Terapia ręki od A do Z. Połącz punkty

Terapia ręki od A do Z. Połącz punkty

9,90 zł
Brutto

Program Terapia ręki od A do Z ma na celu usprawnienie motoryki małej, wprowadza i przygotowuje dziecko do nauki pisania.

Ilość

Program Terapia ręki od A do Z ma na celu usprawnienie motoryki małej, wprowadza i przygotowuje dziecko do nauki pisania. Mogą korzystać z niego nauczyciele i rodzice pracujący z dziećmi w wieku przedszkolnym, które uczą się prawidłowego uchwytu pisarskiego. Książka rozwija zdolności manualne i pozwala na pokonywanie trudności grafomotorycznych.

Połącz punkty składa się z 14 kart z ćwiczeniami. Dziecko ma za zadanie połączyć punkty w kolejności, rozpoczynając od cyfry 1. Nauczyciel może zaproponować dziecku początkowo łączenie punktów paluszkiem, następnie zaś ołówkiem lub pisakiem. Na każdej karcie, po połączeniu punktów, wyłoni się inny obrazek, który należy następnie pokolorować.

Celem tego zadania jest kształtowanie prawidłowej postawy, poprawa chwytu pisarskiego u dziecka, kształcenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz dostosowanie siły chwytu do narzędzia pisarskiego. Ćwiczenia z użyciem tych materiałów, w znaczący sposób poprawiają także rotację w przedramieniu oraz usprawniają precyzję ruchów palców. Dodatkowym atutem tej pozycji jest także nauka i utrwalanie cyfr i liczenia, a także kształtowanie wyobraźni oraz poszerzanie słownika dziecka.

Polecamy w terapii ręki oraz jako pomoc w grupach przedszkolnych.

Specyficzne kody

Podobne produkty