Sensoryczny panel ścienny mega Samolot - pomoc i układanka manipulacyjna i zręcznościowa

Sensoryczny panel ścienny mega Samolot - pomoc i układanka manipulacyjna i zręcznościowa

540,00 zł
Brutto

Ścienny panel mega Samolot to zestaw zabawek sensorycznych i manipulacyjnych w formie panelu do zawieszenia na ścianie. Pomoc ta znakomicie sprawdzi się w przedszkolach, placach zabaw dla dzieci oraz w domu, zwłaszcza wtedy jeśli w półkach brakuje miejsca na zabawki.

Ilość

Sensoryczny panel ścienny Samolot zapewnia dzieciom mnóstwo atrakcji podczas zabaw, ale pełni także funkcje terapeutyczne, rozwijając motorykę małą, ruchy precyzyjne palców oraz koordynację oko-ręka. Bogata, przyjemna kolorystyka w połączeniu z drewnianą jakością, zapewniają godziny kreatywnej zabawy.

Panel ścienny samolot jest złożony z pięciu odrębnych elementów. Każdy z nich kryje inny rodzaj zabaw dla dzieci:

  1. Dziób samolotu to pętla manipulacyjna z koralikami do przeplatania oraz wesołe kółeczko z koralikami. Kółeczko jest podzielone na cztery części pomiędzy którymi są małe otwory. Dzięki temu podczas obracania kołem kuleczki będą się przesypywać pomiędzy częściami.
  2. Pierwsza część kadłuba to pinball z magnetycznymi pałeczkami. Za przezroczystym tworzywem ukryto tor dla spadających okrągłych elementów z obracającym się elementem. Po dwóch stronach umieszczono pałeczki na sznureczkach z magnesami. Zadanie dziecka polega na tym, aby złapać na magnes okrągły, drewniany element i przeciągnąć go na górę toru. Dzięki temu, że są dwie pałeczki można urządzić wyścig.
  3. W środkowej części znajdziecie labirynt kształtów. Zadaniem dziecka jest ułożenie wszystkich kształtów danego rodzaju w odpowiednim miejscu na planszy. Znajdziecie tu 6 kształtów: koło, trójkąt, romb, kwadrat, gwiazdka i plusik. Każdy kształt w innym kolorze, aby dodatkowo podkreślić różnice pomiędzy klockami danego rodzaju. Na planszy narysowane zostały również kształty tak, aby było wiadomo w które miejsce należy je przesunąć. Dziecko przesuwając kształty manipuluje po labiryncie oraz uczy się je rozpoznawać.
  4. Zegar to świetna pomoc w nauce odczytywania godzin. Można również przy jego pomocy ustawiać poszczególne pory dla określonych aktywności czy zabaw. Zegar ma czerwoną obracaną planszę z namalowaną wskazówką godzinową oraz drugą wskazówką minutową. Dodatkowo duża pomarańczowa plansza ma czytelne godziny w systemie 1 - 12 oraz na mniejszej żółtej planszy godziny od 13 do 24, aby ułatwić ich rozkład na tarczy zegara.
  5. Ogon to zestaw kół zębatych połączonych ze śmigłem. Dziecko może obracać dołączonym uchwytem na żółtym kole lub śmigłem. Co będzie ciekawe dla dziecka to fakt, że obracając tylko jednym elementem w ruch zostaną wprowadzone wszystkie.

Całość wykonana z płyty mdf, drewna i metalu.

Panel ścienny montowany do ściany za pomocą czterech kołków rozporowych. Kołki znajdują się w zestawie.

Wiek: 1+

Wymiary: 180 x  66 x 5cm

Deklaracja zgodności CE

Polecamy, jako wyposażenie sal terapeutycznych i przedszkolnych.

Specyficzne kody

Podobne produkty