Gra edukacyjna - Bezpieczna droga

Gra edukacyjna - Bezpieczna droga

38,00 zł
Brutto

Troską każdego rodzica jest bezpieczeństwo dziecka podczas drogi do i ze szkoły. Bezpieczna droga to gra, która uczy dziecko podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię. 

Ilość

Troską każdego rodzica jest bezpieczeństwo dziecka podczas drogi do i ze szkoły. Bezpieczna droga to gra, która uczy dziecko podstawowych zasad przechodzenia przez jezdnię. W trakcie rozgrywki można też porozmawiać o niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zdarzyć się na drodze i przekazać cenne wskazówki. Pomogą w tym zasady bezpieczeństwa opisane na drugiej stronie planszy.

Zasady gry:

Gracze poruszają się po planszy, obok kładziemy potasowane kartoniki świateł. Pionki graczy zatrzymują się przed przejściem dla pieszych. 
Jeśli przejście jest bez sygnalizacji świetlnej gracz musi obrócić głowę w lewo, prawo i lewo, a następnie kontynuować swój ruch. Gdy o tym zapomni - wraca na start. 
Jeśli staniemy przed przejściem z sygnalizacją świetlną - sprawdzamy światło podnosząc kartonik ze stosu. Zielone światło umożliwia nam kontynuację ruchu, czerwone - stoimy i tracimy ruch. 
W następnej kolejce znowu musimy podnieść kartonik ze światłem i odpowiednio postąpić.
Po drodze możemy spotkać pola specjalne: chłopiec na rowerze = dodatkowy rzut kostką i dziewczynka = tracimy kolejkę.

Gra zawiera:
- plansze o wym. 34x34cm
- 4 pionki
- kostkę do gry
- 16 kartoników z sygnalizacją
- instrukcję

Gra przeznaczona dla 2-4 graczy, w wieku powyżej lat 3.

Polecamy przedszkolom oraz rodzicom.

Specyficzne kody

Podobne produkty