Kamienie rzeczne z fakturami

Kamienie rzeczne z fakturami (5 szt.)

719,00 zł
Brutto

Pomoc sensoryczna Kamienie rzeczne z fakturami pobudza receptory czuciowe dzięki zastosowaniu różnorodnych faktur materiałów na kamieniach. Na każdym elemencie znajdziemy inną fakturę. Kamienie można dowolnie łączyć, zyskując dzięki temu coraz to nowe połączenia - nowe ścieżki sensoryczne.

Ilość

 Sensoryczne kamienie rzeczne

Kamienie rzeczne z fakturami to jednocześnie zabawka i narzędzie terapeutyczne, które pobudza receptory czuciowe dzięki różnorodnym fakturom materiałów na ich powierzchni. Każdy kamień jest pokryty inną fakturą, zapewniając mnogość doznań dotykowych i stymulując zmysł dotyku. Kamienie rzeczne z fakturami to pomoc sensoryczna i terapeutyczna dla dzieci, które potrzebują wzmocnienia i stymulacji sensorycznej. Pomoc doskonale sprawdzi się także do zabaw i gier dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Kamienie rzeczne sensoryczne oferowane w naszym sklepie to narzędzie, które stymuluje rozwój sensoryczny i motoryczny dziecka. Z ich pomocą można wykonywać różnorodne ćwiczenia i zabawy, które angażują zmysły i rozwijają koordynację ruchową.

Kamienie rzeczne - sensoryczna zabawka dla dzieci

Każdy element - kamień, pokryty jest inną fakturą. Znajdziemy wśród nich: korek, aluminium, piankę, gumę TPE i beton. Różnorodne materiały, którymi pokryte są kamienie, zapewniają mnogość doznań dotykowych. Każdy element aktywizuje detektory dotykowe w celu rozróżnienia tych struktur wykrywając twardość, odkształcalność, temperaturę, chropowatość i lekkość. Odpowiednie nachylenie powierzchni zwiększa nacisk na przodostopie, wzmacniając tym stymulację dotykową. Dzieci mogą eksplorować różne faktury, ucząc się jednocześnie odczuwać i rozróżniać różne cechy materiałów poprzez zmysł dotyku. To nie tylko zabawa, ale również cenna nauka o świecie i rozwój zmysłów.

Jakie ćwiczenia można wykonywać z sensorycznymi kamieniami rzecznymi?

Zabawa z wykorzystaniem kamieni rzecznych, rozwija koordynację ruchową, usprawnia całe ciało, mobilizuje mięśnie do zachowania prawidłowej postawy, stymuluje stopy dziecka. Dzięki temu, że każdy element został pokryty unikalną fakturą, co w konsekwencji prowadzi do odczuwania różnorodnych doznań dotykowych. Pomoc zapewnia kreatywne działanie w zabawie - kamienie można dowolnie łączyć, uzyskując w ten sposób dowolne konfiguracje ścieżek. Można wykorzystać także konkretny kamień w celu uzyskania pożądanego pobudzenia.

Każdy kamień posiada gumowaną krawędź u podstawy, dzięki czemu zabawa z kamieniami rzecznymi, jest w pełni bezpieczna. Zabezpiecza także podłoże przed porysowaniem. Zabezpieczenie w formie ogumowania, powoduje że dzieci mogą po nich swobodnie skakać i przeskakiwać z jednego kamienia, na drugi.

Sensoryczne kamienie rzeczne - zastosowanie

Pomoc sensoryczna - kamienie rzeczne, znakomicie sprawdzą się w salach przedszkolnych, szkolnych, w salach terapeutycznych, a także w domowym zaciszu.

Czym charakteryzują się sensoryczne kamienie rzeczne?

- wysoką jakością wykonania,
- atrakcyjną kolorystyką,
- możliwością wykorzystania w trakcie zabawy i ćwiczeń,
- antypoślizgowym wykończeniem.

Dlaczego warto kupić kamienie rzeczne sensoryczne w naszym sklepie?

Wysoka jakość wykonania gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność w czasie zabawy, a różnorodna kolorystyka zachęca dzieci do zabawy. Dzięki starannemu wykonaniu kamienie rzeczne mogą służyć dzieciom przez wiele lat, zapewniając niezmiennie wysoką jakość doznań sensorycznych. Każdy kamień jest inny, co sprawia, że zabawa nimi staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i kreatywna.

Sensoryczne kamienie rzeczne dostępne w naszym sklepie idealnie sprawdzą się do wykorzystania w trakcie różnych zabaw i ćwiczeń, zarówno w domu, jak i w instytucjach przedszkolnych czy terapeutycznych. Mogą być wykorzystane do różnorodnych zabaw i ćwiczeń, wspierając rozwój sensoryczny i motoryczny dzieci w różnym wieku i o różnych potrzebach. Nasz zestaw zawiera 5 kamieni o różnych fakturach, co umożliwia różnorodne doznania dotykowe i kreatywne konfiguracje ścieżek zabawowych. Możliwość dowolnego łączenia kamieni w różne konfiguracje ścieżek zabawowych stymuluje kreatywność i rozwija umiejętności planowania u dzieci. To doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i zdolności manualnych.

Jest to idealna pomoc dla dzieci od 3 roku życia. Kamienie rzeczne sensoryczne z naszego sklepu to nie tylko zabawka, to także narzędzie wspierające rozwój dzieci w różnych sferach życia. Daj swojemu dziecku możliwość odkrywania świata poprzez zabawę z naszymi kamieniami sensorycznymi!

Sensoryczne kamienie rzeczne - dane techniczne:


- zestaw zawiera 5 szt. kamieni o różnych fakturach: korek, aluminium, piankę, gumę TPE i beton
- wymiary (dł. x szer. x wys.): 35 x 28 x 8/17

Pomoc dla dzieci od 3 roku życia.

Sprawdź również: pomoce do motoryki małej i zabawki sensoryczne oraz gry zręcznościowe.

Specyficzne kody