IQ Planeta zwierząt. Gra edukacyjna
  • Produkt tymczasowo niedostępny

IQ Planeta zwierząt. Gra edukacyjna

34,90 zł
Brutto

Gra Planeta zwierząt wprowadza uczestnika gry w fascynujący i być może niezbadany jeszcze przez niego świat fauny, który jest niezwykle bogaty i który rządzi się własnymi prawami.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Gra Planeta zwierząt wprowadza uczestnika gry w fascynujący i być może niezbadany jeszcze przez niego świat fauny, który jest niezwykle bogaty i który rządzi się własnymi prawami. Na Planecie zwierząt można spotkać różne gatunki zwierzaków. Na kartach zamieszczone zostały szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych gatunków. Wszystkie nazwy zwierząt opatrzone zostały także nazwami łacińskimi, co podnosi rangę i trudność gry (można wymagać od kontr-gracza znajomości właśnie nazw łacińskich). Wiedza, którą nabywa się grając w Planetę zwierząt, pozwala na zdobycie różnorodnej wiedzy typu: czy sowa jest szybsza od sarny, czy flaming żyje dłużej niż jeleń, które zwierzę jest większe: bóbr czy lis? Gra daje także możliwości zdobywania informacji o szczegółowych cechach zwierząt i warunkach życia poszczególnego gatunku na danym kontynencie.

Na graczy czekają różne niespodzianki: jedne mile zaskoczą, inne zafrapują, a napotkanie myśliwego nie będzie wróżyło niczego pozytywnego.

Celem graczy jest przyporządkowanie kart zwierząt do właściwych kontynentów oraz uszeregowanie ich zgodnie z wartościami ich cech. Gra pozwala poznać cechy i miejsce występowania 110 gatunków zwierząt.

Karty zostały pięknie wykonane. Z jednej strony posiadają one bardzo ładne i idealnie wykadrowane zdjęcia zwierząt wraz z ich polską i łacińską nazwą. Plus za to, iż nie są to grafiki, zazwyczaj spotykane w podobnych grach familijnych, tylko odpowiednio dobrane fotografie. Na odwrocie każdej z kart odnajdziemy ważne informacje: kontynenty na jakich występuje dany gatunek, maksymalną prędkość i wiek oraz średnią wielkość (przy ptakach jest to rozpiętość skrzydeł).

Zawartość pudełka:

- 110 kart
- 6 żetonów kontynentów
- 50 żetonów punktów
- 3 żetony cech
- pionki ekologa i myśliwego
- instrukcja

Rekomendowany wiek: 8+

Gra polecana dla miłośników zwierząt i dla tych wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na ich temat.

Specyficzne kody

Podobne produkty