Mutyzm wybiórczy. Poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów

47,00 zł
Brutto

Mutyzm wybiórczy - poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów pozwala na zrozumienie mutyzmu, uwrażliwia na potrzeby dzieci nim dotknięte. Poprzez liczne przykłady dzieci z mutyzmem wybiórczym uczy specjalistów, którzy nie mieli do tej pory styczności z tym problemem, jak postępować z takim dzieckiem, gdzie szukać dla niego pomocy.

Ilość

Mutyzm wybiórczy – poradnik dla rodziców, nauczycieli i specjalistów autorstwa Marii Bystrzanowskiej to najnowsze, VI wydanie, które ukazało się w 2021 roku. Pięć poprzednich wydań ukazało ogromną potrzebę zaistnienia takiej pozycji na rynku polskim. Poradnik jest szczególnie istotną pozycją dla rodziców i terapeutów (psychologów, logopedów, pedagogów) prowadzących zajęcia z dziećmi z mutyzmem wybiórczym. Na rynku polskim nie występuje zbyt wiele tytułów poruszających problematykę mutyzmu wybiórczego, zaś amerykańska i angielska literatura nie jest dostępna dla wszystkich rodziców i nauczycieli.

Publikacja polecana jest przez Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”.

Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla rodziców, którzy mogą znaleźć tutaj odpowiedzi na pytania typu: "Dlaczego moje dziecko, które w domu rozmawia i świetnie się bawi, po przekroczeniu progu przedszkola/szkoły milknie?". Rodzice i nauczyciele mogą więc dowiedzieć się jak rozpoznać mutyzm, jak postępować z dzieckiem z tą przypadłością, gdzie szukać pomocy oraz jak wygląda diagnostyka i terapia takiego dziecka.

Bardzo ważną sprawą jest fakt, że wszystkie spostrzeżenia i refleksje wynikają z bezpośrednich doświadczeń autorki, która nakreśla problem i próbuje wskazać jego rozwiązanie w oparciu i przykłady różnych przypadków dzieci poddawanych terapii. Przedstawia fragmenty wypowiedzi rodziców, dzieci oraz przytacza teksty blogów. Wiele swoich wniosków autorka popiera badaniami sondażowymi.

W aneksie (który jest niezwykle pomocny), znajdziemy z kolei wykaz narzędzi diagnostycznych (np. arkusze obserwacji dla rodziców i nauczycieli, kwestionariusz wywiadu z rodzicami) i terapeutycznych (mapa mowy, drabina z zadaniami) oraz wskazówki dla dzieci z MW, dla ich nauczycieli i specjalistów prowadzących terapię.

Publikacja pomaga zrozumieć istotę mutyzmu, uświadamia odbiorcy, jak wiele pracy należy włożyć by te nietypowe zachowania występujące u dzieci, wypłaszczyć, by zapewnić dzieciom jak największe wsparcie i pomoc.

Wielu nauczycieli, logopedów, psychologów, pedagogów nie spotkało się nigdy z dzieckiem z MW w związku z czym, nie mają stosownej wiedzy na temat tego zjawiska. Jest to więc dla nich lektura obowiązkowa, by móc zdobyć niezbędną wiedzę i rozpoznać w przyszłości zaburzenie, o którym mowa, by móc właściwie pokierować rodzica aby dziecko jak najszybciej zdiagnozować i rozpocząć z nim terapię.
Autor:Maria Bystrzanowska,
Objętość: 172 strony,
Format: B5,
Oprawa: miękka, klejona, fola matowa.

Polecamy w terapii logopedycznej, psychologicznej oraz jako niezbędną lekturę dla wszystkich nauczycieli i rodziców dzieci z mutyzmem wybiórczym.

Specyficzne kody

Podobne produkty