Przedszkolna sala marzeń… -  czyli o tym, co wpływa na wszechstronny rozwój dziecka (część 2)

Przedszkolna sala marzeń… - czyli o tym, co wpływa na wszechstronny rozwój dziecka (część 2)

214

Tak, jak już pisaliśmy w pierwszej części artykułu – zaaranżowanie i wyposażenie kreatywnej, wielofunkcyjnej i spełniającej dziecięce oczekiwania sali przedszkolnej, nie należy do łatwych zadań. Sklep Liger wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom i podpowiada, jakie sprzęty, piankowe poduchy, materace, klocki i inne pomoce najlepiej sprawdzają się w przedszkolach. Przedstawiamy Państwu sprawdzone, wytrzymałe i certyfikowane produkty najwyższej jakości pochodzące w głównej mierze od polskich producentów.

Wyjątkowe zabawki dla przedszkoli

Oprócz wymienionych wcześniej pomocy i akcesoriów, polecamy całą gamę produktów, w które można wyposażyć dziecięce kąciki zainteresowań. Kąciki te w każdym przedszkolu cieszą się ogromną popularnością, pozwalają na rozbudzanie dziecięcej kreatywności i fantazji. Uczą współdziałania w grupie, wchodzenia przez dzieci w różne role społeczne, pozwalają na odgrywanie scenek rodzajowych i zapewniają nawet najmłodszym przedszkolakom dużą dozę twórczej zabawy. Dlatego w zakładce DLA PRZEDSZKOLI znajdą Państwo zróżnicowaną ofertę zabawek i akcesoriów, stanowiących uzupełnienie wyposażenia sali przedszkolnej o atrakcyjne dodatki.

Uwielbianymi i szczególnie docenianymi przez dziewczynki są elementy będące wyposażeniem kuchni. Każda przyszła żona i mama chce wcielić się w rolę gospodyni domowej, dlatego też przygotowaliśmy dla nich super atrakcyjne, kolorowe i bardzo wytrzymałe kuchnie, do złudzenia przypominające te, które używają w domach ich mamy i babcie. Oto przykład jednej z nich:

https://liger.net.pl/dla-przedszkoli/543-drewniana-kuchenka-z-piekarnikiem.html

wyposażenie sali zabaw

Mamy też coś dla przyszłych handlowców i ekspedientek:

https://liger.net.pl/dla-przedszkoli/547-drewniana-kasa-.html

zabawki dla przeszkoli

Do kącików zabaw w salach przedszkolnych dla chłopców polecamy zaś różne rodzaje zestawów dla małych majsterkowiczów:

https://liger.net.pl/ksztalcenie-zdolnosci-manualnych/91-zestaw-konstrukcyjny-3-w-1-straz-pozarna-wozek-widlowy-holownik.html

pomoce dydaktyczne przedszkole

Pomoce dydaktyczne i wyposażenie szkół i przedszkoli

Aby dzieci zachowały dobrą orientację w czasie i przestrzeni oraz nauczyły się kategoryzowania w zakresie dni tygodnia i miesięcy, polecamy wszystkim Placówkom wyposażenie swoich sal w nowoczesne i funkcjonalne pomoce rozwijające i wzbogacające dziecięcą wiedzę. Szczególnie przydatnym, a zarazem spełniającym walory edukacyjne narzędziem znakomicie wpasowującym się w wyposażenie sali przedszkolnej, jest pomoc – Tablica – mój dzień w przedszkolu.

wyposażenie sali przedszkolnej

Dzięki korzystaniu z niej, dziecko będzie miało możliwość nabycia i usystematyzowania swojej wiedzy na temat istotnych momentów i sytuacji podczas jego pobytu w przedszkolu. Korzystanie z takiej tablicy ułatwia małemu dziecku rozstanie z rodzicem i wyznacza czas do jego powrotu (tablica posiada bowiem oznaczenia sygnalizujące czas, który pozostał do wyjścia z przedszkola), przypomina dziecku o jego obowiązkach i zadaniach oraz kiedy jest czas na naukę, a kiedy na zabawę. Dzięki tej pomocy dziecko uczy się funkcjonować w oparciu o zasady i schematy, co jest potrzebne każdemu małemu człowiekowi, szczególnie zaś dzieciom ze spektrum autyzmu. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentowanym produktem, który nie tylko urozmaici i wzbogaci wnętrze sali przedszkolnej, ale przede wszystkim pozytywnie i twórczo wpłynie na rozwój przedszkolaków.

