Gra logopedyczna dla dzieci

Leśny bal. Gra logopedyczna

60,00 zł
Brutto

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.

Ilość

Leśny bal to gra logopedyczna, którą można wykorzystywać zarówno podczas zajęć grupowych (angażuje ona bowiem dzieciaki do ćwiczenia buzi i języka, ale także ćwiczeń z zakresu motoryki dużej), jak i indywidualnej terapii. Rodzice zaś podkreślają, że gra stanowi znakomite urozmaicenie i kontynuację terapii logopedycznej w domu.

Gra wykonana jest bardzo precyzyjnie, z wielką dbałością o szczegóły, ilustracje są kolorowe i przepiękne, a cała szata graficzna, drewniana kostka i pionki-wiewiórki, dodają jej dodatkowego piękna.

Co niezwykle ważne - nie ma w tej grze choćby nuty rywalizacji, gdyż wszyscy grają w jednej drużynie. Pozwala to koncentrować się na zadaniu i realizowaniu celów edukacyjnych.

W dużej mierze gra ma za zadanie usprawnianie narządów mowy: języka, warg, policzków, żuchwy, ale także aktywizuje dzieci do wykonywania ruchów i ćwiczeń całego ciała, stanowi także wsparcie całościowego rozwoju: intelektualnego, społecznego i emocjonalnego. Podczas zabawy wyzwala się mnóstwo pozytywnych emocji, a dzieci nawet nie zauważają, że chodzi tutaj o wykonywanie różnych zadań i ćwiczeń, a ćwiczą przecież i planowanie ruchu, równowagę, koordynację oraz doskonalą umiejętność współpracy.

Na leśnym przyjęciu można tańczyć, skakać, mlaskać i wydawać śmieszne odgłosy. Do mety (bogato zastawionego stołu) docieramy pokonując po drodze zadania językowe i ruchowe.

Zawartość opakowania:

W środku znajdziemy kolorową, przepięknie zilustrowaną planszę, 2 drewniane pionki: wiewiór Ogonek i wiewiórka Kitka, 25 kart z zabawami logopedycznymi, 30 kart z zabawami ruchowymi oraz drewnianą kostkę. Plansza wykonana jest z solidnej, grubej tektury, którą naprawdę ciężko uszkodzić.

Rekomendowany wiek: 3-7 lat.

Polecamy podczas terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty