Krzyżówki logopedyczne. Głoski syczące i szumiące

Krzyżówki logopedyczne. Głoski syczące i szumiące

14,90 zł
Brutto

Pozycja Krzyżówki logopedyczne. Szereg syczący i szumiący zawiera ponad 60 różnych krzyżówek obrazkowych i wyrazowych, które mają za zadanie uatrakcyjnić terapię logopedyczną, dają także logopedom ciekawą możliwość zadawania dzieciom prac domowych.

Ilość

Pozycja Krzyżówki logopedyczne. Szereg syczący i szumiący zawiera ponad 60 różnych krzyżówek obrazkowych i wyrazowych, które mają za zadanie uatrakcyjnić terapię logopedyczną, dają także logopedom ciekawą możliwość zadawania dzieciom prac domowych. Krzyżówki pozwalają na utrwalanie i automatyzację głosek syczących [s], [z], [c], [dz] oraz szumiących [sz], [ż], [cz], [dż] w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz grupach spółgłoskowych.

Dziecko, po odgadnięciu lub przeczytaniu nazwy z obrazka, powinno powtórzyć ją na głos, zwracając szczególną uwagę na właściwą i staranną artykulację (we wszystkich wyrazach została zachowana czystość fonologiczna). Do każdego hasła, dziecko może stworzyć własną ilustrację lub ułożyć zdanie z danym słowem.

Oprócz ćwiczeń poprawnej wymowy głosek, rozwiązywanie krzyżówek świetnie wpływa też na trening mózgu i połączeń neuronalnych, dzięki czemu takie zadania w dużym stopniu podnoszą sprawność i jakość funkcjonowania pamięci i umysłu. Krzyżówki logopedyczne polecamy więc także w terapii osób dorosłych - oprócz znakomitej zabawy, przyczynią się one także do usprawnienia myślenia logicznego i poszerzą zakres słownictwa.

Autor: Magdalena Jarosz

Specyficzne kody

Podobne produkty