Lubię mówić. Ćwiczenia 1

Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy (zestaw 6 części)

225,00 zł
Brutto

Pomoc Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy przeznaczona jest także dla dzieci z afazją oraz dla wszystkich, którzy mają problemy z prawidłowym i swobodnym posługiwaniem się językiem polskim we wszystkich jego strukturach.

Ilość

Lubię mówić. Materiały do terapii opóźnionego rozwoju mowy to zestaw 6 teczek z materiałami, które ułatwią terapeutom, logopedom i rodzicom pracować z dzieckiem nad zaburzeniami, takimi jak: opóźniony rozwój mowy, afazja czy niedokształcenie mowy o typie afazji. Wszystkie części z tej serii są pięknie wydane i kolorowo ilustrowane, dzięki czemu zachęcają dzieci do podjęcia współpracy.

Pierwsza część to materiał obejmujący wyrazy dwusylabowe złożone z sylab otwartych, np. buty oraz jednosylabowe zakończone spółgłoską, jak dom. Po opanowaniu takich konstrukcji, możemy przejść do ich utrwalania w różnych kontekstach wykorzystując zawarte w teczce karty pracy, by wreszcie móc utrwalać je w zdaniach i krótkich opowiadaniach.

Druga część to ćwiczenia wyrazów trzy- i czterosylabowych, które złożone są z sylab otwartych, jak np. malina, samoloty oraz ćwiczenia nad wyrazami dwu- i trzysylabowymi zakończonymi sylaba zamkniętą, np. tulipan.

W trzeciej części znajdziemy trudniejsze wyrazy z nagromadzeniem spółgłosek, które można z powodzeniem wdrażać w terapię, po wcześniejszym opanowaniu wyrazów z dwu poprzednich teczek.

Dzięki materiałom zawartym w czwartej części, mamy możliwość nauki budowania prostych zdań, typu: Miś idzie, Lala je. Po opanowaniu przez dziecko tego typu konstrukcji, możemy przejść do ich rozwijania poprzez dodawanie przydawki czy dopełnienia, np. Miś idzie do domu.

Teczka piąta zawiera ćwiczenia pozwalające na naukę i utrwalanie wyrażeń przyimkowych oraz nazywania stosunków przestrzennych: "w", "za", "przed", "nad".

Ostatnia część z serii Lubię mówić obejmuje naukę odmiany czasownika przez osoby, liczby, czas i rodzaj.

Materiał do ćwiczeń nad opóźnionym rozwojem mowy, to kompletny zestaw pomocy, dzięki któremu mamy możliwość opanowania przez dziecko całego systemu języka polskiego.

Polecamy tę pomoc w przypadku opóźnionego rozwoju mowy, afazji (także dla dorosłych), a także do nauki języka polskiego dla obcokrajowców.

Autor: Anna Tońska-Szyfelbein

Specyficzne kody

Podobne produkty