Percepcja wzrokowa

Percepcja wzrokowa

70,00 zł
Brutto

Zestaw do ćwiczeń „Percepcja wzrokowa” przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z problemami z zakresu analizy i syntezy wzrokowej.

Ilość

Zestaw do ćwiczeń „Percepcja wzrokowa” przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z problemami z zakresu analizy i syntezy wzrokowej. Zadania zawarte w pomocy doskonalą ważne funkcje, warunkujące m.in. naukę czytania i pisania, sprawność korzystania z mapy, prawidłowe rozpoznawanie i odczytywanie liczb, znaków i symboli. Dzięki konkretnym ćwiczeniom dziecko doskonali:

- dostrzeganie różnic
- dokonywanie syntezy obrazów
- obroty w przestrzeni
- umiejętność linearnego porządkowania z zachowaniem kierunku od lewej do prawej
- koordynację wzrokowo-ruchową
- planowanie ruchu

 
W prezentowanej pomocy znajdują się zadania wykorzystujące materiał tematyczny i atematyczny oraz językowy. Pozwala to na zastosowanie ćwiczeń na różnych poziomach nauki szkolnej, także dla dzieci starszych.

Każde zadanie posiada oddzielne, sformułowane w sposób jasny, czytelny sposób polecenie. Dzieci umiejące czytać powinny odczytywać polecenia samodzielnie, a nauczyciel/terapeuta kontrolować rozumienie.

Zróżnicowane formy i poziom trudności ćwiczeń wpływają na wszechstronną stymulację percepcji wzrokowej u dzieci na różnych poziomach terapii.

Zawartość zestawu
- 48 kart czarno białych dwustronnie foliowanych
- 1 formatka A4 z elementami do układania
- 1 gruba folia A4(ofertówka) + pisak suchościeralny
- instrukcję z trudniejszymi odpowiedziami
- tekturowe opakowanie

Specyficzne kody

Podobne produkty