Moje dziecko nie mówi. Pomoc

Moje dziecko nie mówi. Ćwiczenia dla dzieci słabo mówiących i niemówiacych

147,00 zł
Brutto

Pomoc Moje dziecko nie mówi została stworzona przez terapeutki na bazie ich wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy. Ćwiczenia zawarte na kartach tej pomocy pomagają poznawać nowe słowa, zapamiętywać je oraz budować wypowiedzi poprawne składniowo. Pomoc jest przydatna także w budowaniu słownika biernego.

Ilość

Moje dziecko nie mówi to zestaw ćwiczeń przeznaczonych dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy i komunikacji. Dzięki kolorowym i realistycznym ilustracjom, terapeutom, logopedom, a także rodzicom łatwo jest zachęcić dziecko do podjęcia pracy nad rozwojem mowy. Pomoc została zaplanowana w ten sposób aby nie przerosła możliwości żadnego dziecka. Ćwiczenia zawarte zostały na planszach, na których można tworzyć schematy prostych wzorców komunikacyjnych, układać etykiety z wyrazami oraz obrazki. Plansze można dowolnie zamieniać, tworząc nowe połączenia wyrazowe, które z kolei układają się w nowe połączenia składniowe. Praca z wykorzystaniem materiałów z zestawu Moje dziecko nie mówi, zapewnia także rozwój i kształcenie rozumienia wypowiedzi, dzięki czemu ćwiczenia te można wykorzystywać z powodzeniem w terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Zestaw zawiera:

- 13 plansz wzorcowych,
- 64 obrazki,
- 147 etykiety z wyrazami,
- instrukcję z opisem ćwiczeń.

W teczce z ćwiczeniami znajdziemy podział na dwa zbiory:

- pierwszy – głównie proste wyrazy dwusylabowe,
- drugi – wyrazy o trudniejszej strukturze.

Plansze ułożone są wg narastającego stopnia trudności: od rzeczowników w mianowniku, przez te użyte w dopełniaczu, by finalnie ćwiczyć formy rzeczownika w bierniku. Pozwala to uzyskać powtarzalność ćwiczeń w terapii oraz zbudowanie kategorii gramatycznej w umyśle dziecka.

Autorki: Agnieszka Fabisiak-Majcher, Elżbieta Ławczys

Format: teczka A4

Liczba kart: 24+instrukcja

Polecamy w terapii logopedycznej przy ORM oraz w terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Specyficzne kody

Podobne produkty