Gra pamięciowa - poczuj pary (32 elementy)

Gra pamięciowa - poczuj pary (32 elementy). Pomoc SI

135,00 zł
Brutto

Poczuj pary memo to doskonała pomoc sprawdzonego producenta „goki” rozwijająca u dziecka zmysł dotyku.

Ilość

Poczuj pary memo to doskonała pomoc rozwijająca u dziecka zmysł dotyku. Dziecko dotykając jednego z elementów ma odnaleźć tę samą strukturę i dopasować do siebie. Memo sensoryczne doskonale stymuluje percepcję, pozwala dziecku też utrwalać kolory, kształty oraz poznawać różne faktury. Rozwija pamięć i logiczne myślenie.  Z doświadczenia wiemy, że pomoc znakomicie sprawdza się w terapii dzieci ze spektrum autyzmu. Dla tej grupy dzieci ćwiczenia z wykorzystaniem zabawek o różnych fakturach, stanowią dużą przyjemność, otwierają je na kontakt i komunikację z otoczeniem. 

Pomoc można wykorzystywać na kilka sposobów. Jednym z nich jest wsypanie wszystkich klocków do woreczka, który znajduje się w zestawie. Pierwszy gracz wkłada rękę do worka i wyjmuje losowy klocek. Następnie po strukturze wylosowanego elementu stara się odnaleźć drugi taki sam wkładając ponownie rękę do worka. Jeżeli to mu się uda, odkłada znalezioną parę. W przypadku błędu wkłada klocki z powrotem do worka. Swoją turę zaczyna drugi gracz. Wygrywa ta osoba, która uzbiera najwięcej par. 

W grze może brać udział od 2 do 4 graczy.

Pomoc cechuje wysoka jakość wykonania. 

Zestaw można wykorzystywać również jako pomoc w dopasowywaniu kształtów. Całość zapakowana w ładne pudełko.

W zestawie znajdują się 32 krążki oraz niebieski worek ze sznureczkiem. Dzięki temu klocki nie zgubią się i zawsze będą w jednym miejscu.

Średnica cylindra: 4 cm, wysokość 2cm
Wiek: od 3 lat
Deklaracja zgodności CE

Pomoc niezastąpiona w gabinetach integracji sensorycznej. Niezwykle pomocna w terapii ręki.

Specyficzne kody

Podobne produkty