Mata twister sensoryczny

Mata Twister sensoryczny - zestaw

439,00 zł
Brutto

Gra sensoryczna Twister to pomoc terapeutyczna służąca do zabawy i ćwiczeń, pomaga w odwrażliwianiu poszczególnych stref ciała. Jest to pomoc szczególnie przydatna podczas terapii dzieci ze spektrum autyzmu oraz wszelkimi innymi dysfunkcjami rozwojowymi.

Ilość

Mata sensoryczna Twister to propozycja zabawy ale i terapii dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W skład zestawu wchodzi mata o wymiarach 105x 155 cm, która łączy ze sobą 6 różnorodnych lecz starannie wyselekcjonowanych materiałów o rożnych fakturach. Oprócz barwnej maty sensorycznej, zestaw zawiera kostkę i opaskę na oczy.

Dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur, mata pełni funkcję pomocy sensorycznej dostarczającej różnorodnych doznań dotykowych. Gra rozwija zmysł dotyku, ćwiczy koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, stanowi świetną alternatywę dla dzieci ze spektrum autyzmu. Ćwiczy także refleks i spostrzegawczość, jednocześnie wyzwala pokłady radości wynikające z możliwości przebywania w grupie

Pomoc sensoryczna została uszyta z kilku rodzajów tkanin, od spodu ma podszycie w formie antypoślizgowej, mocnej i wytrzymałej tkaniny, przez co jest niezwykle trwała, a także bezpieczna. Po macie sensorycznej można skakać, chodzić, dotykać jej rękoma i stopami - w ten sposób pobudzając receptory czuciowe. Dodatkowo zasłaniając oczy opaską, podnosimy stopień trudności zabawy, a rzut sensoryczna kostką pozwala na urozmaicenie zadania. W zestawie znajdziemy 4 kostki wykonane z rożnych materiałów, każda jest w innym kolorze i posiada inną strukturę. Struktury materiałów użytych do uszycia kostki, są adekwatne i pasujące do faktur wykorzystanych w Twisterze. Kostki wypełnione są miękką, silikonową kulką, dzięki czemu są niezwykle miłe w dotyku. Są także w pełni bezpieczne, bez obaw mogą korzystać z nich dzieci z rożnymi deficytami i zaburzeniami.

Materiał: barwny, wytrzymały
Można prać w temperaturze 30 stopni, zaleca się pranie w pokrowcu.
Spód: Antypoślizgowy

Dane techniczne:


- wymiary maty:105 x 155 cm
- wymiary kostki : 15 x 15 x 15 x 15 cm

W zestawie:

- Mata twister sensoryczny
- Kostka sensoryczna
- opaski na oczy w 4 kolorach x 4 szt.
- Praktyczny pokrowiec

 Produkt polski.

Polecamy, jako pomoc do gabinetów terapeutycznych, sal przedszkolnych i świetlic.

Specyficzne kody