Porady

Najbardziej rozwojowe gry i zabawki edukacyjne dla 8 - 10 latków

Wkraczając w świat 8 – 9 – 10 latków wkraczamy w świat gdzie dzieci mają życie pełne aktywności i są pełne energii. Ich cechy rozwojowe są już znacznie mocniej ugruntowane niż dwa trzy lata wcześniej. Dziecko w wieku 8 - 10 lat zazwyczaj dobrze zna już siebie, zna swoje umiejętności, ograniczenia, temperament.

remove_red_eye 620 odsłony

Gry edukacyjne dla 6 - 7 latka - rozwój dziecka poprzez zabawę

Jak wiemy gry edukacyjne wielu dzieciom towarzyszą już od pierwszych lat życia. Wraz z dynamicznym rozwojem, dzieci interesują się coraz bardziej rozbudowanymi i zaawansowanymi rozwiązaniami edukacyjnymi, w tym oczywiście bardziej rozbudowanymi planszówkami, zabawkami zręcznościowymi oraz ciekawymi układankami.

remove_red_eye 862 odsłony

Gry edukacyjne dla 4 i 5 latka – nasze propozycje

Często Rodzice i nauczyciele zastanawiają się w jaki sposób skutecznie zachęcić dzieci do nauki. Jakie zaproponować pomoce i zabawki, by maluch z chęcią przyswajał nową wiedzę. Dzieci potrzebują nowości, zmian, ciągłych urozmaiceń i niewątpliwie najlepszą i najskuteczniejszą formą nauki czy też terapii logopedycznej jest nauka poprzez zabawę. Taką formę przyswajania nowej wiedzy zapewniają rożne rozwiązania edukacyjne dostępne w naszym sklepie. Poszukujesz gier edukacyjnych dla 4 i 5 latka? Sprawdź nasze propozycje!

remove_red_eye 1276 odsłony

Gry i zabawki edukacyjne dla 2-3 latków - poznaj nasze propozycje

Gry edukacyjne dla najmłodszych mają uczyć przez zabawę. Muszą być więc dla malucha na tyle atrakcyjne, by z chęcią sięgał po nie i samodzielnie dokonywał wyboru, by potrafił zrezygnować z kolorowego ekranu smartfona, a skupił się na ukladaniu puzzli czy wykonywaniu poleceń zawartych w danej grze. Dziecko instynktownie wyczuwa, gdy coś mu się udaje, gdy doprowadza swoją aktywność do końca, czuje wówczas satysfakcję i spełnienie. Dobre, rozsądnie dobrane do wieku i możliwości dzieckagry, sprawią że nauka stanie się znakomitą zabawą i świetnym wstępem do poznawania otaczającej rzeczywistości.

remove_red_eye 336 odsłony

Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Pomysły i inspiracje

Z pozoru może się wydawać, że nie ma nic łatwiejszego i przyjemniejszego, niż kreatywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. Po pierwsze musi się chcieć (kreatywność wcale nie jest taka łatwa), a po drugie trzeba mieć jakiś pomysł... I z tym właśnie bywa różnie. Dlatego też w niniejszym wpisie, podpowiadamy Wam, jak uprzyjemnić wolny czas naszym pociechom i jak sprawić frajdę z zabawy nam - dorosłym.

remove_red_eye 1035 odsłony

Co to jest arteterapia? Zastosowanie w obszarze edukacji

Zastanawiacie się, czym jest i jak działa na Wasze dziecko arteterapia? Czy i jakie ma realne oddziaływanie na rozwój i funkcjonowanie Waszego dziecka? O wszystkich zaletach tej inspirującej metody, przeczytacie w naszym wpisie.

remove_red_eye 1873 odsłony

Jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem?

Zastanawiasz się, jak zrobić dekoracje świąteczne z dzieckiem? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą propozycji na dekoracje bożonarodzeniowe z Twoim maluszkiem, mogą być dla Ciebie inspiracją do stworzenia ozdób DIY. 

remove_red_eye 308 odsłony

10 pomysłów na zajęcia z chustą animacyjną

Chusty animacyjne intrygują i zachwycają swoją lekkością, delikatnością, bogatą kolorystyką, ale przede wszystkim bogactwem pomysłów kreatywnych zabaw, które bawią, uczą i świetnie integrują grupę. Zabawy z chustą przynoszą mnóstwo korzyści, m.in. usprawniają motorykę dużą i małą, uczą spostrzegawczości, koncentracji na zadaniu i rozwijają ogólną koordynację. Nie trzeba być też żadnym "mistrzem świata" by poprowadzić grupę do świetnej zabawy. To się po prostu robi samo...

remove_red_eye 3332 odsłony

Przygotowanie do nauki pisania w przedszkolu. Porady

Nauka pisania to proces. Proces wieloetapowy i bardzo skomplikowany, wymagający ogromnego wysiłku ze strony dziecka i dużego wsparcia od rodziców i nauczycieli. Zanim powstanie pierwsza literka na kartce, dziecko musi przygotować się zarówno rozwijając motorykę dużą, jak i małą. Przedszkole i jego program dydaktyczny, sprzyjają rozwojowi nauki pisania poprzez zastosowanie różnorodnych ćwiczeń i zajęć usprawniających i przygotowujących do podjęcia pisania.

remove_red_eye 892 odsłony

Motoryka mała i duża - czym się różnią? 3 najważniejsze różnice

Świadomi rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w życiu dziecka odgrywa motoryka, czyli ogólna i ruchowa sprawność fizyczna człowieka. Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka na każdym etapie jego życia. Zwróć uwagę też, na jak wiele aspektów wpływa motoryka mała i duża, co to jest i jakie są różnice pomiędzy nimi.

remove_red_eye 3003 odsłony