieranie skórą ekologiczną, łatwą do utrzymania w czystości. Domek daje dzieciom mnóstwo możliwości do kreatywnych zabaw. Dzieci od zawsze uwielbiały zabawę w „dom”, która uczy nabywania nowych ról społecznych, integruje dzieci, powodując brak wyobcowania z grupy. Domek, dzięki swobodnej konstrukcji, może być wykorzystywany także na zewnątrz, np. na przedszkolnym placu zabaw w sezonie letnim. Po rozłączeniu elementów składowych domku, materace i kształtki można wykorzystywać do ćwiczeń gimnastycznych oraz używać, jako siedzisk. Gdy sytuacja tego wymaga, zestaw można złożyć, a jego przechowywanie nie zajmuje dużo miejsca. Polecamy ten produkt, jako unikalną i wyjątkową pomoc dydaktyczną umożliwiającą kreatywne i twórcze zabawy w przedszkolu.
 
https://liger.net.pl/dla-przedszkoli/1003-zestaw-domek-pomoc-edukacyjna-mega-zabawka-kreatywna.html

Państwa uwadze polecamy także cały dział o nazwie ANIMACJE, w którym znajdziecie wiele rozwiązań do grupowych zajęć ruchowych i animacyjnych. W naszej ofercie znajdziecie SOLIDNE, WYTRZYMAŁE I KOLOROWE CHUSTY ANIMACYJNE, które są niezastąpioną pomocą w pedagogice zabawy i stanowią jeden z kluczowych elementów przedszkolnej sali marzeń. Chusta edukacyjna umożliwia zabawę z dziećmi w każdych warunkach, integruje oraz pobudza wyobraźnię i kreatywność. Znakomicie wspomaga rozwój koordynacji wzrokowo - ruchowej, ćwiczy refleks i spostrzegawczość, równocześnie umożliwia czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie. Wszystkie nasze chusty edukacyjne i animacyjne wykonane zostały z najwyższej jakości wytrzymałych materiałów, a bogata kolorystyka sprawia, że wręcz nie można oderwać od nich oczu i przejść wobec zabawy z ich udziałem obojętnie. Oto przykładowe chusty dostępne w ofercie naszego sklepu:

https://liger.net.pl/animacje/926-chusta-edukacyjna-male-kola.html

https://liger.net.pl/zabawki-kreatywne/957-spadochron-animacyjny-akson-175-m.html

https://liger.net.pl/animacje/962-chusta-kreatywna-do-malowania-3-m.html

Pełna oferta chust dostępna jest w zakładce CHUSTA ANIMACYJNA.

Nie sposób w jednym wpisie ująć wszystkich pomocy dydaktycznych i elementów wyposażenia sali przedszkolnej - asortyment naszego sklepu znajdą Państwo w zakładce DLA PRZEDSZKOLI, w której dostępne są zarówno siedziska, jak i suche baseny dla dzieci, oraz w innych zakładkach z elementami do prowadzenia zabaw i animacji rozwijających wyobraźnię i zręczność dzieci. Oferta naszego sklepu stale się powiększa i dostosowuje do Państwa oczekiwań, dlatego też wciąż wprowadzamy nowe produkty, przyjmując Państwa uwagi i sugestie.

Na temat innych rozwiązań wspierających rozwój dzieci i tworzących salę przedszkolną na miarę XXI wieku, będziemy pisać w kolejnych artykułach.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments