But do nauki sznurowania. Pomoc zręcznościowa

But do nauki sznurowania. Pomoc zręcznościowa

55,00 zł
Brutto

Drewniany bucik-trampek, stanowi ciekawy sposób na podjęcie nauki wiązania prawdziwych butów. Nabycie przez dziecko tej umiejętności, często przebiega w nerwowej atmosferze, dzieci nierzadko zniechęcają się początkowymi niepowodzeniami i później trudno przekonać je, aby kontynuowały naukę wiązania.

Ilość

Drewniany bucik-trampek, stanowi ciekawy sposób na podjęcie nauki wiązania prawdziwych butów. Nabycie przez dziecko tej umiejętności, często przebiega w nerwowej atmosferze, dzieci nierzadko zniechęcają się początkowymi niepowodzeniami i później trudno przekonać je, aby kontynuowały naukę wiązania. Pomoc, jaką jest bucik, pozwala na przyjęcie przez dziecko dogodnej dla niego pozycji podczas podjęcia nauki sznurowania. Pomoc jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo można nim manipulować i zmieniać jego ułożenie. Oprócz zdobywania umiejętności wiązania, dziecko ćwiczy także precyzję ruchów ręki i palców, co jest widoczne w zdobyciu umiejętności trafiania sznurkiem w niewielki otwór (dziurkę). Dziecko może uczyć się także wiązania kokardek.

Zabawa bucikiem ćwiczy w dziecku cierpliwość, pozwala na chwile skupienia i wyciszenia. Kształtuje także koordynacje oko-ręka i sprawność manualną, dlatego też z powodzeniem może być wykorzystywany podczas terapii ręki (także w terapii osób dorosłych).

Wymiary: ok. 21 x 13 x 9 cm
Wiek: 3+

Specyficzne kody

Podobne produkty