Sensoryczne klocki

Klocki sensoryczne (figury). Komplet 16 szt.

345,00 zł
Brutto

Kolorowe klocki sensoryczne pełnią wiele funkcji dydaktycznych i terapeutycznych. Dzięki ruchomemu wnętrzu klocków, intensywnej kolorystyce oraz ciekawemu wzornictwu, zapewniają mnóstwo doznań sensorycznych i terapeutycznych.

Ilość

Drewniane klocki sensoryczne

Klocki sensoryczne to narzędzie dydaktyczne oraz terapeutyczne. Mają one różne kształty oraz kolory. Świetnie rozwijają wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Ich zadaniem jest stymulowanie prawidłowych odruchów oraz zachęcanie malucha do samodzielnego poznawania świata.

Zestaw klocków sensorycznych - z czego są wykonane?

Kolorowe klocki sensoryczne pełnią wiele funkcji dydaktycznych i terapeutycznych. Dzięki ruchomemu wnętrzu klocków, intensywnej kolorystyce oraz ciekawemu wzornictwu, zapewniają mnóstwo doznań sensorycznych i terapeutycznych. Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, kreatywne myślenie, a także dostarczają ciekawych wrażeń wizualnych i dźwiękowych.
Zestaw klocków sensorycznych składa się z 16 klocków z różnym wypełnieniem: koraliki, kolorowy przeźroczysty płyn, kolorowy piasek i brokatowe wypełnienie. Kolorowe okienka wykonane są z akrylu. Klocki występują w 4 różnych kształtach: półkole, kwadrat, trójkąt i prostokąt.

Jak działają klocki sensoryczne?

Klocki sensoryczne mają za zadanie stymulować rozwój fizyczny oraz umysłowy. Angażują do pracy wiele zmysłów jednocześnie. Z klocków maluch może tworzyć różnego rodzaju konstrukcje, co jest niezwykle pomocne w poznawaniu świata, a także własnych możliwości.
Wnętrze klocków dostępnych w ofercie sklepu Liger jest wypełnione m.in. koralikami czy brokatem. Mają różnorodne kształty, dzięki czemu dzieci mogą z nich dowolnie tworzyć. Kolorowe klocki są świetnym uzupełnieniem każdego dziecięcego pokoju, a także sal w przedszkolach, szkołach, świetlicach czy innych miejscach, w których przebywają dzieci.

Drewniane klocki sensoryczne - korzyści

Klocki sensoryczne nadają się dla dzieci już od 1. roku życia. Ucieszą się z nich również nieco starsze pociechy. Świetnie wspierają one prawidłowy rozwój dziecka oraz wpływają korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki nim dziecko odkrywa możliwości własnych dłoni oraz uczy się, jak ustawiać poszczególne klocki, aby stworzyć z nich to, co chcą. 
Małe dzieci poprzez zabawę uczą się odczytywania bodźców i właściwego ich interpretowania. Jest to bardzo ważne głównie ze względu na to, że maluch otoczony jest nimi na każdym kroku. Wraz z rozwojem ich wpływ staje się jeszcze silniejszy. To dlatego stosowanie zabawek sensorycznych sprzyja rozwojowi procesów integracji sensorycznej.

Rola drewnianych i kolorowych klocków w integracji sensorycznej

Integracją sensoryczną określa wpływ bodźców na pracę mózgu. Receptory zmysłów, które je odbierają, muszą je właściwie zinterpretować oraz zintegrować. To właśnie dlatego tak ważne jest doskonalenie tych umiejętności już na wczesnym etapie rozwoju. Szacuje się, że kształtowanie integracji sensorycznej trwa od życia płodowego do ukończenia 7 lat. Z tego powodu klocki sensoryczne będą doskonałą zabawką dla dzieci w każdym wieku. Różnorodność kolorystyczna i różne kształty pomogą w prawidłowym odczytywaniu bodźców, a wspólna zabawa klockami  poprawi również motorykę małą u dziecka.

Niezawodne klocki sensoryczne ze sklepu Liger

W naszej ofercie znajdziesz zestaw składający się łącznie z 16 klocków. Mają one kształty trójkątów, półkola, kwadratów oraz prostokątów. Tym, co je wyróżnia, jest wysoka jakość wykonania oraz trwałość. Dzięki temu są one nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne także dla bardzo małych dzieci. 
Kolorowe okienka, które się w nich znajdują, są wykonane z wytrzymałego akrylu. Jest to materiał odporny na uszkodzenia. Wybierając ten zestaw klocków lub innych zabawek sensorycznych dostępnych w sklepie Liger, masz pewność, że dzieci będą nie tylko świetnie się nimi bawić, ale i poznawać świat. Zapewniają one wiele doznań sensorycznych oraz terapeutycznych. 

Wymiary klocków sensorycznych:

- 4 trójkąty o wym. 14x3,5 x12 cm
- 4 półkoła o wym. 14x3,5 x7 cm
- 4 kwadraty o wym. 7x3,5 x7 cm
- 4 prostokąty o wym. 14x3,5x7 cm<
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów przeznaczonych dla dzieci w każdym wieku. 

Specyficzne kody

Podobne produkty