Piłeczki sensoryczne dla dzieci

Piłki, piłeczki, kształty sensoryczne 5 szt. Zestaw III

36,00 zł
Brutto

Piłeczki sensoryczne 5 szt. to zestaw wyjątkowych piłek sensorycznych skierowanych na potrzeby dziecka.

Ilość

Piłeczki sensoryczne 5 szt. TULLO

Piłeczki sensoryczne 5 szt. to zestaw wyjątkowych piłek sensorycznych skierowanych na potrzeby dziecka.

Piłeczki sensoryczne działają na zmysły dziecka, i pomagają rozwinąć wrażliwość sensoryczną. Odpowiednio dobrane kolory angażują wzrok, a rozmiary pozwalają na chwytanie tych pomocy na różne sposoby i porównywanie ich ciężaru, samą fakturę czuje się palcami.

Każda pomoc sensoryczna w tym zestawie jest trochę inna, a szukanie podobieństw i różnic to także ważny trening i zabawa.

 Kształty są dopasowane do wieku i możliwości motorycznych dziecka.

Piłeczki sensoryczne dla dzieci i niemowląt

Piłeczki sensoryczne dedykowane są zarówno dla niemowląt oraz dzieci. Jednak są one najbardziej zalecane dla dzieci poniżej 1 roku życia. Piłeczki sensoryczne pomagają rozwijać wrażliwość dotykową dziecka w przyjemny i bezpieczny sposób, a także sprecyzować ruchy dłoni i palców, które w pierwszych miesiącach życia nie są jeszcze w pełni skoordynowane.

Jak piłki sensoryczne mogą rozwijać sensoryczną wrażliwość dziecka?:

- dostarczają wrażeń dotykowych,

- usprawniają precyzyjne ruchy dłoni i palców,

- pobudzają receptory czuciowe,

- mogą być wykorzystywane do masażu, który rozluźnia napięcie mięśniowe,

- pobudzają zmysł wzroku - są wykorzystywane w okresie raczkowania, kiedy maluch może turlać piłki,

- świetnie sprawdzają się podczas zabaw w kąpieli.

Piłeczki sensoryczne dla dzieci do masażu

Żywe, intensywne kolory pomagają dziecku stymulować zmysł wzroku, który nabiera znaczenia, kiedy maluch zaczyna raczkować. Pomoce sensoryczne typu piłeczki są polecane przez fizjoterapeutów do masażu niemowląt, w celu rozluźnienia napięcia mięśniowego. Delikatna stymulacja zakończeń nerwowych na skórze niemowlęcia pomoże mu się uspokoić, rozluźnić napięte mięśnie, a także dużo łatwiej będzie mu zasnąć. Systematyczne masowanie dziecka piłeczką sensoryczną pomaga uregulować sen oraz wycisza niemowlaka.

Ponadto piłeczki sensoryczne można nawet wykorzystać do zabaw z dzieckiem w wannie, należy jednak pamiętać, by po skończonej zabawie usunąć wodę ze środka piłeczki.

Bezpieczny skład piłeczek sensorycznych dla dzieci TULLO

Decydując się na zakup zabawki dla dziecka lub niemowlęcia należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczny skład. Dzieci i niemowlaki poznają świat wszystkimi zmysłami, dlatego w sklepie Liger staramy się zagwarantować Państwu, że dostępne u nas piłeczki sensoryczne pozbawione są szkodliwych substancji, takich jak ftalany, BPA i metale ciężkie.

Zestaw piłeczek sensorycznych dostępne w sklepie Liger  są w pełni bezpieczne dla dzieci i niemowląt.  Wykonane są  w Polsce przez renomowanego producenta TULLO

Pielęgnacja piłeczek sensorycznych dla dzieci i niemowląt

Piłeczki sensoryczne, tak jak każda inna zabawka bez odpowiedniej pielęgnacji, może być siedliskiem zarazków dla poznającego świat niemowlaka. Aby uchronić dziecko przed chorobami, koniecznie warto zadbać o regularne czyszczenie piłeczek. W tym celu należy wykorzystać ciepłą wodę i delikatny płyn, np. ten, który jest używany do kąpieli dziecka. 

Dlaczego warto kupić zestaw piłeczek sensorycznych TULLO w sklepie Liger?

Dostępne w naszym sklepie piłeczki sensoryczne są w pełni bezpieczne, dostarczają dziecku mnóstwo przyjemnej zabawy, a do tego można je  zabrać ze sobą do kąpieli oraz wykonać za ich pomocą rozluźniający masaż. W sklepie Liger dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty były w pełni bezpieczne, a także aby wspierały rozwój dziecka. W związku z tym zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą pomocy edukacyjnych oraz zabawek sensorycznych dla niemowląt.

Specyficzne kody

Podobne produkty