Kulki sensoryczne

Kulki sensoryczne

935,00 zł
Brutto

Pomoc sensoryczna dostarcza wielu wrażeń zmysłowych. 

Ilość

Pomoc sensoryczna dostarcza wielu wrażeń zmysłowych. Za pomocą 7 par identycznych kulek można porównać różne cechy przedmiotu (kulki): wagę, powierzchnię-teksturę, temperaturę, dźwięk (przy odbijaniu, spadaniu). Aby mocniej doświadczyć wszystkich doznań, można założyć na oczy opaskę lub odgadywać z zamkniętymi oczami. Dziecko powinno opisać wrażenia i skojarzenia, określić cechy rozwijając w ten sposób słownictwo i wyobraźnię. Inna forma gry to umieszczenie po jednej z każdego rodzaju kulek w osobnych woreczkach (dziecko ich nie widzi). Dziecko chwyta jedną z pozostałych par kulek i trzymając w ręku, ma za zadanie drugą ręką odnaleźć taką samą kulkę w woreczku.

Pomoc rozwija zmysły, zwłaszcza zmysł dotyku. Uwrażliwia na różnorodność faktur, rozwija czucie w palcach, zachęca do samodzielnych działań i zdobywania doświadczeń drogą empiryczną i polisensoryczną. 

Szczególną zaletą tej zabawki jest jej wpływ na rozwój komunikacji werbalnej dzieci – rozwijanie słownictwa, umiejętność wyrażania odczuć i charakterystycznych cech przedmiotów i różnych materiałów oraz ich struktur. Z racji tych funkcji pełnionych przez zabawkę, polecamy ją do ćwiczeń i terapii z osobami autystycznymi.
Wyzwala też silne pozytywne emocje oraz rozwijają wyobraźnię. 
Kulki mają 4 cm średnicy, co jest idealną wielkością dla ręki dziecka.

Zawartość:

- 7 par identycznych kulek wykonanych z różnych materiałów – drewna, filcu, kamienia, szkła, korka, gumy, metalu,
- drewniana skrzynka.

Do zestawu polecamy: Panel do kulek sensorycznych dostępny w naszej ofercie: Panel do kulek sensorycznych

Polecamy w terapii SI, w terapii ręki i w terapii autyzmu.

Uwaga! Produkt niemieckiego producenta czas oczekiwania może być wydłużony.

Specyficzne kody

Podobne produkty