Zestaw ćwiczeń dla dzieci z autyzmem

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 3. Kuchnia

195,00 zł
Brutto

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe to zestaw ćwiczeń dla dzieci ze spektrum autyzmu lub zagrożonych autyzmem. Wielkim plusem tej pozycji jest możliwość kontynuowania i utrwalania rozwijanych umiejętności w środowisku domowym, z rodzicami.

Ilość

Zestaw zadań Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 3. Kuchnia to propozycja ćwiczeń dla dzieci ze spektrum autyzmu, które wykonuje się zarówno pod okiem terapeuty w gabinecie, jak również podczas kontynuacji terapii w środowisku domowym - z rodzicami. Podczas terapii, dziecko kształtuje i uczy się różnych umiejętności, które następnie są utrwalane i szlifowane podczas codziennej pracy i zabawy w domu. Jak wiadomo, kontynuacja terapii w domu, zaangażowanie ze strony rodziców i korzystanie ze wskazówek terapeuty, dają najlepsze i wymierne korzyści w rozwoju dziecka.

Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Zestaw 3. Kuchnia to kontynuacja i uzupełnienie w nowe zadania i treści, dwu pozostałych zestawów Ćwiczeń stolikowych - Zabawki i Rodzina.

Dlaczego Ćwiczenia stolikowe są tak pomocne w terapii dzieci z autyzmem?

- charakteryzują je czytelne, jasne ilustracje,
- zadania umieszczone są na dużym formacie, co ułatwia skupienie uwagi,
- charakteryzują się spokojną, zrównoważoną tonacją kolorystyczną.

Autorka przygotowała ćwiczenia z tego zestawu dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale także dla dzieci zagrożonych autyzmem oraz dla osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jest to doskonała pomoc także dla logopedów pracujących z osobami ze spektrum autyzmu.

Autorka: Agnieszka Bala

Co znajdziemy w teczce?

Narzędzia metodyczne, tj. dziennik wydarzeń, który ułatwia budowanie kompetencji komunikacyjnej i językowej, a także zadania z sylabami - w pierwszym zestawie Ćwiczeń stolikowych mieliśmy materiał ćwiczący samogłoski, w drugim - sylaby otwarte.

Zawartość zestawu:

- 60 kart ćwiczeń,

- 350 grubych, kartonowych elementów

a) układanki,

b) obrazki,

c) etykiety,

- instrukcja do ćwiczeń.

Równolegle z zestawem Autyzm. Ćwiczenia stolikowe. Część 3 można wykorzystywać pomoc Blok terapeutyczny, który będzie jego uzupełnieniem.

Format: pudełko 27 cm x 33,5 cm x 5 cm

Polecamy w terapii logopedycznej dzieci ze spektrum autyzmu.

Specyficzne kody

Podobne produkty