Hipcio i Henio w świecie głosek. Ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i artykulacyjne

Hipcio i Henio w świecie głosek. Ćwiczenia oddechowe, fonacyjne i artykulacyjne

18,00 zł
Brutto

Hipcio i Henio w świecie głosek to propozycje ćwiczeń logopedycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ilość

Hipcio i Henio w świecie głosek to propozycje ćwiczeń logopedycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zawarte tutaj ćwiczenia mają na celu uzyskanie poprawnej wymowy głosek szumiących, tylnojęzykowych [k, ki, g, gi] oraz [h, hi], [w, wi, f, fi] i [ł]. Książeczka zawiera także ćwiczenia pozwalające na opanowanie i różnicowanie głosek dźwięcznych i bezdźwięcznych.

Materiał do ćwiczeń został tutaj ułożony zgodnie z zasadą stopniowania trudności oraz uwzględniając zasady terapii logopedycznej.

Pierwsza część książki to ćwiczenia oddechowe i fonacyjne oraz ćwiczące dykcję. W drugiej części znajdziemy ćwiczenia uwzględniające poprawną realizację poszczególnych głosek w wyrazach w różnych pozycjach, a także zadania, gry i krzyżówki pozwalające na utrwalanie tychże głosek. W trzeciej części autorka zaproponowała ćwiczenia różnicujące głoski dźwięczne i bezdźwięczne oraz zabawy pozwalające na zrozumienie istoty homonimów. Na końcu znajdziemy jeszcze krótkie opowiadania utrwalające ćwiczone głoski.

Autor: Agnieszka Machnik-Hacukiewicz

Polecamy w terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty