Komunikacja. Emocje. Relacje - Karty pracy wspomagające rozwój umiejętności społecznych

54,00 zł
Brutto

Pomoc Komunikacja - Emocje - Relacje to świetna pomoc psychologiczna i pedagogiczna. Znajdziemy tu zadania o charakterze zarówno terapeutycznym jak i profilaktycznym.

Ilość

Karty wspomagające rozwój umiejętności społecznych dla dzieci 7-14 lat.

Prezentowana pomoc przeznaczona przeznaczona jest w szczególności dla:

- Dzieci z trudnościami w obszarach umiejętności społecznych (autyzm, niepełnosprawność)

- Dzieci w terapii indywidualnej i grupowej ( np. jako element Treningu Umiejętności Społecznych)

- Dzieci w wieku 7-14 lat

Pomoc zawiera ćwiczenia o zróżnicowanym poziomie trudności. Karty są zaprojektowane w taki sposób by atrakcyjnie i przejrzyście prezentować treści oraz wzbudzać zainteresowanie  dzieci. Znajdziemy w nich zadania o charakterze zarówno terapeutycznym jak i profilaktycznym. Karty rozbite są na 3 etapy ćwiczeń:

I. Emocje i samoświadomość:

Tutaj zadania pomagają dziecku poznawać i wyrażać emocje u innych osób. Dodatkowo zadania pozwalają odkrywać informacje o sobie w tym dostrzegać słabe oraz mocne strony.

II. Komunikacja

Ta część prezentowanej pomocy jest poświęcona tematyce dotyczącej: tworzeniu komunikatów JA, asertywnego wyrażania myśli, zasad prawidłowej komunikacji, a także sztuki zadawania pytań.

III. Relacje i sytuacje społeczne

Znajdziemy tutaj ćwiczenia rozwijające umiejętności interpretowania sytuacji społecznych, kształtowania umysłu, myślenia przyczynowo-skutkowego. Dodatkowo pomagają rozmawiać o relacjach z bliskimi osobami.

Oprawa: teczka  Format: 297x210x15 mm

Specyficzne kody

Podobne produkty