Pod ziemią - nad ziemią
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Pod ziemią - nad ziemią. Pomoc dydaktyczna

445,00 zł
Brutto

Pod ziemią - nad ziemią - pomoc dydaktyczna o tematyce przyrodniczej.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Pod ziemią - nad ziemią - pomoc dydaktyczna o tematyce przyrodniczej.

Dzięki tej pomocy dowiemy się co jest dla nas ukryte pod ziemią? Prawidłowe przypisanie dwuczęściowych motywów będzie stanowić wyzwanie dla uczestników do dyskusji. Gra ma 3 różne warianty, o różnych poziomach trudności. Dla 2-6 graczy. Dla wszystkich od 4 lat.

Układanka rozwija zdolności wypowiedzi i wykorzystuje naturalną ciekawość dziecka o otaczającym go świecie. Dzieci zadają pytania o rzeczy pozostające poza zasięgiem ich wzroku, np: skąd bierze się benzyna w dystrybutorze paliwa? co jest w środku wulkanu? Układanka pod ziemią - nad ziemią pokazuje dzieciom podziemny świat. Dotyczy to zjawisk naturalnych jak i stworzonych przez człowieka. znajdziemy tu: systemy korzeniowe popularnych roślin, mieszkania zwierząt, gospodarkę człowieka - wodociągi, kopalnie, urządzenia stacji paliw. parkingi itp.

Każdy z obrazków składa się z dwóch części - jedna przedstawia sytuację nad powierzchnią ziemi, druga część to odpowiadający jej element pod ziemią. Zadaniem uczestników jest dobranie obrazków w pary. Układanka to bardzo dobra pomoc dydaktyczna, edukacyjna do realizacji zadań z zakresu edukacji przyrodniczej, a także do ćwiczeń językowych. Uczestnicy mogą konkretne sytuacje opowiadać, szukać o nich informacji, a nawet przerysowywać obrazki do zeszytu i je opisywać.

Zawartość:

1 szczegółowa broszura z informacjami podstawowymi, 30 dwuczęściowych motywów na drewnianych panelach ze świata roślin, zwierząt, przyrody, środowiska lub technologii. W lakierowanej skrzynce z twardego drewna z przesuwaną pokrywą ze szkła akrylowego.

Wymiary:

płytki 5 x 5 x 0,6 cm, pudełko 27 x 22 x 4,5 cm.

Specyficzne kody

Podobne produkty