PERCEPCJA SŁUCHOWA - Książeczka + CD
  • Produkt tymczasowo niedostępny

PERCEPCJA SŁUCHOWA - Książeczka + CD

75,00 zł
Brutto

„Percepcja słuchowa” jest to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla osób mających trudności z odbiorem słuchowym języka, także dla osób z problemami rozwoju oraz uczących się języka polskiego jako obcego lub drugiego.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny


„Percepcja słuchowa” jest to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla osób mających trudności z odbiorem słuchowym języka, także dla osób z problemami rozwoju oraz uczących się języka polskiego jako obcego lub drugiego. Zadania służą doskonaleniu słuchu fonemowego, przetwarzania informacji w porządku linearnym, rozumienia i zapamiętywania informacji werbalnych.

    Zaburzenia percepcji słuchowej wpływają negatywnie na rozumienie i używanie języka. Proponowane ćwiczenia ułatwią uczniom rozumienie i zapamiętywanie wypowiedzi nauczyciela oraz konkretnych poleceń. Ćwiczenia wpłyną na jakość i tempo uczenia się – przyswajania nowych informacji; pomogą także w rozumieniu informacji odbieranych w niekorzystnych dla percepcji warunkach, np. na tle innych, często niewerbalnych, dźwięków.

     Pomoc zawiera płytę z nagranymi wypowiedziami. Do każdego zadania dołączone są przykładowe polecenia/pytania. Każdy nauczyciel/terapeuta powinien korzystać z nagrań, dostosowując ćwiczenia do indywidualnych potrzeb ucznia. W czasie pracy z materiałem można stosować słuchawki, choć ta forma ćwiczeń zalecana jest przede wszystkim w  przypadku dużych trudności z percepcją słuchową.
Zestaw zawiera:
- książeczkę czarno-białą w formacie A5
- płytę CD w formacie mp3
- twarde opakowanie

Specyficzne kody

Podobne produkty