Piłki sensoryczne
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Piłki sensoryczne bez dziurki - Sensorki zestaw 8 sztuk

52,00 zł
Brutto

Piłeczki sensoryczne - sensorki zachęcają do ćwiczeń i dostarczają zróżnicowanych wrażeń dotykowych. Znakomicie sprawdzają się także, jako zabawki dla najmłodszych, doskonaląc i usprawniając umiejętność prawidłowego chwytu.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Zestaw ośmiu piłeczek sensorycznych przeznaczonych jest do terapii integracji sensorycznej oraz do ćwiczeń rehabilitacyjnych i swobodnych zabaw. Każda piłeczka jest inna, posiada inny rozmiar. Piłeczki mają także różne kształty, wypustki i są miękkie oraz przyjemne w dotyku. Zabawa piłeczkami dostarcza wielu doznań sensorycznych, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych partii ciała oraz stanowi skuteczne narzędzie do masażu. Piłeczki występują w żywych i intensywnych kolorach, dzięki czemu pobudzają dodatkowo zmysł wzroku i stanowią dodatkową zachętę do zabawy i ćwiczeń.

Piłeczki z tego zestawu nie posiadają dziurki, dzięki czemu można je swobodnie używać także podczas zabaw w kąpieli. Woda nie przedostaje się więc do środka, a dzieci maja kontakt wyłącznie z zewnętrzną stroną piłeczki.

Piłeczki sensoryczne:

- dostarczają wrażeń dotykowych przez zastosowanie różnych struktur materiału, co usprawnia precyzyjne ruchy dłoni i palców
- pobudzają receptory czuciowe
- poprawiają umiejętność chwytu
- pobudzają zmysł wzroku
- sprawdzają się również w okresie ząbkowania, ponieważ faktury piłek masują dziąsła.

Zestaw sensorycznych piłeczek jest polecany przez fizjoterapeutów do ćwiczeń rozluźniania napięcia mięśniowego. Systematyczne ćwiczenia i masowanie malucha, pomaga wyregulować sen oraz wycisza i uspokaja.

Piłeczki-sensorki z powodzeniem także u dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i nadwrażliwościami sensorycznymi.

Rozmiar piłek: od 59 do 77mm.

Wykonane są całkowicie w Polsce z najwyższej jakość atestowanych surowców.
Nie zawierają ftalanów, BPA, metali ciężkich.

Piłeczki zapakowane są w estetyczne pudełko, dzięki czemu znakomicie sprawdzą się, jako funkcjonalny prezent.

Polecamy w terapii integracji sensorycznej, do ćwiczeń sprawności palców i reki, także jako pomoc w rehabilitacji pourazowej.

Grupa wiekowa: 0+

Sposób mycia: Myć w ciepłej wodzie z użyciem mydła dla dzieci.

Specyficzne kody