Poznawanie zjawisk pogodowych będzie możliwe natomiast dzięki drewnianej i w pełni ekologicznej pomocy o nazwie Kalendarz pogody. Kalendarz jest pomocą przy nauce nazw miesięcy, poznawaniu zjawisk charakterystycznych dla konkretnych pór roku, pomaga zrozumieć zmiany pogody oraz następstwo czasu dni i nocy, kolejnych miesięcy czy przebiegu tygodnia.

Sklep internetowy LIGER.NET.PL przygotował także nie lada gratkę dla przyszłych aktorów! W zakładce DLA PRZEDSZKOLI znajdziecie Państwo propozycje teatrzyków i kukiełek do odgrywania i wcielania się w różne role:

https://liger.net.pl/dla-przedszkoli/546-teatrzyk-u-madrej-sowy.html

wyposażenie przedszkoli

https://liger.net.pl/terapia/112-pacynki-3-sztuki.html

wyposażenie szkół i przedszkoli

Pomoce dydaktyczne - liczydła, klocki, układanki

Niezbędną pomocą stanowiącą jeden z kluczowych elementów wyposażenia przedszkoli jest duże, solidne i kolorowe liczydło rozwijające dziecięce umiejętności matematyczne. Polecamy szczególnie do starszych grup przedszkolnych. Zaleta liczydła jest to, że umożliwia ono korzystanie kilku dzieciom jednocześnie. Pomaga w prosty i przyjemny sposób zdobywać wiedzę w zakresie edukacji matematycznej, a przy tym stanowi świetną zabawę, która może być zachęta do poznania tajników matematyki. Link do naszego liczydła zamieszczamy poniżej:

https://liger.net.pl/pomoce-i-zabawki-drewniane/846-liczydlo-duze.html

wyposażenie przedszkoli - Liger

Wyposażając przedszkolną salę marzeń, nie zapomnieliśmy także o zabawkach i klockach, które zawsze i wszędzie ekscytują dzieci, fantastycznie rozwijając ich logiczne i abstrakcyjne myślenie. W naszym sklepie stawiamy na jakość, wytrzymałość i naturalne pochodzenie produktów, dlatego też – jako wyposażenie przedszkola - proponujemy Państwu różne rodzaje klocków – konstrukcyjne, matematyczne, rozwijające logiczne myślenie oraz te prostsze – dla młodszych dzieci służące do samodzielnej kreacji własnych budowli. Kilka propozycji przedstawiamy poniżej, po więcej zapraszamy do zakładek na LIGER.NET.PL:

https://liger.net.pl/pomoce-i-zabawki-drewniane/1022-drewniane-klocki-kreatywne-na-napy-pomoc-dydaktyczna-dla-przedszkolakow.html

wyposażenie sali przedszkolnej - Liger

https://liger.net.pl/motoryka-mala/1023-drewniane-klocki-kreatywne-lamiglowka-pomoc-dydaktyczna-dla-przedszkolakow.html

wyposażenie sali przedszkolnej

https://liger.net.pl/pomoce-i-zabawki-drewniane/849-klocki-matematyczne.html

wyposażenie szkół i przedszkoli

https://liger.net.pl/logopedia/456-klocki-edukacyjne-cyferki-literki-obrazki-kolorowe.html

sala zabaw - wyposażenie przedszkoli

Odpowiednio dopasowane wyposażenie przedszkoli ma nie tylko wizualne funkcje - wszelkie akcesoria tworzące salę marzeń dla małych użytkowników służą nie tylko zabawie, ale przede wszystkim mają stymulować dziecięcą wyobraźnię i zachęcać maluchy do zabawy, w trakcie której mogą one rozwijać swoje zdolności manualne, uczyć się kooperacji, zasad współżycia społecznego czy poszerzać inne umiejętność, chociażby zwinność i zręczność. Mamy nadzieję, że wyposażenie sali zabaw zgromadzone w asortymencie sklepu Liger pozwoli Państwu stworzyć i wyposażyć przedszkolną salę, szkolną świetlicę lub pokój w specjalistycznej placówce w bezpieczny, atestowany i kolorowy sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach.

Comments (0)

No comments at this moment
Only registered and logged customers can add comments