Lewa ręka rysuje i pisze. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych – Część III
  • Produkt tymczasowo niedostępny

Lewa ręka rysuje i pisze. Ćwiczenia przygotowujące do pisania dla dzieci leworęcznych – Część III

24,00 zł
Brutto

Jest to trzecia część zestawu ćwiczeń dla dzieci leworęcznych przeznaczona dla 6- i 7-latków. Poza rysunkami zawiera ćwiczenia wprowadzające kolejne litery

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Jest to trzecia część zestawu ćwiczeń dla dzieci leworęcznych przeznaczona dla 6- i 7-latków. Poza rysunkami zawiera ćwiczenia wprowadzające kolejne litery. Ćwiczenia służą usprawnieniu motorycznemu ręki oraz współpracy ręki i oka (koordynacji wzrokowo-ruchowej). Jeśli dziecko osiągnie taką sprawność ruchową lewej ręki, by mogło swobodnie rysować i wykonywać zadania graficzne, to bez trudu opanuje umiejętność pisania. Jest to dla niego trudniejsze zadanie niż dla dziecka używającego prawej ręki, bo nasza cywilizacja jest nastawiona na praworęczność.

Autorki w części teoretycznej szeroko omówiły warunki, jakie powinny zostać spełnione, by dziecko mogło się swobodnie rozwijać, wskazały, jak trzymać ołówek, jaka jest prawidłowa pozycja dziecka leworęcznego przy stole (biurku). Dokładnie też opisały, jak wykorzystywać opracowane przez nie ćwiczenia. 

Książka dostępna w wersji papierowej.

Autorzy: Marta Bogdanowicz, Małgorzata Rożyńska

Format: A4
Oprawa: teczka
Zeszyt: 12 stron
Plansze: 98 kart pracy

Polecamy pedagogom oraz w terapii ręki.

Specyficzne kody

Podobne produkty