Terapia ręki od A do Z. Ścieżki grafomotoryczne

Terapia ręki od A do Z. Ścieżki grafomotoryczne

12,50 zł
Brutto

Program Terapia ręki od A do Z ma na celu usprawnienie motoryki małej, wprowadza i przygotowuje dziecko do nauki pisania. Mogą korzystać z niego nauczyciele i rodzice pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym, które uczą się prawidłowego uchwytu pisarskiego.

Ilość

Program Terapia ręki od A do Z ma na celu usprawnienie motoryki małej, wprowadza i przygotowuje dziecko do nauki pisania. Mogą korzystać z niego nauczyciele i rodzice pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym, które uczą się prawidłowego uchwytu pisarskiego. Książka rozwija zdolności manualne i pozwala na pokonywanie trudności grafomotorycznych.

Ścieżki grafomotoryczne to zeszyt składający się z 28 kart z ćwiczeniami. Ćwiczenia zawarte w tym zeszycie, usprawniają rotację przedramienia, a także doskonalą precyzyjne i wyizolowane ruchy palców oraz ćwiczą prawidłowy uchwyt narzędzia pisarskiego.

Na czym polega zadanie?

Dziecko, za pomocą narzędzia pisarskiego (ołówka, kredki, mazaka) ma do przebycia wyznaczoną drogę. Następnie ma zaznaczyć ją od strony lewej do prawej lub też zamalować całą ścieżkę, pamiętając by kolorowanie rozpocząć od lewej strony.

W ćwiczeniu tym, celem jest nauka kolejności ruchów podczas pisania (od lewej do prawej)

Polecamy w terapii ręki oraz jako pomoc w grupach przedszkolnych.

Specyficzne kody

Podobne produkty