Terapia - Pamięć Sensoryczna. Trening pamięci i zmysłu dotyku

62,00 zł
Brutto

Terapia - Pamięć Sensoryczna to pomoc, która znajdzie swoje zastosowanie zarówno w terapii dzieci, jak i osób dorosłych. Gra zawiera 22 drewniane elementy o zróżnicowanych kształtach i wielkościach. Każdy klocek-element posiada swoją parę.

Ilość

Gra Terapia Pamięć Sensoryczna

Gra „Terapia — pamięć sensoryczna” jest przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. W skład zestawu wchodzą 22 klocki o różnych kształtach i zróżnicowanych wielkościach. Są wykonane z wysokiej jakości drewna. Są więc bezpieczne oraz trwałe. Do klocków dołączona jest instrukcja gry oraz praktyczny woreczek.

Pamięć sensoryczna — gra dla dzieci i dorosłych

Głównym zadaniem graczy korzystających z tej pomocy terapeutycznej jest znalezienie i połączenie klocków o takim samym kształcie. Mogą do tego wykorzystać jedynie zmysł dotyku oraz własną wyobraźnię. Takie ćwiczenia mają duże znaczenie przede wszystkim w terapii poudarowej, a także osób z problemami reumatoidalnymi. W przypadku dzieci umożliwia trenowanie wyobraźni, a także ćwiczy cierpliwość. Wpływa również na kształtowanie motoryki małej. Dzieci uczą się przez dotyk rozpoznawać różne kształty. Jest to także świetne ćwiczenie na trenowanie ruchów palców i całych dłoni.

Terapia - Pamięć sensoryczna - gra terapeutyczna i rehabilitacyjna

Omawiana gra przede wszystkim wzmacnia pamięć sensoryczną dzieci i dorosłych. Skutecznie stymuluje rozwój zmysłów, co jest bardzo ważne zarówno w rozwoju najmłodszych, jak i terapii dorosłych borykających się z różnymi problemami przede wszystkim neurologicznymi. Umożliwia trenowanie koncentracji oraz cierpliwości. Ta gra może być częścią profesjonalnej terapii, jak i ciekawą rozrywką w domu. Umożliwia współpracę oraz komunikację, co wpływa korzystanie na budowanie wzajemnych relacji. Korzystanie z tej gry może być ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie czasu dzieci wraz z rodzicami czy dziadkami.

Gra ‘Terapia - Pamięć sensoryczna” rozwija koncentrację, wyobraźnię, uczy cierpliwości i pozytywnie wpływa na kształtowanie motoryki małej.

Gra idealnie wkomponowuje się w program terapii u osób dorosłych, które utraciły funkcje w wyniku przebytej choroby uszkadzającej układ nerwowy. Drewniane elementy posiadają spore rozmiary, co ułatwia ich chwytanie zarówno przez osoby starsze, jak i dzieci, dzięki czemu mogą w nią grać wspólnie dziadkowie i wnuczęta. Dostarczy mnóstwa sensorycznych doznań i jednym, i drugim.

Gra Terapia - Pamięć sensoryczna w sklepie Liger

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą “Terapia - Pamięć Sensoryczna “ w sklepie internetowym Liger. Dostarczamy najwyższej jakości produkty, które wpływają rozwijająco na zmysły dzieci. W naszym asortymencie można również znaleźć materiały przeznaczone dla logopedów, terapeutów i nauczyciel, a nawet rodziców. Oferujemy materiały, gry i zabawki najwyższej jakości od znanych i cenionych producentów. Opracowano je w oparciu o skuteczne metody walki z różnymi problemami, takimi jak m.in. afazja czy autyzm.

Sprawdź, co dokładnie znajdziesz w naszym asortymencie i już dziś złóż zamówienie na wybrane pomoce terapeutyczne i edukacyjne.

Gra Terapia - Pamięć sensoryczna - zawartość opakowania

Zawartość opakowania:

drewniane elementy o rożnych kształtach i rozmiarach - 24 szt., worek, instrukcja.

Polecamy w terapii osób dorosłych oraz do terapii i zabawy dla dzieci.

Zobacz także pomoce sensoryczne, zabawki sensoryczne oraz drewniane zabawki.

Specyficzne kody