Porady

Jak nauczyć dziecko mówić "r"? 10 porad logopedy

Jak nauczyć dziecko wymawiać głoskę r? Kiedy konieczna jest wizyta u logopedy? Na te i inne pytania dotyczące wymowy dźwięku r, znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

today
remove_red_eye 28 odsłony

Edukacja domowa w Polsce - wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Jak wygląda system edukacji domowej w Polsce? Czy nauczanie w domu jest dla każdego? Odpowiedzi na te pytania prezentujemy w artykule.

today
remove_red_eye 49 odsłony

Jak rozpoznać autyzm? 10 pierwszych objawów

Rozpoznanie autyzmu u małego dziecka nie należy do łatwych. Warto jednak poświęcić diagnozie więcej czasu, dłużej poobserwować zachowania dziecka, nie działać schematycznie i stereotypowo, gdyż łatwo "zaszufladkować" i "przykleić łatkę", którą później niezwykle trudno odkleić.

today
remove_red_eye 50 odsłony

Jakie zabawy animacyjne zorganizować dla dzieci na urodziny?

W zasadzie każda pora roku rządzi się swoimi prawami i niejako dyktuje i narzuca nam - Rodzicom, opiekunom, nauczycielom pewne możliwości zabaw z dziećmi. Jesień, a zwłaszcza zima spychają nas do narożnika - większość czasu bowiem spędzamy z dziećmi w domu i dopiero tutaj musimy wykazać się nie lada kreatywnością by przeżyć do wieczora i by rodzeństwo bez znaczących obrażeń na ciele legło o stosownej porze w swych łóżeczkach:)

today
remove_red_eye 111 odsłony

Roczek dziecka - zabawki sensoryczne, jako pomysły na prezent

Kiedy rodzi się nam dziecko, jesteśmy pełne wigoru, potrafimy działać na pełnych obrotach 24 godziny na dobę. Wiadomo - wydzielają się endorfiny, "jedziemy" na adrenalinie, wydaje nam się, że możemy przenosić góry. I to jest piękne! I to jest wspaniałe! Nie liczy się zmęczenie, nieprzespane noce, tryliony pobudek i podkrążone oczy.

today
remove_red_eye 110 odsłony

Wybieramy najlepsze zabawki rozwojowe dla dzieci

Każdy rodzic życzyłby sobie, żeby jego dziecko było i mądre, i grzeczne, i posłuszne i żeby lubiło czytać książki, a żeby nie lubiło grać w gry na smartfonie, i żeby nie jadło za dużo czipsów, ale podgryzało surową marchewkę i przekąszało płatkami muesli na śniadanie...

today
remove_red_eye 74 odsłony

Jak wspomagać rozwój mowy u dzieci przedszkolnych?

Pomoce dydaktyczne, w tym pomoce logopedyczne to podstawowe wyposażenie każdego przedszkola. Dobór odpowiednich materiałów edukacyjnych jest szczególnie ważny w przypadku organizacji zajęć specjalistycznych, które mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci i niesienie im pomocy, w tych obszarach, w których napotykają trudności.

today
remove_red_eye 55 odsłony

Jak uzyskać pomoc dla dziecka autystycznego?

Autyzm jest stosunkowo nowym problemem, z którym społeczeństwo zetknęło się niedawno, stąd też wiele osób - czy to rodzice, czy nauczyciele, czy nawet specjaliści, nie posiadają kompletnej wiedzy na jego temat.

today
remove_red_eye 30 odsłony

Jak rozmawiać z dzieckiem, aby samo zechciało mówić?

Rozwój mowy u dzieci przebiega bardzo różnie. Jedne w wieku 2 lat budują zdania złożone z  czterech słów, a ich słownictwo bywa zaskakująco dojrzale, inne dzieci posługują się jedynie podstawowymi słowami, jak "mama, tata, tak, nie, daj".

today
remove_red_eye 41 odsłony

Jak właściwie uczyć dziecka czytania ze zrozumieniem?

Temat tego artykułu jest poniekąd rozszerzeniem i kontynuacją już przedstawionych artykułów dotyczących czytania ze zrozumieniem, a także logorytmiki. Wspomniane w pierwszych z nich czytanie ze zrozumiem, polega przede wszystkim, na wnikliwym rozpoznaniu symboli graficznych, a następnie na wychwyceniu elementów spostrzeżeniowych, pamięciowych, myślowo-rozumowych, wyobrażeniowych i emocjonalnych.

today
remove_red_eye 28 odsłony