• Produkt tymczasowo niedostępny

Dotykowe Bingo - Farma. Gra i pomoc Montessori

44,90 zł
Brutto

Gra Bingo Dotykowe pozwala dziecku na poznawanie, zapamiętywanie oraz utrwalanie nazw zwierząt wiejskich. Dziecko uczy się tego samodzielną aktywność. Gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości i rozwija koordynacje wzrokowo-ruchową.

Ilość
Produkt tymczasowo niedostępny

Gra Bingo Dotykowe polega na odnalezieniu przez dziecko szablonów zwierząt ukrytych w pudełku Montessori. Dziecko szukając w pudełku odpowiedniego zwierzątka, które będzie pasowało do posiadanego przez nie szablonu, korzysta ze zmysłu dotyku, pomijając zupełnie kontrolę wzrokową. Celem gry jest ułożenie układanki oraz umieszczenie każdego zwierzątka we właściwym dla niego miejscu. Zabawa w dobieranie poszczególnych elementów z wykorzystaniem zmysłu dotyku, ćwiczy pamięć dotykową, stanowiąc dzięki temu, jedno z założeń pedagogiki Montessori. Twórczyni tej metody bowiem, zakładała iż dotykanie i namacalne doświadczenia podnoszą skuteczność przyswajania przez dziecko wiedzy. Dzięki Dotykowemu Bingo maluch uczy się i rozwija swoją inteligencję poprzez doświadczenie.

Umieszczenie elementów w pudełku pobudza dziecięcą ciekawość i sprawia, że staja się aktywnymi i zaangażowanymi uczestnikami gry.

Gra świetnie sprawdzi się także dla dzieci ze spektrum autyzmu. Można wykorzystywać ją także w gabinetach logopedycznych, jako pomoc do opóźnionego rozwoju mowy.

Zawartość:

- 6 kart z szablonami zwierząt,
- pudełko dotykowe,
- instrukcja.

Specyficzne kody

Podobne produkty