Gra logopedyczna dla dzieci

Leśny bal. Gra logopedyczna

38,00 zł
Brutto

Leśny bal to gra logopedyczno-ruchowa, która przede wszystkim ćwiczy i usprawnia narządy artykulacyjne: żuchwę, wargi, język i policzki. W grze znajdziemy także wiele zadań ruchowych, które aktywizują maluchy w zakresie motoryki dużej. Grę z powodzeniem można wykorzystywać w gabinetach logopedycznych oraz podczas zajęć grupowych dla przedszkolaków.

Ilość
Obecnie brak na stanie


Leśny bal to gra logopedyczna, którą można wykorzystywać zarówno podczas zajęć grupowych (angażuje ona bowiem dzieciaki do ćwiczenia buzi i języka, ale także ćwiczeń z zakresu motoryki dużej), jak i indywidualnej terapii. Rodzice zaś podkreślają, że gra stanowi znakomite urozmaicenie i kontynuację terapii logopedycznej w domu.

Gra wykonana jest bardzo precyzyjnie, z wielką dbałością o szczegóły, ilustracje są kolorowe i przepiękne, a cała szata graficzna, drewniana kostka i pionki-wiewiórki, dodają jej dodatkowego piękna.

Co niezwykle ważne - nie ma w tej grze choćby nuty rywalizacji, gdyż wszyscy grają w jednej drużynie. Pozwala to koncentrować się na zadaniu i realizowaniu celów edukacyjnych.

W dużej mierze gra ma za zadanie usprawnianie narządów mowy: języka, warg, policzków, żuchwy, ale także aktywizuje dzieci do wykonywania ruchów i ćwiczeń całego ciała, stanowi także wsparcie całościowego rozwoju: intelektualnego, społecznego i emocjonalnego. Podczas zabawy wyzwala się mnóstwo pozytywnych emocji, a dzieci nawet nie zauważają, że chodzi tutaj o wykonywanie różnych zadań i ćwiczeń, a ćwiczą przecież i planowanie ruchu, równowagę, koordynację oraz doskonalą umiejętność współpracy.

Na leśnym przyjęciu można tańczyć, skakać, mlaskać i wydawać śmieszne odgłosy. Do mety (bogato zastawionego stołu) docieramy pokonując po drodze zadania językowe i ruchowe.

Zawartość opakowania:

W środku znajdziemy kolorową, przepięknie zilustrowaną planszę, 2 drewniane pionki: wiewiór Ogonek i wiewiórka Kitka, 25 kart z zabawami logopedycznymi, 30 kart z zabawami ruchowymi oraz drewnianą kostkę. Plansza wykonana jest z solidnej, grubej tektury, którą naprawdę ciężko uszkodzić.

Rekomendowany wiek: 3-7 lat.

Polecamy podczas terapii logopedycznej.

Specyficzne kody

Podobne produkty